FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
27-06-13 12:15  [R/G] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Nastała pora, aby rozpocząć nową relację z budowy mojego czołgu T-70. Będzie to model wczesnej serii T-70, który po wielu modyfikacjach stał się T-70M. Będzie, więc on trochę różnił się od egzemplarza z muzeum w Poznaniu. Do projektu użyłem rysunków z jakiegoś rosyjskiego wydawnictwa i wielu zdjęć dostępnych w necie jak i tych, co dostałem od Piotra (Piterpanzera) z renowacji egzemplarza poznańskiego.

W 3D projekt wygląda tak:




I mała wariacja na temat:



Michał

--

Post zmieniony (13-06-14 12:58)

 
27-06-13 12:24  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Michał, czy przewidujesz choć kawałek dioramki do modelu? Czekam cierpliwie na budowę prototypu;-)
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
27-06-13 12:58  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wydaje mi się, że ten czołg bardzo ładnie wyglądałby w takiej to oto scenerii. Stary drewniany wiejski dom, z prostym ogródkiem z kwiatkami i połamanym płotem, obok jeden lub dwa stogi siana, pies przy budzie, kot na parapecie okna a pomiędzy nimi pomykający T-70 po piaszczystej drodze. Może coś takiego:

może z takim domkiem:

Ale czy jestem to w stanie zbudować to nie wiem. Sporo pracy to wymaga.
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
27-06-13 17:47  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Model będzie nosił numer 245 na wieży i miał orzełka na jarzmie. Rendery powstały znacznie wcześniej niż części.

Szkielet modelu jest standardowy.


Nie będę sklejał modelu według numeracji, ale tak jak mi pasuje i dlatego część elementów jest skończone a część nie. Ale to w sumie nie ma znaczenia. Po oklejeniu szkieletu dodałem kilka drobiazgów jak właz kierowcy, wloty powietrza, podstawy pod różnego rodzaju dodatki, klapy i pokrywy, część śrub i nitów itd. Teraz pracuje nad kołami nośnymi i wahaczami.




Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
27-06-13 21:44  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


Michał,
I tymi zdjęciami mnie przekonałeś że lepiej poczekać na Twój model niż do posiadanych przeze mnie gąsienic (obu typów) dorysowywać resztę. Świetnie że uwzględniłeś mnóstwo charakterystycznych cech tego wozu, które były skutecznie w dotychczasowych opracowaniach pomijane jak chociażby asymetrię wachaczy czy wystającą ścianę czołową. Samego rysunku dna wanny a raczej jego braku już przez grzeczność nie powinienem poprzednim projektantom wytykać a u Ciebie wszystko gra i tańczy elegancko.

--
GG 6801515

 
28-06-13 16:40  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Działaj, działaj bo zapowiada się ciekawie. A i pomysł na dioramkę podoba mi się.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-06-13 20:36  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ciekawa dioramka. Najtrudniej będzie wykonać siano :-)
A jakie są dalsze losy Twojego Vickersa Mk I, bo szykuję się do kupna a tu cisza?

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
30-06-13 20:38  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Rosjanie przyjechali czołgiem na mszę? Coś mi tu nie pasuje :-)

 
30-06-13 21:06  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Akra czołg ma namalowanego orzełka co oczywiście nie oznacza, że załoga to rdzenni Polacy : ) Orzełek chyba powinien być piastowski,ale ja tylko tak sobie gdybam - historycy militariów drugowojennych na strat .

Post zmieniony (30-06-13 21:08)

 
05-07-13 13:07  Odp: [R] T-70 - lekki czołg rosyjski (projekt własny)
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

Po paru dniach wolnego w końcu udało mi się skończyć koła nośne. Główne elementy składowe:

I gotowe koła:

Wahacze też na ukończeniu:


@Jaroslav: starałem się jak najdokładniej odwzorować wszystkie detale, w czym pomogły mi w miarę dokładne rysunki, a szczególnie podłogi. Mam nadzieję, że uproszczenia wynikające z materiału nie będą znaczące.
@Borowy: pomysł pomysłem, ale czy uda się go zrealizować?
@Sławek: tak, siana sianem nie da się zastąpić :) Pomyślimy. Vickers ma się ukazać zaraz po wakacjach. Wszystko jest już u wydawcy.
@Akra: no może tylko przejeżdżali, ale nie Rosjanie a nasi. A tak na serio to była tylko próba, czy da się w Rhino jakąś scenkę stworzyć. Wszystko, oprócz czołgu, to gotowce ściągnięte z netu. Nie moja produkcja.
@Halogen: model będzie tak oznakowany:


Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024