FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-08-13 18:52  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nakrętki są duże, ale mają w stosunku do wymiarów zbyt małą wagę! Sugeruję zakup w sklepie wędkarskim kulek ołowianych - małe, ciężkie i tanie. Jedno opakowanie starczy ci na milion samolotów :-)

 
17-08-13 19:05  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Niestety w tym miesiącu (i pewnie w przyszłym też) mój budżet nie zmieści zakupów modelarskich więc... kopnę się do zakładu wulkanizacji, tam panowie bez problemu dają w prezencie zużyte odważniki zdejmowane z kół samochodowych. :-) Raz jeszcze dzięki za poradę. :-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
25-08-13 12:16  Odp: [R] SU-22
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Dziś mały UP relacji z odcinkiem pt. "kabina".
Ogólnie ciasno tam, wąsko i klaustrofobicznie. Zabierając się do niej miałem plan nic nie zmieniać, ale już po pobieżnym przejrzeniu rysunku montażowego:

widać, że drążek aż "woła" o zainteresowanie.

Jak już zabrałem się za drążek to naszła mnie szaleńcza ochota na "urozmaicenie" całości kabiny. Zacząłem przeglądać zdjęcia z sieci i... ilość wihajstrów, szaltrów, knefli, wskaźników, lampek i diabli wiedzą czego jeszcze jest w kabinie tak wielka, że do zimy bym tego nie zrobił. Więc darowałem sobie. Stanęło na tym, że przerobiłem drążek, dokleiłem z folii imitację czegoś co wygląda jak monitor w lewej górnej części tablicy przyrządów oraz nieco uplastyczniłem to "coś" obok rzeczonego monitora.

Na tym zakończyłem mój ambitny plan wzbogacania wyposażenia kabiny.

Ostatnim, najbardziej rzucającym się w oczy elementem kabiny jest oczywiście zestaw wypoczynkowy dla lotnika znany pod nazwą fotel katapultowany K-36. Ów wynalazek w wersji z wycinanki jednoznacznie kojarzył mi się tylko i wyłącznie z ciosanym z kamienia tronem dla "najwyższej instancji" w jakimś plemieniu pogańskim. Z pomocą przyszedł wujek Google i relacja Struny. Więc żeby nie "wyważać otwartych drzwi" skopiowałem jego rozwiązanie - dosłownie, korzystając z podesłanego pdf'a z przeskalowanym fotelem (dziękuję raz jeszcze).
Szału nie ma, ale i tak jestem względnie zadowolony - jest dużo lepiej niźli użyłbym oryginalnego projektu (na marginesie - fotel składa się z tylu elementów, że dotychczas ulepiony kadłub nie ma ich w takiej ilości).

I obowiązkowy test "na ludka z Lego" - tego mój syn nie odpuścił; jest teraz szansa, że nie będzie później sprawdzał, czy "chłopek się zmieści":


Całość po upchaniu w kabinie wygląda tak:


Niestety, co widać, brakło miejsca na drążek, który jest wciśnięty między tablicę a fotel. Oryginalny projekt przewidywał fotel o mniejszej głębokości - mówi się trudno. Następnym razem przy takich kombinacjach sprawdzę to wcześniej (nauczyłem się ;-) kolejnej rzeczy), teraz nie mam już cierpliwości do przerabiania fotela raz jeszcze.
Na dziś to tyle. Następnym razem mam nadzieję, że będę mógł Wam zaprezentować kompletny kadłub.

--

Post zmieniony (25-08-13 12:37)

 
25-08-13 12:28  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja bym się nie połapał gdybyś nie wspomniał.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
25-08-13 12:42  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Zbycho 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ludek lego jest THE BEST, jakbyś go zostawił w kabinie wzbudzałby pewnie spore zainteresowanie ;)

--

 
01-09-13 17:03  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Dziś udało mi się zrobić zdjęcia tzw. postępów. Kadłub poskładany w całość (dziób zamontuję później). Zasadniczy kłopot jaki się pojawił to... wymiary. Rura w całości ma nieco ponad 50cm. Nie ułatwia to pracy, dlatego zmajstrowałem "pseudookrętową" podstawkę.


Teraz czeka mnie dopasowanie garbu i usterzenie pionowe wraz z wszelkimi bibelotami na nim.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
01-09-13 17:21  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wygląda "smakowicie".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-10-13 18:38  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Pora brać się ostro do pracy - idzie jesień więc jest szansa na nieco więcej czasu wieczorami. Prace mozolnie ale idą w przód. Moja rura zyskała "garba" i usterzenie pionowe. Zrezygnowałem z użycia wręg profilujących "garb" (wsadzone w środek powodowały, że łącznia poszczególnych elementów "garbu" nie chciały wyjść gładkie) - zamiast nich w środek wkleiłem coś a'la podłużnica, żeby zabezpieczyć całość przed zapadnięciem się.
Wygląda to tak:


Teraz "walczę z ubraniem" statecznika pionowego w należne mu "bibeloty" (przepraszam za kolory na zdjęciu - mój aparat miał dziś widać zły dzień).


Na dziś tyle - niewiele ale... zawsze coś. ;-)

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
19-10-13 14:14  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Mały up relacji: garb, statecznik pionowy wraz z "duperelami" są już na miejscu. Pogoda robi się deszczowa, więc zakryłem miejsce pracy Pana Pilota, żeby nie narzekała chłopina na wilgoć. Wersja z zamkniętą kabiną - mniej roboty ;-) przy klejeniu i mniej przy sprzątaniu (kurz). Zacząłem też wyposażać kadłub w detale nań naklejone ale doszedłem do wniosku, że te detale dokleję później - teraz pewnie poobrywałbym połowę w trakcie montażu skrzydeł (duża bestia z tego Fittera, wygodna w "manewrowaniu" na macie nie jest).
Niestety ze względu na brak słonka zdjęcia, mówiąc delikatnie, takie sobie udało mi się zrobić. Su zaczyna przypominać Su ;-):



Ogon:


Oraz wymęczona (gotowa wytłoczka) kabina pilota - miałem w planie zamontować zasłonkę do lotów bez widoczności i całe to rurowe ustrojstwo, jakim opasana jest od góry uchylna część osłony; niestety w trakcie montażu osłony diabli wzięli całą menażerię i... nie maiłem już siły ani cierpliwości robić jej od nowa:


Zgodnie (mniej więcej) z instrukcją zabrałem się za prace przy skrzydłach. Krok pierwszy: wnęki podwozia, w założeniu wyglądają tak:


Po sklejeniu i upapraniu farbą przy retuszu wygląda tak:


Na dziś to tyle. Teraz pora na stałą część płatów. Do następnego.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
19-10-13 15:12  Odp: [R] SU-22 "Fitter K" MM 10-12/2003
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jest bardzo dobrze i pomyśleć, że to 10-cio letni MM. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024