FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
25-06-13 21:31  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Własnie jestem w trakcie zmniejszania jakości zdjęć.Masz rację piekielnie wolno wchodzi ale fotosik ma ograniczenia . Naciągi poprawione ale trudno , sesja ju była, zresza zawsze ktoś coś przygnie , dotknie, w naturze też nie wyglądał pewnie jak spod żelazka :)
OK podmieniłem zdjęcia , proszę sprawdzić czy już jest OK ( mam na myśli otwieranie zdjęć ) Maja już góra 300 kB więc powinno być dobrze ( nie zmniejszałem rozdzielczości bo sądziłem że hosting sam to robi z automatu ) , człowiek całe życie sie uczy i umiera głupi.

--

Post zmieniony (25-06-13 21:40)

 
26-06-13 10:18  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,świetnie poradziłeś sobie z tematem,mi każdy model spada lub próbuje ,bulaje jednak powinny być ciemniejsze,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-06-13 11:11  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Marku ,pewnie masz rację , pewnie gdybyś napisał wczesniej zdążyłbym podmalować chociaż trochę sie z nimi namęczyłem, warstwy: drucik - folia - malowany papier.Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-06-13 11:46  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może mój "patent" na malowanie będzie Tobie przydatny.
Maluję wyłącznie farbkami akrylowymi/pędzlem - pierwsze malowanie w miarę rzadką farbą elementy nie wycięte na arkuszach, tak by widoczne były kontury do wycięcia. Po wyschnięciu jeżeli papier jest lekko pofalowany - prasuje po niezadrukowanej stronie niezbyt gorącym żelazkiem. Po wycięciu/sklejeniu/ewent. wyrównaniu nierówności - przeszlifowaniu (finalnie papier gradacji 1500) powtórne malowanie grubszą warstwą farby i przecieram papierem 2000. Farby akrylowe trochę ciemnieją.
Metal - srebrny akryl + tusz , szary (bojowy) - biały + tusz.
Pozdrawiam.

 
26-06-13 13:31  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszard napisał :
Metal - srebrny akryl + tusz , szary (bojowy) - biały + tusz.
Czy dobrze zrozumiałem ? np lufy by uzyskać "metalgun" dajesz srebrny akryl + czarny tusz ? ( tusz ? co to za tusz? ) . uzyskanie szarego koloru dajesz biały akryl + czarny tusz ( czarny ) .
Rozumiem ,że dodawanie tuszu wiąże sie z łatwiejsza dostepnoscia tuszu białego? .
No i jakie akryle uzywasz ? Jak wróce do domu wrzucę zdjęcia akryli które ostatnio kupiłem 50ml po 12 zł , dotychczas kupowałem Pactra 5 zł za 10 ml. Róznica 2.5 krotna. Zastanawiałem sie tez nad użyciem barwników do farb które można dostać w składach budowlanych.( mam kłopot z dobraniem farby do części podwodnej Sołdka)

--

Post zmieniony (26-06-13 13:33)

 
26-06-13 14:39  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Farbki akrylowe można kupić w sklepie dla artystów plastyków w zestawach 12 szt. i więcej w pudełku (12 ml/tubka.). Można też kupować na sztuki tub. 20 ml o i ile pamiętam 6-8,-PLN (duży wybór kolorów/odcieni). Są i większe tuby po 100 ml.
Tusz - to najtańszy tusz czarny (do stempli), kreślarski jest trochę droższy.
Przy malowaniu większych powierzchni np. dna statku dobrze jest przygotować sobie od razu wystarczającą ilość farby w odpowiednim kolorze tak by jej nie dorabiać. Kolor samemu dorób - jak ma być to zgaszona (ciemna) czerwień - czerwony + odp. ilość tuszu czarnego a rozjaśnić można białą. Ale zasada jak najmniej kolorów mieszać. Jeśli akryl to po wyschnięciu ciemnieje. Konieczne próby. Po położeniu dwóch warstw farby i szlifie (2000) jest OK.

 
26-06-13 17:39  Odp: [R/G] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Woooow , dodałem swój 1 model do "50 lat Małego Modelarza" , hurraaaa :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024