FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-06-13 18:36  [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 skala 1:100
(W rzeczywistości ORP Chart S-1 )
Mały modelarz 12/87 opracowanie Krzysztof Wolbek.


W ramach relaksu i ukojenia oczu posatnowiłem posklejac kolejnego "Polaka".
W sumie do końca nie wiedziałem czy sklejać oryginał czy bawic się w malowanie.
Po sklejeniu wręg postanowiłem poćwiczyć wykorzystanie pianki florystycznej , mały okręcik , mała strata.
Wręgi zapiankowano , wyszlifowano , pokryto szpachlą , wyszlifowano ,
pokryto szpachlą , wyszlifowano , pokryto szpachlą , wyszlifowano , efekt prawie końcowy poniżej.




Próbny kolor części dennej nie za bardzo mi pasuje , a wam ?
Pokładu postanowiłem nie malować tylko poprawić . Oryginał zeskanowano , wrzuciłem do Gimpa i poprawiłem kolory . Efekt poniżej. Pokład będzie nieco ciemniejszy od burt ,
na co mam zgodę żony która stwierdziła ,że tak bedzie OK. Na zdjęciu skan oryginału wycinanki i wydrukowanych poprawek.

Elementy mocowane na pokładzie będą malowane w całości.



--

Post zmieniony (30-08-13 13:54)

 
12-06-13 18:54  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Może to złudzenie ale mam wrażenie, że białe pola na pokładzie (oryginał i wynik poprawek) nie są symetryczne względem wzdłużnej osi symetrii pokładu i przesunięte nieco na lewą burtę.

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
12-06-13 19:21  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Gimp,powiadasz bardzo ładny efekt ,może zrób burty też ,a dno z barwionego w masie ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-06-13 19:32  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Marku - rozważałem kilka opcji , nawet zakupiłem ładny karton barwiony w masie , ale jak wiesz to 2 model po dłuugiej przerwie więc tym razem padło na takie rozwiazanie. Burty juz schą pomalowane pędzelkiem , farbą Pactra 42 A42 Light Ghost Gray FS 36375.
http://www.mojehobby.pl/products/A42-Light-Ghost-Gray-FS-36375.html
Część denna mi sie wydaje za ciemna ( zbyt brązowa )
Tu próbowałem farbe w sparayu SUPER COLOR PRIMER ( podkładówka )
http://trops.pl/sklep/detail/317-spray/garden_flypage/1045-spray-super-color-primer-400ml-kolory-den-braven.html?keyword=lakier&sef=hcfp
W sumie nie wiem czy zostawic ten kolor , czy mieszać akryle czy poczekac 2 tygodnie do zakupu odpowiedniej PACTRY . Będe probował , co i jak wyjdzie. To poligon doswiadczalny .

Poklad luźno położony, Real jest o ton ciemniejsza kolory zdjecia sa rozjasnione błyskiem.

Czy pokład na Wilczurze był ryflowany ?

PS
Kopia= oryginał , złudzenie optyczne ciemny jasny podkład.
PS2 Marek Mam w odwodzie jeszcze kilka małych , starych okrecików do prób :) . Ty jestes specjalista od malowań , podpowiedz w jakie PACTRY sie zaopatrzeć jak będe w Gdańsku ( do okretów) .
--

Post zmieniony (12-06-13 20:02)

 
12-06-13 20:14  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Jeszcze to S1http://historia.trojmiasto.pl/Male-ale-smiale-Kutry-torpedowe-i-artyleryjskie-podczas-II-w-s-n53195.html S1 Charthttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=5678&t=5669to jestS2http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=201775&t=201775&filtr=0&page=1

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-06-13 20:58  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

THK - widze w niektórych poszycie denne czarne.... ciekawe jak by mój wyglądał. I skąd w wycinance ten jaskrawy czerwony .
Ktos podpowie co to była za farba (czarna) kolata mi sie po głowie ze zazwyczaj stosowano minię.
--

Post zmieniony (12-06-13 21:00)

 
12-06-13 22:25  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Chyba jednak są przesunięcia. Zmierz odległość od krańca białego prostokąta do krawędzi pokładu z LB i PB przy wcięciach kadłuba. Obym się mylił.

 
12-06-13 22:32  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jeżeli sam sobie drukujesz pokład to odpuść sobie białe pola. Będzie czyściej i bliżej oryginału ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-06-13 22:43  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Panowie , Ryszardzie , Bartko28 macie racje , sa przesunięcia ale nie wynikające z błedu skanowania tylko ręki mistrza K. Wolbka. Coś mu sie omsknęło , zapatrzył sie w chmury ,bądź sięgnął akurat po kawę i ... ups jest przesuniecie o 1 mm co daje 10 cm w realu .
Zostawiamy bez zmian. Zmiany dotyczyły tylko kolorystyki pokładu , w nic więcej nie ingeruję. W końcu ma 26 lat więc ma prawo do małych "obsunięć" .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
12-06-13 22:48  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

stary , o nieeee a jak później trafię w białe pola ? :))
Ten wydruk to tylko taki przerywnik , nie metodyka. dotyczy tylko i wyłącznie pokładu.
Obiecuję że białych pól nie będzie widać. :)

--

Post zmieniony (12-06-13 22:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024