FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-01-13 23:55  [R/G] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam Was w mojej pierwszej relacji na forum. Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad jej rozpoczęciem i doszedłem do wniosku, że trzeba pokazać coś więcej niż tylko galerie swoich modeli. Wybór padł na śmigłowiec MI-2 wydawnictwa GPM, projektu naszego forumowego kolegi Kuby B. Model do kupienia jest tylko ze szkieletem wypalonym laserem. Wycinankę zacaponowałem, model będzie robiony w standardzie. Na początek okładka z szkieletem.

Szkielet zmontowałem, posklejałem za pomocą SG. Wkleiłem również podłogę kabiny.

Poszycie wewnętrzne kabiny skleiłem w całość.

Problemy z upchnięciem tego w szkielet zmusił mnie do rozcięcia poszycia na środku sufitu i odcięciu nadmiaru tak około jednego milimetra.

Tak przygotowane poszycie weszło na swoje miejsce bez żadnego oporu. Cięcie zamaskuje część 6b. Przykleiłem ramki wokół okien kabiny. Przygotowałem kilka części wyposażenia kabiny.

Następnie przyszedł czas na poszycie zewnętrzne.

Na koniec rzut oka na sufit kabiny i wspomnianą część 6b.

Ufff... Pierwszy post relacji mamy za sobą. Dziękuję za uwagę, mam nadzieje że dotrwam do końca budowy. Pozdrawiam.
Twardy.

--

Post zmieniony (04-05-13 21:23)

 
31-01-13 08:58  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Wygląda to świetnie. Z tego co widzę na zdjęciach nasuwa mi się jeden wniosek, że opracowanie Mi-2 z Answera w porównaniu do GPM-owego to łagodnie mówiąc "ubogi krewny". Aczkolwiek Answerowski Mi-2 ma jedną zaletę. Wersja policyjna jest, przynajmniej w moich oczach, atrakcyjniejsza niż instytutu lotnictwa.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
31-01-13 09:37  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to zaczynamy kibicować. Kilka lat temu Mi-2 wykonywał u nas opryski lasu przeciw szkodnikom. Lot na dużej wysokości to był jeszcze pikuś, ale podczas samego oprysku, gdy samolot leciał tylko kilka metrów nad czubkami drzew to już była ,,jazda" :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-01-13 20:11  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czysto, równiutko - podoba się i mocno kibicuję takiemu sklejaniu. Ciekawy jestem czy Ostoja znajdzie czas na ten model, byłby to taki brylancik w kolekcji, a jaki wspaniały model dla tych co mają problemy z retuszem - biały, czarny, czerwony .
Teraz czekamy na wersję wojskową.
Będziesz na koniec jeszcze lakierował , pytam się pod kątem żółknięcia lakierów bezbarwnych ?

 
31-01-13 20:33  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Hator   

Trzymam kciuki, bo to obecnie jedyny projekt trzymający kształty oryginału. :-).

@MirZ
Osobiście wolę kupić model z GPM-u i własnoręcznie upodobnić do Wilczka. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-02-13 08:39  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Jak ktoś umie malować modele to rzeczywiście może zrobić sobie taką wersję jaka mu się najbardziej podoba. A jeśli chodzi o wspomnienia związane z niskimi lotami Mi-2, to ja mam takie odnośnie wersji policyjnej. Mieszkam w Leżajsku, miastu znanym między innymi z tego, że urodził się i zmarł w nim sławny cadyk Elimelech,jeden z najwybitniejszych przywódców Chasydów (taki fundamentalistyczny odłam Żydów). Od upadku komuny co roku tysiące Chasydów odbywa pielgrzymkę do grobu Elimelecha, który znajduje się dość blisko mojego domu. Po 11 września 2001 naszym władzom udzieliła się antyterrorystyczna panika i każda taka wizyta starozakonnych wiązała się z wzmożonymi środkami bezpieczeństwa, a w szczególności z częstymi przelotami Mi-2 należącego do Komendy Wojewódzkiej Policji z Rzeszowa. Maszyna przelatywała kilka razy dziennie maksymalnie 10 metrów nad dachem mojej chałupy stanowiąc rzecz jasna nie lada atrakcję. Pies sąsiadki podczas każdej takiej wizyty dostawał szału, który udzielał się właścicielce (jej pogróżki wykrzykiwane wobec pilotów, policji i żydów były dodatkowym ubarwieniem tych jakże miłych dla fanatyka lotnictw chwil). Niestety po kilku latach policja zaprzestała lotów (strach przed islamistami minął). Co do tej maszyny, to szukając w necie informacji o Wilczku dowiedziałem się, że została przekazana do dyspozycji KWP w Łodzi. Teraz oni mają dwa, a policjanci w naszym regionie żadnego.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
01-02-13 10:57  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dobrze idzie, trzymam kciuki za dalsze prace, powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-02-13 11:28  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Hator   

@MirZ
Projekt Wilczka zły nie jest. Wymaga jedynie dużo wkładu własnego i stalowych nerwów, jeśli ktoś ma słabe. ;-)
Odnośnie niskich lotów, to wiem, o czym piszesz. Miałem podobną sytuację z Kanią Straży Granicznej. Kania, jak wiadomo to udana i niedoceniona kontynuacja Mi-2. Owa Kania pewnego poranka przeleciała sobie m-dzy 10-piętrowymi akademikami. Wrażenia bezcenne. :-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
01-02-13 18:56  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
Tomasz Twardy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5


 - 3

Witam. Dziękuję wszystkim za wsparcie przy budowie śmigłowca.
MirZ - ja również uważam, że wersja policyjna jest atrakcyjniejsza i wolałbym taką skleić. To malowanie ma też swoje zalety: na większości modelu nie trzeba robić upierdliwego retuszu. Leżajsk jest również znany z browaru, mojego ulubionego napoju.
Halogen - odnośnie lakierowania to jeszcze nie wiem. Model dostał warstwę caponu prosto z puszki, jak skończę budowę to zdecyduje.
Dziś ciąg dalszy zmagania się z śmigłowcem. Mając gotowy szkielet i poszycie zewnętrzne modelu należało skleić w całość. Musiałem sporo zeszlifować szkielet, aby wszedł na swoje miejsce. Po tym zabiegu poszycie mierzone na szkielecie bez kleju pasowało niemalże idealnie. Po sklejeniu powychodziło kilka przesunięć, mianowicie rozjechały się ramki okien z otworami na poszyciu zewnętrznym. Na prawej stronie kadłuba nie ma aż takiej tragedii.

Ale za to z lewej to wyszły dość duże szpary. Jestem zły, tyle uwagi poświęciłem na to pasowanie a tu taki klops.

Rzut oka na dupkę śmigłowca - tutaj przybyły dwa segmenty.

Walczę dalej. Pozdrawiam. Twardy.

--

Post zmieniony (09-02-13 11:40)

 
01-02-13 20:09  Odp: [R] Mi-2 INSTYTUT LOTNICTWA (GPM 26/2012)
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Świetnie to wygląda. Z przyjemnością będę podpatrywał :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024