FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
09-07-13 18:57  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Pan Tadeusz Grzelczak ,od pierwszej Cataliny , od Halifaxa, B17 ,B52 Giganta, Defianta, Avro Vulcana Liberatora Barracudy ,itd coś o 70 80 w tym prawie wszystkie największe modele kartonowe samolotów
Najbardziej płodny projektant w historii ręcznie kreślonych dużych modeli
Tych modeli się nie boję są sklejalne

Ja na wszelki wypadek zrobię ksero arkuszy szkieletu

Post zmieniony (09-07-13 19:00)

 
10-07-13 18:36  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Modellot1 tak w kwestii formalnej to modele SR-71 , B-52 nie są modelami autorstwa Tadeusza Grzelczaka, również Avro Vulcan nie powstał w pracowni Pana Tadeusza, autorem Avro Vulcana jest Zbigniew Sajdak - autentyczny mistrz rozbudowanych i jedynych w swoim rodzaju szkieletów samolotów współczesnych.
DZIUP, DÓPA - no kupa śmiechu.

 
10-07-13 18:52  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Masz rację ja pisałem z pamięci - na szybko - Nie muszę pamiętać wszystkich autorów modeli .
Pan Sajdak jest też mistrzem projektowania olbrzymów

 
10-07-13 18:57  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest podobnie jak panowie Grabowscy z Hobby Model i ich chyba największy model TU-22, dla przypomnienia relacja z budowy http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=79248&t=79248&page=1

 
10-07-13 19:01  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tu 22 opracował też dla modelcardu Pan B. Wasiak
ale największym modelem samolotu jest Tu 160 Ze stajni Grabowskiego - tylko jeden raz widziałem ten model - dobrze zrobiony w Anglii z 3 wycinanek ale miazga totalna kadłub dłuższy niz rozpietość giganta

to przykład Tu 22 B.Wasiak

dosyć gruba książeczka w A3 sam statecznik pionowy trochę zajmuje

Tylko to są takie modele po których chodzi się odurzonym w oparach Botoxu przez kilka długich dni .potrzeba ze 2 puszki - jedna Butapren i jedna pattexu i duże arkusze tektury z zakładów graficznych 2mery na 1 metr

Post zmieniony (10-07-13 19:15)

 
10-07-13 19:14  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Masz rację to jest największy model z Hobby Model http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Flugzeuge%20nach%201945/Tu-160%20Hobby%2087/Tu-160%20Hobby%2087.htm Zacny szkielecik posiada : )

 
10-07-13 19:16  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

ten akurat jest zje..prany. dam zdjęcia tego co jest powalająco dobry

 
10-07-13 19:19  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Daj, daj nic tak nie cieszy oczu jak trudny model świetnie sklejony. Obawiam się,że złote lata modelarstwa kartonowego już nie wrócą. Wyobrażasz sobie modellot1 współcześnie wydane i poprawione konstrukcyjnie i graficznie modele : Sunderlanda , Herculesa, Dakoty, Cataliny, Fw-200 itp ?

Post zmieniony (10-07-13 19:28)

 
10-07-13 19:25  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Macie co chcecie może zadziała dopingująco





Ale jest dowód ,że można to super skleić

mój egzemplarz Herculesa składałem z 3 i mam dobrane kolorki - to jest Grzelczak typowy
nawet dzisiaj dobrze sklejony będzie rządził mimo starej grafiki
A jak bismarckowiec skończy Catalinę z GPM - nową to powala. ja miałem az 4 stare Cataliny !!! i jedną kończyłem i mi ja zaraz zabierali

Sanderland wyjatkowo dobrze pasuje nic nie docinałem tylko trzeba było trafić z oklejaniem - perfekcyjnie - inaczej się błąd sumował z tyłu i z przodu

Post zmieniony (10-07-13 19:47)

 
10-07-13 19:40  Odp: [Technika] Różne rozwiązania szkieletów w modelach lotniczych
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zmylił mnie rysunek zestawieniowy ,chociaż rysunki montażowe są bardzo charakterystyczne jak np B17 i Halifax

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024