FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-06-13 23:54  [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Marek The 

Na Forum:
Galerie - 3


 - 24


Witam wszystkich w galerii końcowej Titanica. Wcześniej zapowiadałem rychłe zakończenie budowy oraz szybką galerię ale brak wolnego czasu oraz zmienione warunki pogodowe wydłużyły ten proces. Myślałem także, że uda mi się zrobić lepsze zdjęcia, jednak brak umiejętności w tej materii powoduje, że wstawiam to co już udało mi się zrobić.
W trakcie budowy części 2 zrobiłem kilka istotnych błędów na które zwrócę uwagę. Przede wszystkim chodzi o nadbudówki na pokładzie łodziowym. Pokłady nadbudówek umieściłem wewnątrz okalających je ścianek. Powinno być tak, że to pokład wystaje poza obrys ścianek ( patrząc w przekroju, jak w literze T ). Przez to musiałem trochę się gimnastykować z tymi częściami. Dopiero nadbudówkę czwartego komina zrobiłem z pokładem "na wierzchu". Budując wcześniejsze elementy pokładu łodziowego nie miałem dostępu do internetu i innych źródeł a jedynie wycinankę. Długo się nad tym głowiłem, jak to rozwiązać i myślałem że wybieram "mniejsze zło". W ogóle wolę jak wydawca prezentuje wszystko tak jak powinno być, jasno i przejrzyście, bez niedomówień, tak żeby nie trzeba było pytać, szukać, kombinować. Słabo wyszło mi również łączenie pokładu łodziowego w całość, "zwis" olinowania między masztami jak i wiele innych części, ale długo by się rozpisywać - widać na zdjęciach.
Zastanawiałem się też czy pozostawić Titanica tak jak go wydał Mały Modelarz, jednak wydał mi się zbyt "łysy". Relingi, drabinki kominów, część szablonów i olinowania zaczerpnąłem z Fly Model. I w tym zakresie część rozwiązań to moja fantazja.
Pewnie da się z tego wydania wycisnąć ładny model Titanica ale trzeba na jego temat wiedzieć dużo więcej. Jak i w wielu moich "produkcjach", przede wszystkim zależało mi na ukończeniu budowy i posiadaniu modelu Titanica w kolekcji. Poniżej prezentuję efekty mojej pracy:

















I na koniec aktualne miejsce "dokowania"



--
Pozdrawiam
Marek :D

 
03-06-13 00:39  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Opinie o modelu, tzn o samym MM-ie już gdzieś zamieszczałem. Teraz opinia o Twoim wykonaniu- SZACUN!! Dałeś radę!! Pierwsze wykonanie, w którym nie rażą mnie łączenia częśći nadwodnych z podwodnymi. Czysto i równo. Brawo!!

 
03-06-13 01:31  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluję. Starałem się śledzić Twoją relację, moze nie na bieżąco bo statek ten nie wywołuje u mnie dreszczy jakiś, ale mocno zawiodło mnie opracowanie.
Mały Modelarz powinnien byc chyba bardziej dla małych.
Tym większe brawa za skończenie projektu. Z tego co widać naprawdę idziesz mocno w ilość modeli :-)
pzdr

 
03-06-13 08:02  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Gratuluję ! Wykonałeś kawał dobrej roboty !
A składzik modeli - znajomy widok ; )

Pozdrawiam.

--

 
03-06-13 12:47  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Pełen szacun za wykonanie . Jestes jednym z nielicznych sklejając niesklejalne..

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
03-06-13 12:59  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mimo ogromu wad projektu model wyszedł Tobie znakomicie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
03-06-13 15:47  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajna meksyk masz w regale :D

Gratuluję ukończenia budowy. Wszędzie na około słyszałem, że wykonanie na poziomie jest niemożliwe a tu proszę jaka miła niespodzianka.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
03-06-13 17:08  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję ukonczenia modelu. Czysto i dokładnie sklejony.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-06-13 17:11  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Jak to mówią : Koniec wieńczy dzieło.... Szczerze gratuluję cierpliwości i dokładności w "walce z materią" .Jak przebrnę przez "Batorego" z MM to w planach był właśnie Titanic i na pewno Twoja relacja będzie dla mnie wzorcem.
pozdrawiam

 
03-06-13 19:59  Odp: [Galeria] RMS Titanic - część 2 - Mały Modelarz 1-2-3/2011
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jakubie: już tu komuś pisałem, że jeśli zrobi Batorego z MM (ze wszystkimi częściami!), to kupię mu zieloną wiewiórkę. Moja oferta wciąż jest aktualna ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024