FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
14-06-13 20:41  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen,

zastanowimy się nad tym ale może nie być to proste.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
14-06-13 21:11  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tu nie ma się co zastanawiać patrząc na przeguba pokazanego przez Rafaela to wystarczy dać opcjonalnie środkowy pas karoserii do listew z napisem MPK , godłem Łodzi i zestawem cyfr, oraz przednią część karoserii wokół grilla z zestawem cyfr. Inne miasta miały chyba podobne miejsca oznaczania pojazdów . Numer linii i tablice z trasą oraz numer rejestracji jako opcja . Zdjęcia przegubów z innych miast na których dobrze widać oznaczenia chyba da się znaleźć . Wspaniale by było jakby powstały kalkomanie, ale czarno to widzę ze względu na koszta .Sprawa jest po prostu taka, czy autorowi modelu będzie się chciało w takie coś bawić .
Zróbcie może tak, że model będzie z oznaczeniami jakie autor przewidział, a te fragmenty gdzie są na pojazdach zmienne oznaczenia dać jako fragmenty bez oznaczeń .Najwyżej każdy zainteresowany wykona je sobie we własnym zakresie .

Post zmieniony (14-06-13 21:12)

 
14-06-13 21:12  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No tak, ale to brnięcie w znaczne koszta...

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
14-06-13 21:15  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No dobra niech już będzie MZK Wejherowo . Nie było rozmowy : )

 
14-06-13 22:04  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Answerze niepokoją mnie środkowe drzwi na obrazku. Czy nie powinny być szersze i łamane jak to w 021? Wiem, że to tylko obrazek, ale tak pytam z ciekawości :)

 
14-06-13 22:49  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Są OK. To tylko wrażenie na obrazku.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
15-06-13 10:07  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Hator   

@Halogen,
Ten kto maluje swoje modele, to sobie poradzi z małymi korektami nadwozia. Ten, kto nie maluje, sklei jak fabryka dała, jeżeli stwierdzi, że poprawki nie da się rozsądnie wyretuszować. Naturalnie mam tu na myśli niewielkie poprawki, a nie projektowanie od nowa bryły modelu.

@Answer
To ja włożę łyżkę dziegciu. ;-)
Możesz mi powiedzieć, dlaczego na Waszej stronie przy modelu Jelcza 317 z cysterną wymieniony jest inny autor, niż w wycinance (przynajmniej w moim egzemplarzu)? ;p Gdyby był ten sam, nie zadawałbym tego pytania.

Poza tym, bardzo ciekawe zapowiedzi prezentujecie.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-06-13 19:56  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Hator ja tylko delikatnie sugeruję wydawnictwu Answer, że mój pomysł może im zwiększyć ilość kupujących ten było nie było pewnie drogi model. Są chyba na forum projektanci, którzy się dobrze orientują ile trwa takie opracowanie alternatywnych oznaczeń i chyba wiedzą o ile to podraża koszty modelu, no nie róbmy ściemy, że to jakaś kosmiczna i kosztowna technologia jest : )
Ja i tak uwielbiam wydawnictwo Answer i jego córki za niebanalne tematy modeli, a lekuchno pomarudzić zawsze można : )

 
17-06-13 20:56  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Hator   

Halogen,
Nie znam się na kosztach poligrafii, ale wg mnie najlepiej rozwiązane jest to w Starze 266 Bonex. Model typu "no name". Takim dogodzisz każdemu, bo każdy sobie sam oznaczenia właściwe dołoży.
Może w przypadku "pogiętego ogórka" wzrost kosztów wynika z tego, że oznaczenia przynależności znajdują się na większych elementach. Model jest jednak większy niż Lim-5. Dla mnie to ryba, bo u mnie takie tasiemce nie jeździły, więc kupie taki jaki wydadzą.:-)
Zaiste, tematy modelarskie Answera są warte uwagi.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
17-06-13 21:34  Odp: [Z] Jelcz 021 Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Halogen - masz rację, autor jest taki jak na stronie ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024