FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-04-13 14:25  [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witajcie.
Chciałbym dziś zaprezentować Wam świeżo ukończony model japońskiego krążownika torpedowego Kitakami. Jest to bardzo udane opracowanie, mimo ręcznej kreski, jedyne co od początku raziło w oczy to kolorystyka, znawcą nie jestem ale szary kolor powinien być ciemniejszy. Nie malowałem go jednak z racji braku aerografu, do tego farba nałożona na model pędzelkiem w tej skali (i w moim wykonaniu :P) estetyki raczej by nie dodała. Bazując na świetnej relacji Jorzika coś tam pododawałem. Rzecz jasna mojego modelu nie można porównywać z dziełem Jorzika, nie ta skala, nie te umiejętności, o wiedzy merytorycznej nie wspominając... W każdym razie starałem się jak mogłem. W modelu nie ma żadnych części gotowych, tzn. drabinki/schodki, relingi i bulaje robione z drutu i sklejone w całość, z resztą widać, że nie wszystko wyszło równo. Przy sklejaniu drabinek niezastąpiony okazał się klej cyjanoakrylowy w żelu. Bulaje pewnie za grube, ale zwyczajnie chciałem poeksperymentować. Ogólnie od siebie dodałem coś około 500 części z drutu (osobno licząc szczeble drabinki, elementy relingu, bulaje i takie tam), choć pewnie się nie wydaje :). Uszczegółowiłem też łodzie ratunkowe i kutry. Myślę, że taka detalizacja jest wystarczająca dla poprawnego odbioru. Można się bawić w niedopalonego papierosa na pokładzie, ale w tej skali chyba trzeba też mieć umiar. Teraz słowo o podstawce. Imitacja powierzchni wody namalowana i posmarowana wikolem dla połysku. Z podstawką jeszcze powalczę, szczególnie przydałby się napis z nazwą okrętu. Jeśli niczego interesującego nie wymyślę to zwyczajnie wydrukuję i przykleję. Jeśli ktoś przedarł się przez moje wywody -dziękuję ;). Jest to mój debiut w tej skali więc cudów nie ma ;).






pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-04-13 15:32  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Bardzo fajny model i udany debiut. Woda wyszła bardzo przekonująco. Gratuluję :)

 
27-04-13 16:04  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Przedarł się przez wywody:). Wychodzi na to, że elementów z drutu jest więcej niż tych z kartonu:). Podobają mi się Twoje małe samoloty i samochody, które ostatnio pokazywałeś i cieszę się, że wszedłeś też w okręty. Fajnie wyszło.
Modele z jsc mają zaiste swój urok.

Pozdrawiam

 
27-04-13 18:50  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładny modelik ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-04-13 21:54  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Guciu
Starałeś się i wyszło Ci bardzo dobrze. Oczywiście jak na tą skalę nie można od tego modelu wymagać dużo. Ty wykonałeś więcej i bulaje widzę -super.
Jedno pytanie mam , dlaczego dwie pierwsze wyrzutnie od dziobu są obrócone o 180 stopni.
W rzeczywistości wyrzutnie miały mechanizmy które pozwalały na ich obracanie tylko w kącie 90 stopni (maksymalnie prostopadle do burt).
Niemniej gratuluję modelu a woda jest super.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
27-04-13 22:28  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki za komentarze ;)
Jorzik, miałem czuja, że coś jest w modelu nielogiczne :). Te wyrzutnie z przodu ustawiłem tak nieświadomie, gdybym ustawił je tak jak pozostałe byłoby tam trochę ciasno, choć z tego co pamiętam, zmieściłyby się w takiej pozycji. Może to jeszcze poprawię. Dzięki za istotną uwagę, widać jak wiedza o samej konstrukcji oryginału się przydaje.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
27-04-13 23:45  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
kari   

Guciu, dla mnie sam modelik to bajka (czyli bajeczny), a wyrzutnie (w boju) są po to, aby nimi kręcić :-), i niezależnie od kąta kursowego na jakim znajdował się cel, były odpowiednio ustawiane (tak aby "target" czyli cel był został trafiony).
-------------------------------------------------------------------------------------------

Post zmieniony (27-04-13 23:46)

 
28-04-13 10:12  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluje ukończenia modelu. Podoba mi się i model i podstawka. Włożyłeś sporo pracy w to maleństwo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-04-13 12:25  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gratuluję, może rzeczywiści te bulaje trochę z grube i rażą, ale okręcik bardzo fajny .
Pzdr

 
28-04-13 12:37  Odp: [Galeria] IJN Kitakami JSC 1:400
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję ładnie i czysto sklejonego modelu oraz bardzo realistycznie wyglądającej wody. Razem, świetnie się prezentują.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024