FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 15Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
31-10-18 20:29  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Tomku nie wiem jaki wpływ będzie miała fiksatywa tak użyta przed sklejeniem modelu bo nigdy tego nie robiłem.
Używałem i używam tylko takiej fiksatywy bo taką mogę dostać akurat u siebie w mieście w sklepie:).

https://artykulydlaplastykow.pl/pl/p/FIKSATYWA-PERFIX-W-SPRAYU-400-ML-DALER-ROWNEY-114280000/1567

Użyłem kiedyś Fiksatywy tej o której piszesz i niby było wszystko w porządku do czasu gdy pewnego dnia popsikałem na skończony model samolotu i z przerażeniem zobaczyłem jak poszycie skrzydeł zaczyna się falować i zapadać. Na szczęście po wyschnięciu 95% efektu wróciło do normy. Przyczyną było przeterminowanie tego specyfiku. Wróciłem do tego pierwszego i kupuje małą puszkę . Starcza na kilka modeli.
Po prostu popróbuj , w końcu wyrobisz sobie swoją drogę do zabezpieczania modeli. Bo myślę , że co modelarz to inne sposoby i specyfiki:)

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
25-01-20 19:56  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
marcco.life   

Że nieco odświeżę te temat... Czy ktoś z was rozcieńcza dodatkowo Kapon czy jedziecie prosto z puchy prosto po wymieszaniu...? Dyskutowaliśmy ostatnio z kolegami modelarzami i różnie to bywa. Jedni rozcieńczają inni nie...
A na puszcę Kaponu który używam pisze rozcieńczyć 1:1 najlepsze że nie rozcienczalem nigdy i zawsze było ok 😁
Jakie są wasze doswiadczenia w tym temacie?

--

 
25-01-20 20:02  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Nigdy nie rozcienczalem.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
25-01-20 20:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Prosto z puchy bez rozcieńczania, wałkiem włosowym- nie wiem jak on się fachowo nazywa, byle nie gąbkowy -zbyt sie pieni , jak to gąbka w kapieli. Dwa razy po stronie druku praktycznie jeden po drugim bo papier chłonie bardzo szybko.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
26-01-20 08:14  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dosłownie prosto z puchy :-) Ja od zawsze stosowałem wałek z gąbki :-) kładłem jedną warstwę od strony druku :-)

 
26-01-20 18:58  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
marcco.life   

Ja robię podobnie tylko ze używam do malowania arkuszy pędzla do lakierow. Nasączam Kaponem po obu stronach i prosto z puchy a mój kolega rozcieńcza jakimś rozcienczalnikiem do nitrocelulozy i dopiero maluję.
Prawdę mówiąc muszę dokladnie przyjrzeć się jego modelom bo zaintrygowało mnie to.

--

 
26-01-20 22:44  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
dw.wrzesinski 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3


 - 0

Dwukrotnie od razu z puchy z obu stron.
Tekturę z wręgami wręcz tym zalewam i rozcieram.
Używam wałka gąbkowego kupionego w Castoramie (biała gąbka i czerwona rączka).
Naniesienie wałkiem powoduje, że lakier nie zostawia smug ale póki jest mokry tworzy jakby taką fakturkę na powierzchni w wyniku otworków w gąbce...
Jak zaschnie powierzchnia jest jednolita i gładziutka bez odprysków i plam.

--
--

w budowie:
oblatane: Grumman F4F-3 Wildcat
zwodowane: ORP Orkan, S-2 Wilczur
wyjechane:

 
19-02-20 21:04  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
RoyalHeros 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja dziś posmarowałem arkusze z M4A3 "Sherman" "MM" 04.1977.Mocno pożółkły karton,bardzo łamliwy,dziś ma 42 lata.Model ten dostał mój ojciec kiedy był dzieckiem,potem przekazał go mi kiedy ja byłem dzieckiem :) i nadal nie doczekał się sklejenia.

Pierwszy raz impregnuję Caponem firmy "Domalux Capon EXTRA".
Na jeden arkusz zastosowałem mieszankę 50ml Capon/50ml Rozcieńczalnik NITRO firmy "PIKKO" a na drugi arkusz Capon bezpośrednio z puszki.Nakładany wałkiem - gąbką,jedna warstwa po stronie druku.

Z moich obserwacji,na razie wynika że arkusz posmarowany roztworem Caponu ma intensywniejsze/"żywsze" kolory.
Natomiast arkusz posmarowany samym Caponem nie ma aż tak,intensywniejszych kolorów i po arkuszu widać że jest czymś nasączony.

Była to próba przed impregnacją innych modeli.Jestem zadowolony.

--

 
19-02-20 23:09  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
karlos   

Witam mam przy okazji pytanie czy modele wydane na kredzie np. Ił 28 srebny kredowy druk można bez obaw caponować ?

 
20-02-20 06:47  Odp: [Technika] Capon/Kapon (impregnacja papieru)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kredy bał bym się nawet trzymać w pobliżupuszki z kaponem a co dopiero ją nim traktować.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 15Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024