FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-13 19:39  Odp: [R] ORP Wilczur (Chart) polski ścigacz artyleryjski S-2 (S-1) MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chart , zresztą więcej było w tym zdaniu błędów ortograficznych bo pisałem z komórki podczas zabiegu :). Zamiast charta wstawiały mi się rożne cuda tylko nie Chart .
Co do K.Wolbka tak to mój pierwszy jego model. Te rysunki montażowe to chyba jego słaby punkt .
http://wsmk.konradus.com/f1aut.php?autor=wolbekkrzysz przejrzałem jego modele i rzeczywiście montażówki są bardzo podobne i co najmniej skromne - to na minus.
Na ogromny plus są to okręty polskie.
Przejrzałem projekt grupowy forum MM
14 modeli MM p Wolbka sklejonych 3 szt nie :
Mały modelarz 8/1982 Lekki krążownik ORP "Conrad"
Mały modelarz 6/1983 Niszczyciel eskortowy ORP "Ślązak" ( mam MM)
Mały modelarz 6/1979 Okręt wojenny klasy trałowiec

Czyżby z klasy niesklejalne ? No cóż może to znaczyć jakieś wyzwanie dla mnie ?
PS
Jakby co to mam jeszcze Wolbka
MM1/1977 ścigacz okrętów podwodnych
MM7/86 Polski ścigacz patrolowy więc troche z Wolbkiem powalczę.

--

Post zmieniony (14-06-13 20:01)

 
14-06-13 22:12  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Conrada skleiłem, tylko w wersji z wznowienia z 1992 roku. Numer z 1982 roku był wydrukowany na koszmarnym, łamliwym kartonie. Tzn. nie był szary, był biały. Ale cokolwiek z niego uformować było nie sposób.
Ten trałowiec jest też sklejalny. Natomiast Ślązak sam w sobie jest nie do przyjęcia, bo model opracowano na podstawie bardzo, ale to bardzo fikcyjnych planów.Jak nastawiasz się na kompletowanie okrętów naszej MW to poszukaj obu tych trałowców i ścigacz o.p. typu Kronsztadt.

 
14-06-13 23:22  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

ZbiG -Wbrew pozorom , moze cos nie tak sie wyraziłem, sklejanie Wilczura to czysta przyjemność, luzik, luz blues itp itd.
THEO - Jakoś upodobałem sobie naszą MW i biała flotę , z czasem wejdę i w Hala , MM to wstęp do rzemiosła , ponadto nie odpowiada mi zbytnia detalizacja.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-06-13 23:39  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pozwólcie, że się wtrącę... .

Wyobraźcie sobie takie zdanie: "Sklejam niemiecki pancernik Bismarck, trochę tworzę, bo nie wiem, dokładnie jak co wyglądało. ... . Sam już nie wiem, może to nie Bismarck, tylko Scharnhorst?

Śmieszne? A może tragiczne?

Mieliśmy tak niewiele ścigaczy, że wypadałoby je rozróżniać.
Oczywiście, że to NIE JEST S2 (ex. MGB44), tylko S1, lub coś co go przypomina, bo nie wiadomo na czym bazował autor wycinanki. Nie twierdzę, że ten model na pewno nie odzwierciedla oryginału, jedynie mam wątpliwości, ponieważ nigdy nie widziałem, ani nawet nie słyszałem o zachowanych/znalezionych planach tych ścigaczy. A skoro autor nawet nie potrafił nazwać tego co stworzył, to resztę sobie dopowiedzcie sami.

Dalej. Litości, jakie RYFLE???. To co tu czasem nazywa się ryflami, to były naspawane wąskie pasy blachy lub płaskownika (czyli pręta płaskiego) na pokładzie. Właśnie - NASPAWANE. Jakim cudem na drewnianym pokładzie?

I na koniec nazwy. O ile wiadomo, nigdy ich nie było, a już na pewno nie oficjalnie. Gdzieś czytałem, że były wytworem dziennikarzy i nie znały ich nawet załogi.

Żeby nie było wątpliwości, nie czepiam się modelu lub autora, tylko, hmm, niewiedzy...
Bo model zapowiada się ciekawie (o ile nie będzie "ryfli")

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-06-13 00:03  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O i to szło !! I treściwie i konkretnie !

 
15-06-13 00:49  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Co to jest "manewr cevy"??

 
15-06-13 08:09  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

vansen -Manewr cevy- rzut modelu do kosza.
No masz babo placek - napisałem że zniosę krytykę a Waldi jak zasunął to kapcie pospadały.
Co do tonu wypowiedzi , nie podoba mi się. Jak skończę model ,żona powie ładny stateczek i nie będzie to śmieszne czy tragiczne. Bawię się kartonem a nie historią .
Czy wypadałoby rozróżniać ścigacze ? Wolne żarty. Do niedawna nawet nie wiedziałem
że było coś takiego jak S-1 i S-2 a Scharnhorst nic mi nie mówi - to jakiś ścigacz ?:) ..niemiecki :) ( żart)
Co do ryfli
<>
Tak kojarzę słowo ryfle , podejrzewam ,że nie tylko ja. Jeśli nie, żyłem w nieświadomości kilkadziesiąt lat i było mi z tym dobrze.
Chciałoby sie zapytać skąd informacja że pokład był drewniany ale aż strach , bo znowu wyjdzie na to ,że powinienem to wiedzieć.
I ostatnie zdanie -ryfle pozostają bo już są relingi , trudno.
Prośba, w przypadku chęci rozwinięcia wątku na temat czy to co sklejamy ma być odzwierciedleniem rzeczywistości proszę o założenie oddzielnego wątku na carton cafe.

--

Post zmieniony (15-06-13 08:10)

 
15-06-13 11:06  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

I tego sie trzymajmy.

--

Post zmieniony (15-06-13 11:07)

 
15-06-13 11:37  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Aby zapobiec rozpowszechnianiu niesprawdzonych plotek zapewniam że modelarze budujący swoje modele metodą analizy koloru każdego stopnia schodni też mają z tej zabawy radochę. To nie jest męka tylko przyjemność. Słowem swoim ręczę. Jedyna różnica to taka że trudniej przychodzi wykonać osławiony manewr Cevy z modelem który się dzierga parę lat ;-)
Wracając do tematu. Modele okręcików tego autora z tamtych lat są faktycznie odpoczynkowe o ile człowiek nie zawraca sobie zbytnio głowy ich zgodnością z oryginałem czy tzw. sklejalnością. Ale takie były ówczesne standardy i ma to dziś swoje plusy. Nie trzeba się przejmować każdą dziesiątą częścią milimetra w tą czy w tamtą stronę ;-)
Napisałeś że model będzie poligonem doświadczalnym. I to jest słuszna koncepcja.
Czekam więc na ciąg dalszy.

--

Post zmieniony (15-06-13 11:38)

 
15-06-13 12:17  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Stary , szczerze bardzo podoba mi sie Twoja robota i detalizacja ale nie mam na to zdrowia.
Co do poligonu , w zasadzie plan juz wykonany :
a) pierwszy raz w życiu wypełniałem szkielet pianką
b) pierwszy raz w życiu szpachlowałem model
c) pierwszy raz w życiu malowalem model . Na ten raz wystarczy bo sie zamotam:)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024