FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-06-13 13:53  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
mondo   

Hmm,Alski podrzucę na Twoją pocztę rysunek tego Charta zamieszczony w starym ŻP.Kreślił go M.Soroka chyba na podstawie Piaskowskiego,tylko podaj swój mail..

 
15-06-13 16:23  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Się robi alski63@gmail.com. Miło z Twojej strony z góry dziekuję.
Co do detalizacji i waloryzacji owszem , ale przy Lilla Weneda. Do tego trzeba sie przygotować i mieć materialy na początku a nie na koniec sklejania.
--
PS Dopiero zauważyłem ,że miałem ukryty @ w profilu.
@ doszedł , rzeczywiście szalu nie ma to co w wycinance to i na rysunku.

Post zmieniony (15-06-13 19:22)

 
15-06-13 21:46  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mój ty Boże !! Jak wy robicie te relingi ,że wysypki przy tym nie dostajecie ?
Słupki no problem, osadzenie slupków też żaden, przyciecie również . Jazda zaczyna się przy barierkach , próbowalem drut 0,25 ,03 ni cholery nie idzie jak trzeba , teraz żyłka ponad 0,2 idzie ale jak po grudzie , na zakrętach kiepsko. Czytałe sposoby na relingi ale co innego czyta a co innego dlubać , próbuję gluta rzadkiego , gęstego i nie jest to tak że jak przytkniesz to trzyma , a nie daj bóg puścisz i posmarujesz 2 raz to 3-4 minut z głowy zanim zacznie gęstnieć. Może macie jeszcze jakąś podpowiedź wynikająca z doświadczenia ? Lutowanie odpada nie mam sprzętu. Dodam ze żyłka zwykła ,nie plecionka.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-13 21:49  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
AC   

To co napisał Zbig bardzo mi odpowiada. Każdy robi po swojemu., i ma różne kryteria- jego wybór. Natomiast twierdzenie, że kolega ma ambicje stworzyć modele okrętów PMW, nieco zmienia sytuacje. Bo to oznacza pełną redukcję, i to na konkretny okres danej jednostki. Wtedy sposób odzwierciedlenia modelu względem oryginału ma zasadnicze znaczenie. Akurat w tym przypadku jest to sprawa beznadziejna, bo wszystkie dotychczas opublikowane szkice, to tylko przybliżenia, więc całkowita fantasmagoria.. Waldek napisał parę konkretów, co do S1, ale to i tak nie zmieni faktu, że nie ma możliwości skonfrontowania wizji projektanta modelu z oryginałem, którego plany dotychczas są nieznane. Pomoc kolegów, którzy wiedzą więcej w tym temacie, właściwie nie ma sensu, bo i tak nie rozstrzygnie to ostatecznie sprawy wyglądu oryginalnej jednostki. W najlepszym wypadku nieco przybliży. Ale w dalszym ciągu nie będzie to pełna redukcja ( bo nie ma takiej możliwości). Pozostaje ocena modelu, jako wycinanki, i chyba nad tym należało by się skupić. Życzę powodzenia w kolejnej wizji tego pechowego okręciku.

 
15-06-13 22:09  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Alski, nie bierz do siebie, tego co napisałem. Ja mam hopla na punkcie zgodności z oryginałem. Kleję mało i beznadziejnie długo, ale za to staram sie odwzorować rzeczywistość tak dokładnie jak potrafię.

I niech każdy znajduje w modelarstwie frajdę na swój sposób.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-06-13 22:40  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Waldek - OK zgoda w rodzinie( sklejaczy ) musi być , przynajmniej wiem kogo pytać jakby co :)
AC - nie mam ambicji stworzyć kolekcji PWM, to tylko sugestia THEO , i broń mnie panie od sugestii że chcę odzwierciedlać oryginały , po prostu wole sklejać to co polskie , może taki mały patriotyzm ?
Nie znaczy że nie skleję messera , czy jakiegoś japońca.
Co do S-1 niestety ,rzeczywiście z materiałami pomocniczymi totalna porażka , to co z przesłał bewup ( jeszcze raz dziękuję za wysłkę , to miłe jak ktoś sam ofiarowuje pomoc ) niestety jest tak samo zaawansowane w detale jak opracowanie MM więc nawet nie ma sensu umieszczać na forum.
Pozdrawiam sklejaczy , kończę relingi.

--

Post zmieniony (15-06-13 23:00)

 
15-06-13 22:51  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

To nie ja wspominałem o kolekcji okrętów PMW. To kolega AC poruszył ten temat ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-06-13 23:00  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Poprawiono .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-06-13 23:32  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
mondo   

Też przy sklejaniu modelu chciałbym wiedzieć jak wygląda w oryginale.Może planik w książce p.Piaskowskiego 'Okręty RP 1920-45' będzie ciut lepszy..

 
16-06-13 18:50  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Relingi spróbuj z plecionki wędkarskiej (szary kolor). Polecam klej do sklejenia relingów ze słupkami:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024