FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
19-06-13 14:30  [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpiński 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Czas przymierzyć się do nowego tematu .
SS Sołdek – masowiec o napędzie parowym – pierwszy statek zbudowany całkowicie w Polsce po II wojnie światowej (wcześniej został dokończony i zwodowany statek pozostawiony przez Niemców na pochylni w Szczecinie). Prototyp serii dwudziestu dziewięciu rudowęglowców – małych masowców typu B30 budowanych w latach 1949-1954 w Stoczni Gdańskiej. Otrzymał nazwisko ówczesnego trasera Stoczni Gdańskiej, przodownika pracy Stanisława Sołdka, którego żona, Helena, była matką chrzestną.Do 30 grudnia 1980 roku „Sołdek” odbył 1478 rejsów morskich, przewiózł ponad 3,5 miliona ton towarów zawijając do ponad 60 portów. Od roku 1985, kiedy to został statkiem muzeum, zwiedza go około 20 tysięcy osób rocznie. W dniu 09.12.2011 roku statek-muzeum s.s. "Sołdek" został przeholowany z Gdańskiej Stoczni "Remontowa" S.A. na miejsce stałego postoju przy nabrzeżu Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na wyspie Ołowianka. Prace stoczniowe obejmowały wzmocnienie konstrukcji części dziobowej statku i konserwację skrajnika dziobowego, ładowni nr 1 i nr 2, a także pokryw ładowni nr 4. Wykonanie tych prac pozwala na dalszą eksploatację statku w charakterze statku-muzeum. Przeprowadzona konserwacja umożliwiła także adaptację ładowni nr 1 i nr 2 do celów wystawienniczo-kulturalnych. Od dnia 17.01.2012 roku statek jest ponownie otwarty dla zwiedzających na nabrzeżu gdańskim.


Karton w fatalnym stanie , praktycznie nie nadaje sie do kształtowania, nie będę próbował.
Całość skopiowałem na papierze do drukarek laserowych o gramaturze 160 g/m2.
Model ma być w całości malowany , szkielet do wypełnienia pianką.
Podpierać się będę również opracowaniem JSC 8/2006 oraz licznymi zdjęciami wykonanymi w tym roku na Sołdku.
Jednego mi brakuje do szczęścia , mianowicie Planów Modelarskich nr 108 ( 2/82 ) , jesli ktos mógłby mi podesłać na @ skany interesującego wątku będę wdzięczny .
Zapowiadam ,że wątek będzie się ślimaczył , mam nadzieję ,że nie umrze jak WSZYSKIE wątki dotyczące tego modelu z którymi się spotkałem

--

Post zmieniony (21-06-13 07:00)

 
19-06-13 14:48  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Życzę sukcesów - z tego co pamiętam to chyba poszycie nie za bardzo do siebie pasuje.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
19-06-13 14:49  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Z tego co wiem nie tylko to nie pasuje :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
19-06-13 14:56  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Plany możesz pobrać z Chomikuj za ok. 2.50 PLN.

 
19-06-13 15:30  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
spinynorman   

A to nie jest przypadkiem piractwo?

 
19-06-13 15:36  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Teraz Alski szaleje. Klyj chłopie co by się wycinanka zgadzała i wszystko pasowało :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-06-13 15:46  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ksero okładki z oryginału zakupionego w GPM za jedyne 10 zł , proszę tematu piractwa na tym wątku nie poruszać.
kolighyt - dobrze wiem o co chodziło ale chcę temat piractwa chcę zdusić w zarodku bo wiem czym to się kończy , z relacji robi sie ogólnonarodowa dyskusja.
--

Post zmieniony (19-06-13 17:04)

 
19-06-13 17:00  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
kolighyt 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 41


 - 38

Chodziło raczej o ściąganie planów z chomika. W kwestii piractwa znaczy się.

--
W budowie: Rolls-Royce Pattern Mk.I 1920
Projekt: Fokker DVII, Nieuport 11, Albatros CIII, SSW DIII/IV, Boeing 40B-4, Udet U-12 Flamingo

 
19-06-13 18:07  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Szczerze życzę ci powodzenia. Przyjrzyj się choćby samym wręgom, bo z tego co pamiętam niektóre nie trzymają symetrii i wyglądają jak rysowane "na oko".

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
19-06-13 18:22  Odp: [R] Rudoweglowiec Sołdek MM 8/1983 oprac A.Karpińki 1:200
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

A ja mam nadzieję, że jutro znajdą się w tej "relacji" fotki z budowy.
Inaczej "Relacja" nie będzie miała racji bytu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 15Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024