FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-06-13 07:30  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzięki Ryszard , widać ,że jednak superglue nie jest panaceum na wszystko.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-06-13 11:14  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak widzę, to nabierasz doświadczeń w klejeniu różnych dupereli i różnymi klejami. Kleić jak to się określa superglutem nie jest łatwo. Nie dość, że ten zajzajer śmierdzi, też trzeba wyczuć ile kleju dać - za duzo jak dasz, to sobie możesz łapy pokleić - ale tym klejem, szczególnie w żelu świetnie się klei części z metalu. Dobry dozownik jest potrzebny najlepszy z igły lekarskiej, plus do tego cierpliwość.

W przypadku Charta nie lepiej Ci będzie zrobić reling oddzielnie, na ramce ? Po sklejeniu relingu z jednej burty, wycinasz go z ramki i mocujesz w pokładzie. Zauwaz, ze te wszystkie fototrafione relingi są w całości.

 
17-06-13 11:35  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wracam do tematu KLEJ. Dragon Klej guma-metal "odkryłem" nie tak dawno w Castoramie. Kleję nim mocowania naciągów w samolotach (plecionka wędkarska - szara 0,16 mm ale można ją malować - ja używam farbki akrylowe) do oczek z cienkiego druciku ( imitacja śrub rzymskich). Klej nitkuje, chwyta błyskawicznie ale można przesuwać elementy klejone. Schnie dość długo i ma wadę/zaletę, że łapie i nie puszcza wszystko co z metalu np. pęsetę/szpilki itd. Zmoczona wodą pęseta/palce pozwalają na docisk.
Pisałem już w mojej relacji - klej rewelacja!

 
17-06-13 12:44  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ryszardzie kupię ten klej w Castoramie i zacznę nim kleić relingi , najpierw przymierzę się do Burzy, a potem zobaczymy...

 
17-06-13 16:18  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

bewup- nie posiadam a limit finansowy wyczerpany :)
Co do klejów - rozwijam się , uczę . przy samolocie w zasadzie kleiłem wszystko polimerowym ale z czasem okazało się ,że ciecie wręg po tym kleju to zabójstwo dla skalpeli. Poza tym jakoś ciagle nieczysto to wygladało.
Kolejne próby na Szkwale to już Pattex standard ( wikolowaty ) . Tu też ostrza dostają popalić po wyschnięciu. Superglue do małych ale dla mnie to niewdzięczny klej.
CHART to w zasadzie wyłacznie butapren wręgi , małe i malutkie części . Jestem zadowolony z własciwości . Szybciej i PEWNIEJ trzyma niż polimerowy i Pattex .
Co do relingów sa juz wykonane , wykonane z żyłki wedkarskiej nylonowej , pomalowanej, klejone superglu . Żyłka plecionka i klej dragon pójda w następnym modelu , to samo z relingami na ramce ( ten sposób jako mi umknął ) . trzeba sie dopracować swoich sposobów i korzystać z doswiadczeń innych . Pozdrawiam.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-06-13 16:43  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Co by nie być gołosłownym ,ze gadam gadam i nic nie robię :




To bezpośrednio z placu budowy , po szybkim dorobieniu podstawki ze względu na część podwodną ( obecnie poprzekręcane elementy ) żeby jej nie zniszczyć . Podstawka wurób własny. Olinowanie na końcówce ale w trakcie.
--

Post zmieniony (17-06-13 16:48)

 
17-06-13 17:01  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie będzie żadnego światełka?

Taki mały smyk. Reling powala. Z przyjemnością bym taki widział w jakimś IJN swoim kiedyś.

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
17-06-13 17:12  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A będzie banderka? Biało - czerwony element + mosiądz śrubek "ożywią" szare malowanie. Ładny !

 
17-06-13 18:03  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Banderki jeszcze nie ma ale będzie , zaś światełka nie będzie :).
Śrubki czekają na farbę sa wściekle żółte i brzydkieeeeee ... fuj .

Wracając do banderki być może by już wisiała ale tu mam dylemat . Cytuje :"banderę nr 55 nakleić na olinowaniu pod gaflem"
Tu rysunek generalny z gaflem :

a tu rufa bez gafla ale z banderą :

Panowie co wy na to , gdzie wieszać ? W poprzednich opracowaniach tez bywa różnie .
Powoli czas sie zabierać do podsumowań. Panowie ten model kosztuje 7 zł. Zacząłem gdzieś 12 dni temu. TYLE zabawy za 7 PLN , jestem w szoku.
I co najważniejsze , nie będzie musiał stać w ciemnym kącie z wstydu przed GPM-mami ,Halami itp . Co do podejścia do modelu - malowanie , uważam że w przypadku takich modeli jest to wybór słuszny i tak będę postępował przy starszych ( ten ma 26 lat ) modelach ( np kolejnych K.Wolbka ). Ich kolorystyka jest na tyle wypłowiała , niedobrana , nieciekawa ,że chyba warto się pobawić malowaniem. Nawet bez użycia aerografu ( nie posiadam). To co zamalowujemy i tak nie pozbawia zbyt wielu szczegółów i nie wpływa na ogólny ogląd.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (17-06-13 18:03)

 
17-06-13 18:20  Odp: [R] ORP CHART polski ścigacz artyleryjski S-1 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Banderę proponuję powiesić tak jak pokazane jest na archiwalnych fotach na pierwszej stronie Twojej relacji.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024