FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
05-07-13 10:40  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Rysiu, tak się m.in stało dlatego, że kilka lat temu klient indywidualny zaczął robić jednorazowe zakupy za większą kwotę niż hurtownia. Wyobraź sobie zakup hurtowy za 120 zł, gdzie trzeba było dać 30-45% rabatu i dołożyć jeszcze gratis wysyłkę, no bo hurt. A potem czekać kilka miesięcy na zapłatę.

A jeszcze wcześniej hurtownie zaczęły zabijać się rabatami - powiedzmy dostając rabat 45% sprzedawały sklepom z rabatem 44%, a te sprzedawały klientom z rabatem 20%, żeby na siłę mieć najtaniej. Takie działanie spowodowało, że klienci wstrzymywali całkowicie zakupy, czekając kto sprzeda jeszcze taniej.

Tak więc to wcale nie wydawcy ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
05-07-13 12:14  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
rysiu62   

Klienci odeszli od hobby (nakłady wydanych modeli np 10 lat temu) a nie czekali na kupno modelu kilka miesięcy bo może będzie taniej.

 
27-08-13 13:46  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
-BARTEK-   

Zrobię odkop.

Czy wiadomo coś nt zdjęć z budowy surówki Poloneza ??
Zanim wydam kilkadziesiąt zł chciałbym zobaczyć jak wygląda sklejony, bo już raz kasę utopiłem na 125p z Waszego wydawnictwa...

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
27-08-13 14:19  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Nie wiem jak rozwiązać ten trudny temat.
Proponuje sprzedaż internetową i stoiska na wystawach i konkursach .
Kto zna autora opracowania ten kupi jak np kupuje się Mistewicza w ciemno co model to lepszy.
Jeden problem ,który zauważam to niepotrzebne dublowanie się i wysyp np Kilka opcji Starfightera na raz. - to jest ograniczony rynek - ilu na raz modelarzy kupi wszystkie modele z całego nakładu w rozsądnym okresie czasowym?
To jak z nowymi filmami - jest on hitem na początku a po roku to za 1/4 ceny też go zobaczysz jak chcesz.
2
już ja i ABC zwróciłem uwagę ,że lepiej wydać np 2 albo 3 druciaki nawet w odmiennym malowaniu - tylko ,żeby cena nie raziła.
Ja też kupuję modele za granicami i w dziedzinie lotniczej jesteśmy drodzy - coraz bardziej - niekonkurencyjni.
np :
Klemm L20 w skali 1/24 na 5 arkuszach kolorowych o rozpiętości 44 cm
kosztuje 5,90 euro - nowość
albo piękny Messerschmitt M 17 1/24 o rozpiętości 48 cm -5,90 Euro

30-40 minut pracy tanie modelarstwo dla każdego.

W Empiku już nie kupuję - tylko Kartonową kolekcję i MM reszta jest wymięta i podarta jak papier w rolkach

Podsumowaniwe
model prezentować na konkursach i wystawach - a sprzedawać na własnej stronie internetowej wydawnictwa i na giełdach modelarskich.

Bardzo często na alleeee drogo udaje się kupić stare kultowe modele np C130 za 60 złotych i to w bardzo dobrych kolorach ,Baracude za 19 ,Hawkeye z AH za 13, MM po 5-7 ,a Cardplane po 10 -14 zl.albo tramwaj Konstal 105 N za 20!!!
Ja już mam modeli na 300 lat klejenia w moim tempie - ale ciekawe modele zawsze dokupię - najwyżej zmienię listę kolejkową do pocięcia .

Jak mam do wyboru modelik na 2 arkusikach- dobry ale za 25 i model np Starfightera za 30 też super - to wygrywa sami wiecie który. albo dokładam 25 złotych i kupuję SR71
Nowości jest zawsze więcej - wysyp - niż pieniędzy na tą zabawę przeznaczonych - też nie małych w skali roku - to jest droższe niż latanie na szybowcach

Post zmieniony (27-08-13 14:34)

 
27-08-13 18:26  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobre jak ty modellot1 masz przy swoim tempie sklejania modeli na 300 lat to ja przy swoim tempie sklejania miałbym te twoje modele na pińcet lat jak nie więcej : )

Dobra Answer macie przechlapane za te swoje ceny modeli i nie tylko : ) - jakiś Aviatik Berg 2 stronki kartonu wiadomego autora za no nie wierzę - 25 złotych, AEC Matador a jak kupiłem sobie i będę kleił bo sam sobie przecież nie zaprojektuję takiego za 45 złotych, gdy taki sam objętościowo model tego samego autora Zis Katiusza w kilku wersjach oznaczeń. ale z wydawnictwa WAK kosztuje a jak - 30 złotych nie mówiąc już o najnowszym modelu Pawła Mistewicza - F-104, gdzie samo naniesienie nitów ,kamuflażu i oznaczeń zabiera no chyba trochę więcej czasu nie mówiąc już o tym jak to jest wydane - zdjęcia i takie tam, niż taki gładki matadorkowy jednobarwny kamuflażyk z kilkoma oznaczeniami jednostki. No i te szare koła i brak bocznych plandek w kolorze tylko jakiś szary szablonik.
Tematyka modeli jest naprawdę świetna jednak ceny vs jakość opracowania nie bardzo.

 
27-08-13 18:35  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Dałem tylko swoją opinię - nikogo nie atakuję - ale może wszyscy wyciągną jakieś konstruktywne wnioski i wydawcy jak i kupujący .

Post zmieniony (27-08-13 18:37)

 
27-08-13 19:55  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Spoko, jest wolny rynek. Jak będzie kiepsko i drogo, to ludzie nie będą kupowali, a jak na razie firma się chyba rozwija skoro co rusz nowe zapowiedzi.

Ja tam kupuję tylko te modele, które mi się podobają, czego wszystkim życzę ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
27-08-13 21:32  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja też kupuję modele, które mi się podobają i dlatego kupiłem AEC Matadora z wydawnictwa Answer, co kompletnie nie zmienia postaci rzeczy, że model jest według mnie zbyt drogi. Kupię również następną ciężarówkę z tego wydawnictwa , czyli Merca bo lubię wydawnictwo Answer : ), a jak zainwestują w fachowca, który z płaskich jednolitych barw zrobi coś takiego jak AEC Matador na okładce to może jeszcze coś dokupię : )

 
02-09-13 13:48  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
-BARTEK-   

Minęło kilka dni i nadal cisza.
Czy Wydawnictwo dysponuje zdjęciami testowanego egzemplarza?

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
31-01-14 21:18  Odp: [Z] Answer - Żuk 07, M8 Greyhound i FSO POLONEZ
Kofi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Czy żuk został wydany, bo w sklepie answerowskim go nie znalazłem.

--
www.kofimodels.jcom.pl - zapraszam na moją stronę internetową.
Początkujący

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024