FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-07-13 14:52  [Relacja/Galeria] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

Jakoś dotrwałem do końca. :-)))

GALERIA

W locie:



Przed hangarem:



Porównanie z Tarpanem i M2:



W hangarze:



Na ścianie:


_________________________________________

RELACJA

Zwrócił się Aviator z prośbą o przetestowanie niezbyt już świeżego projektu, który podobno już od dwóch lat leży u wydawcy i nie może doczekać się swojej kolejki wydawniczej. Nie będzie to zbyt szybki test z powodu Fokkera ale postaram się go przeprowadzić w miarę rozsądnym czasie. Na pewno nie będzie to taki długi czas jak u wydawcy. :-)))

Na początek parę zdjęć tego samolotu:



O samolocie można poczytać tutaj.

Wydruki zrobione, proszę to przyjąć w miejsce naklejonych wręg na tekturkę. :-)))



--

Post zmieniony (08-01-19 11:06)

 
12-07-13 14:58  Odp: [Relacja] PZL M20 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nie dajesz nam złapać oddechu - ale to i tak fajnie!
Myślę,że klejąc takie konstrukcje wracasz z sentymentem do wspomnień...?
Powodzenia w budowie!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-07-13 15:04  Odp: [Relacja] PZL M20 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Może ta relacja skusi niedoszłego wydawcę do publikacji, byłby fajny prezent na 75 rocznicę powstania mieleckiego przedsiębiorstwa. Panie Jarosławie Iskierka to M-26.

--

Post zmieniony (12-07-13 15:05)

 
12-07-13 15:10  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Głupi błąd, już poprawiony. :-)

Mariusz, nie pracowałem przy Iskierce, jedynie podpowiedziałem by kółko przednie nie chowało się całkowicie w kadłub. Dzięki temu jeden z prototypów nie uległ większym zniszczeniom przy awaryjnym lądowaniu z zaciętym podwoziem. Trzeba było wymienić tylko śmigło. Na poniższym zdjęciu jest inny wypadek ale tak to mniej więcej wyglądało.



--

Post zmieniony (12-07-13 15:24)

 
12-07-13 16:56  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tak czy siak - SZACUN !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-07-13 18:06  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
FloggerB   

super - a jeszcze typoszereg Dromader; M-17 czy inny Miś z PRL (ale nie ten filmowy;) by ucieszył !

 
13-07-13 12:04  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Miś był piekny

 
13-07-13 12:17  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pamiętam powiastkę: pilot rosyjski, który oblatywał Misia T. Sołtyka, po wyjściu z kabiny po oblocie powiedział: Oj Miszka, Miszka, kakoj ch*j tiebia zdziełał. :-)))

--

Post zmieniony (13-07-13 12:17)

 
16-07-13 12:55  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Trzeba by się brać za Iskierkę. :-)
Regulaminowi stało się zadość - wręgi podklejone tekturką. :-)



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-07-13 22:39  Odp: [Relacja] PZL M26 Iskierka testowanie surówki wg pr. Aviatora.
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No wreszcie. ;-) Już myślałem, że Cię złapała jakaś pomroczność jasna i nawet wpadł mi do głowy pomysł aby wysłać Ci "tekturkę". ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024