FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-06-13 20:11  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pokusilo mnie . Jednolite malowanie, imitacja ryfli ( trochę innych ) , lekki brudzio.



--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 20:57  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jak będzie okazja to chetnie brudzio :)
Setka ale sposobem ,naklejona moskitiera na poklad pokazany wyżej , przemalowana farbą i na to troche czarnego na sucho

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 21:02  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,skąd wiadomo,że były ryfle jakieś na pokładzie?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
13-06-13 21:15  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

No właśnie nie wiadomo , ale podejrzewam że łatwiej marynarzom będzie sie chodzić :)
To jedna z moich inwencji twórczych , prób. Jesli przekroczę dopuszczalne granice , zniosę z pokorą krytykę.

--

Post zmieniony (13-06-13 21:18)

 
13-06-13 22:36  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Bartko28 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7


 - 6

Czy to mój net, czy możliwości hostingu powodują, że na załadowanie zdjęcia czeka się.... długo?

--
Pozdrawiam. Bartko28

 
13-06-13 22:58  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Chyba hosting tak działa.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-06-13 23:59  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś mi się wydaje,że pokład takiego kutra nie był w całości ryflowany. A czy w ogóle są dostępne plany takiego kutra ? I jeszcze jedna sprawa. Czy to jest na pewno Wilczur ? Przecież HAL wydał zupełnie inny model. Czy to nie jest przypadkiem Chart /
Sam model wychodzi dobrze. Widzę,że masz cierpliwość, bo wszystkie modele autorstwa Pana Krzysztofa Wolbeka mają różne, nazwijmy to, niespodzianki...

 
14-06-13 13:15  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Z ryflowaniem bardzo możliwe brak mi danych na ten temat ale chciałem wypróbować materię. Z założenia nie jestem modelarzem tylko sklejaczem , oczywiście troszkę zainteresuję się materią nad która pracuję ale nie stanowi dla mnie problemu gdy model nie odzwierciedla oryginału. Nie robię miniatury ORYGINAŁU tylko model.

Co do tego czy to S-1 czy S-2 już mam mętlik w głowie. Hal wydał Wilczura już bez zmian w burtach na wyrzutnie torped. To czy Wilczur czy Chart mniejsza o to bo ponoć tych nazw nie używano.
Autor MM nazywa go S-2 i dość szczegółowo przedstawia dokonania zgodne z S-2 ,choć ze zdjęć ( nielicznych) bardziej mi pasuje S-1 . S-1 miał trzy silniki napędowe Isotta-Fraschini o mocy po 1150 KM S-2 miał 2 silniki Rolls-Royce Merlin o mocy po 1100 KM.
W modelu są 3 śruby napędowe.
Ma wklęśnięcia pod wyrzutnie torped tak jak S-1 .
Co do oznaczenia MGB-204 też takiego nie mogę znaleźć. Jak widac gra w ciemno.
I co ja mam o tym myślec ?
Co do Wilczura Hala może marek1 sie wypowie , on go sklejał.
Co do samego opracowania p. Wolbka. Juz myślałem ,że prostszego modelu nie moge wybrać a jednak :
1. Opracowanie ręczne więc nie ma sie co dziwić ,że są odchyłki
2.Wregi sklejone bez problemu P4 za duża ale spoko
3. Czy oklejanie poszyciem obyłoby się bez problemów nie wiem, postanowiłem malować.
4.Rzecz oczywista nie używałem żadnych sklejek , klejenie na styk.
5. Rysunki montażowe -średnia ocena 3 na szynach . Model prosty a autorowi zabrakło chęci do czytelniejszych rys montażowych np :
a) bomby głebinowe skierowanie do wewnątrz czy na zewnątrz , logicznie na zewnatrz ale widze w sieci wklejone do wewnątrz.
b) olinowanie , podpieram się danymi z poza opracowania.
c) magazynek pocisków dokleiłem gdziekolwiek , ćul wie jak powinien byc doklejony
d) część 24c za duża , do przyciecia
e) pokład - nieco do wyrównania, przyciecia . I oczywiści niesymetrycznie rozrysowane pola do wklejenia elementów co zauważyli już przedmówcy. Ostatecznie robię pokład malowany więc skoryguję położenie.
Aczkolwiek jedno trzeba przyznać ascetyczny detalizm a efekt zadowalający, akurat jako przerywnik , szybki temat .

--

Post zmieniony (14-06-13 13:19)

 
14-06-13 15:02  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Właśnie oglądam modelarza z 87 roku, plany S-2 ,jednak ten mój Wilczur to chyba Chart


--

Post zmieniony (14-06-13 19:09)

 
14-06-13 16:21  Odp: [R] ORP Wilczur (MGB-204) polski ścigacz artyleryjski S-2 MM12/87
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Alski, jeśli już to Chart...... gdzieś była kiedyś dyskusja na temat tego modelu, stąd pamiętam,że nie jest to Wilczur. Nieistotne...
Czy to jest Twój pierwszy model , który opracował K.Wolbek ? Zrobiłem praktycznie większość Jego modeli z MM. Niektóre nawet po dwa razy ( Trałowiec typu 206, Warszawa ). Zawsze coś było zaskakującego, ale modele się kleiło, tylko,że wszystkie malowałem, szpachlowałem , poprawiałem... A dobrych rysunków montażowych w tych opracowaniach NIGDY nie było.
Mam przygotowane arkusze do klejenia modelu kutra patrolowego typu Pilica. - bodajże nr 7/1986. Ale to temat na jesień.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024