FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-04-13 11:16  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zbig- to jest dokładnie to samo o czym pisze - kapon tak ale pęzlem ''a lakierowanie natryskowe - włoski i kaszka i plamy od nierównomiernego nanosznia - bo to bardzo duza powierzchnia.vA ppodstawa to podklejanie modelu i nic nie lakierowac

 
27-04-13 13:58  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Oczywiście że trzeba najpierw zaimpregnować model lakierem bezbarwnym, nie radzę ryzykować bez impregnacji, samo podklejanie nijak się ma do malowania modelu

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
27-04-13 15:25  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lata temu wisiał u mnie na ścianie ten model. Polakierowałem go wtedy bezbarwnym połyskiem nitro. Efekt był bardzo dobry. Prawda jest taka, że tak duzy model musi być usztywniony. lakier nitro zapewni takie usztywnienie na lata! (jeśli pomalujesz pędzlem). Zakładam że model będzie wisiał pod sufitem lub na ścianie. Mój B52D mieszkał na ścianie przez jakieś 7 lat. Później z hukiem pękł w połowie od naprężeń. :) Nprawiłem i wisiał dalej a w końcu oddałem go.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
27-04-13 15:51  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Piotrek(orzech)   

Dziekuję wszystkim za wskazówki i cenne rady.

Mam nadzieje Radziel_3 ze mi nie peknie w przeciwnym razie obudzę gdy na mnie spadnie, bo znalazłem miejsce na suficie nad łóżkiem.. :) wogole cieżko się z takim kolosem obchodzić.

---
ukończone: Su 47 Berkut [Hobby Model] | Su 22 [MM] F4 Phantom [MM]
w budowie: B-52D GPM

 
27-04-13 15:53  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nie próbuj wieszać go na żyłki i nitki :) Ja uzyłem do tego szerokich (2cm) gum, pomalowałem je na odpowiedni kolor. Inaczej faktycznie finał może być mroczny :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
30-04-13 14:25  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Piotrek(orzech)   



Radziel_3 miałeś może problem z wykonaniem wnęki podwozia w skrzydle w B-52. Mi wychodzi w zmocnieniu. Robiłeś wogole podwozie?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024