FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-10-13 13:24  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Mała aktualizacja.
Zgodnie z instrukcją zabrałem się za sklejenie centropłata. Wymagało to uprzedniego montażu wnęk podwozia oraz goleni podwozia głównego (o ile chce się zastosować patent montażu zaproponowany przez autora). Niestety, karton z wycinanki nie chciał wejść w sensowną kooperację w procesie zwijania więc poszedłem na łatwiznę:


Kiedy golenie znalazły się już na swoim miejscu (nie bez sensacji - jakoś nie mogłem "dogadać" się z rysunkami będącymi szablonem 1:1) i przygotowane poszycie centropłata zostało wstępnie uformowane... ręce mi opadły. Jak bym nie przymierzał nie bardzo miałem pomysł jak tu "w powietrzu" skleić centropłat tak, żeby wyglądało to jak skrzydło. Poniżej poszycie i "szkielet" centropłata:


Tak więc w oczekiwaniu na "przebłysk geniuszu" zabrałem się za sklejenie ruchomych części skrzydeł:


Niestety nie nastąpił żaden przebłysk, co gorsza nic nawet mi nie zaświtało w sprawie trudnego tematu więc... skleiłem usterzenie poziome:


W efekcie zabrakło mi ;-( płaszczyzn nośnych i sterujących do sklejenia (nie licząc centropłata oczywiście) a koncepcji jak nie było tak nie ma.


Tak więc przymierzyłem (na sucho) usterzenie poziome i postawiłem SU na wiotkich jeszcze ale już własnych nogach:


Teraz mógłbym zabrać się za klejenie uzbrojenia czy ogumienia, ale... jak skopię klejenie centropłata to będę sobie mógł te wszystkie bomby, wyrzutnie i rakiety... na choince niebawem powiesić. Tak więc - następna aktualizacja pokaże Su "machającego" radośnie skrzydłami lub Su zezłomowanego. Tak czy inaczej: do zobaczenia. :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
30-10-13 16:25  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A dlaczego zezłomowanego? - dobrze idzie, nie trza psuć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-10-13 20:54  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No no !!!! Przepysznie wygląda !!
Mam okazję pogratulowac jako pierwszy , finisz już będzie , a że bezie bardzo ladny model to juz widac teraz, gratulacje.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
30-10-13 23:15  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Da się skleić, będzie dobrze.

Podwozie własnej roboty zacne, choć jak widać tutaj niepotrzebne :))
Filmik, choć kiepskiej jakości, to ciekawostka, bo w drugiej części jest nagranie między kontrolą lotu a pilotami. Jak widać nawet przy zgubieniu koła panowie nie byli zbyt wylewni w rozmowach ;)

Sorry za off top.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
31-10-13 08:03  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Nie wiem czy to pytanie już kiedyś nie padło:

Czy ta kabina i cały garb to jest prawidłowo zaprojektowana? Przecie to jest jakieś takie za duuuuże.

 
31-10-13 09:06  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Podobno nie jest - jest chyba za wysoka/wysoki. Ale... to tylko model, nie replika, więc mnie nie przeszkadza. ;-)
HASTUR - jak masz więcej takich offtopów to śmiało, nie krępuj się, wal. :-) Świetny filmik, fajna strona.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
31-10-13 09:37  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bartko, trzaśnij fotę taką z profilu i w rzucie z góry, tylko postaraj się, żeby obiektyw był ładnie w linii. Nałożę sobie te zdjęcia na rysunek schematyczny i zobaczę jaka jest skala tego błędu.
Będę wdzięczny bo sam się zamierzam za ten model zabrać w swoim czasie.

 
31-10-13 10:19  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

OK - postaram się w weekend to zrobić. Ewentualnie nie wiem czy rozwiązaniem nie byłoby też nałożenie wręgi kadłuba+wręgi garbu na odpowiedni przekrój poprzeczny - o ile masz opracowanie z takimi rzutami.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
16-11-13 09:17  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Kalafior niestety nie jestem w stanie zrobić fotki tak, żeby to było pomocne - za chińskiego bożka nie wychodzi mi zdjęcie idealnie prostopadle :-(
Natomiast może poniższe obrazki rozwieją Twoje wątpliwości, jak widać garb nie tyle wysoki co szeroki jest coś za bardzo...



Przegląd Konstrukcji Lotniczych (na czerwono zaznaczyłem porównywany przekrój):


Rysunek montażowy MM:


--
Pozdrawiam. Bartko28

 
16-11-13 09:44  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rzeczywiście wręga W22a jest stanowczo za szeroka ale patrząc na kadłub nie rzuca się to tak na oczy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024