FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-07-13 12:19  [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Witam wszystkich.
Niektórzy z tu obecnych znają mnie już z forum papermodels.pl, pod tym samym nickiem. Mieszkam w Gdańsku, mam 25 lat. Do modelarstwa kartonowego podchodziłem parę razy, ale dopiero 2 lata temu wziąłem się za to na tyle, by coś skończyć. Powoli dochodzę do formy i stwierdziłem, że zacznę prowadzić relacje na obydwu forach.

Wczoraj udało mi się skończyć Jaskółkę od Hala. Model na kredzie, która sprawiła trochę problemów. Dno zrobiłem samodzielnie z papieru barwionego w masie. Sam model sklejał się dość przyjemnie, jedynie w paru miejscach białe pola na które należało coś przykleić były za duże. Relingi robiłem z żyłki, z wyjątkiem tych wokół reflektora. Namęczyłem się z nimi, do ideału sporo jeszcze im brakuje. Brezent jest z 2 warstw bibuły sklejonych ze sobą.

Zdjęcia:


--

Post zmieniony (07-08-17 15:33)

 
05-07-13 15:23  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
ROBO 

 - 10

...gratulacje ,ładny okręt i to nasz :)

- znam go z MM-a ,nawet kiedyś budowałem ale nie dokończyłem - może kiedyś...

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-07-13 15:37  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Witam
Gratuluję. Z minami na pokładzie prezentuje się bardzo "bojowo".
Ciekaw jestem jak się klei na kredzie bo mam ochotę na Warspitea z tego wydawnictwa, a ludzie jednak odradzają.
Pzdr

 
05-07-13 16:03  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

dokker napisał:

> Witam
> Gratuluję. Z minami na pokładzie prezentuje się bardzo "bojowo".
> Ciekaw jestem jak się klei na kredzie bo mam ochotę na Warspitea z tego wydawnictwa, a ludzie jednak
> odradzają.
> Pzdr

Z kredą zauważyłem 2 problemy:
1. Druk ma bardzo duże tendencje do łamania się, kiedy linie gięcia przejeżdżałem po drugiej stronie długopisem. Kiedy zamiast tego nacina się części skalpelem druk łamie się mniej.
2. Wyraźniej widać miejsca, które były retuszowane - farba i druk na kredzie mają zauważalnie inny wygląd.
Niemniej jednak składanie kredy nie było aż tak strasznie jak niektórzy twierdzą.

 
05-07-13 16:23  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Cześć

Szkoda, że przy tak fajnym wykonaniu nadbudówki i bulai, nie pokwapiłeś się o oszklenie świetlików maszynowni;)
Bardzo fajny modelik, fajnego okrętu gratuluje :)

Pozdrawiam
Jacek

 
05-07-13 16:39  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny model. Możesz napisać jaka to skala? Mam klapki na oczach dość wąsko ukierunkowane i nie znam tego opracowania.
Jednak żyłka jest mało wdzięczna do relingów. Trochę to widać niemniej źle nie jest.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
05-07-13 18:58  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

IJN Łukasz napisał:

> Bardzo fajny model. Możesz napisać jaka to skala? Mam klapki na oczach dość wąsko ukierunkowane i
> nie znam tego opracowania.
> Jednak żyłka jest mało wdzięczna do relingów. Trochę to widać niemniej źle nie jest.

Jest to skala 1:100. Z relingami wciąż eksperymentuję. Robiłem już z drutu i żyłki, jeszcze spróbuję z nici.

Jkorjat napisał:

> Szkoda, że przy tak fajnym wykonaniu nadbudówki i bulai, nie pokwapiłeś się o oszklenie świetlików maszynowni;)

W świetlikach maszynowni nie wiedziałem, czy traktować je jak zwykłe bulaje czy nie, dlatego je zostawiłem. Na przyszłość będę o tym pamiętał.

 
11-07-13 13:09  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Gratuluję ukończonego modelu. Lufa działka widzę poprawiona, z wylotem? :-) Fajny model :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-07-13 17:51  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Moje klimaty , więc fajny :) . Poza tym podstawka mi sie podoba do tego tupu modelu ,moge papugować? :)
PS jak Ci sie kleiło bo z tego co pamietam to chyba na kredowym.

--

Post zmieniony (11-07-13 18:10)

 
11-07-13 19:09  Odp: [G] ORP Jaskółka (Military Model 2/97)
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Alski napisał:

> Moje klimaty , więc fajny :) . Poza tym podstawka mi sie podoba do tego tupu modelu ,moge papugować?
> :)
> PS jak Ci sie kleiło bo z tego co pamietam to chyba na kredowym.
>
> --
>
> Post zmieniony (11-07-13 18:10)

Prawa patentowe do podstawki ma ZBiG i to jego musisz pytać ;)

Model jest na kredzie - jak już pisałem wyżej:
"Z kredą zauważyłem 2 problemy:
1. Druk ma bardzo duże tendencje do łamania się, kiedy linie gięcia przejeżdżałem po drugiej stronie długopisem. Kiedy zamiast tego nacina się części skalpelem druk łamie się mniej.
2. Wyraźniej widać miejsca, które były retuszowane - farba i druk na kredzie mają zauważalnie inny wygląd.
Niemniej jednak składanie kredy nie było aż tak strasznie jak niektórzy twierdzą."

Stachoo napisał:

> Gratuluję ukończonego modelu. Lufa działka widzę poprawiona, z wylotem? :-) Fajny model :-)

Dzięki. Lufa poprawiona :) Dałem już podstawkę do szklarza, żeby zrobił gablotę. Jak kiedyś się spotkamy to postaram się Jaskółkę przywieźć, będziesz mógł ją zobaczyć na żywo.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024