FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-13 20:54  [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Piotrek(orzech)   

Witam

Jestem w trakcie sklejania B-52d a mianowicie przy skrzydłach. Wykonałem test lakieru akrylowym nakładałem pędzelkiem miękkim i efekt taki ze marszczy mi się papier. Prosiłbym o poradę wskazówkę.

 
26-04-13 20:56  Odp: Jakim Lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jak chcesz malować akrylem to najlepiej jest zaimpregnować model lub arkusze jakiś innym lakierem np połyskiem żywicznym do samochodów, jest dostępny w sprayu można go kupić w Castoramie. Na to możesz nałożyć lakier akrylowy matowy PACTRY efekt będzie bdb, sam go stosuje i jest sprawdzony.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-04-13 21:17  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Piotrek(orzech)   

dziękuje za radę tylko Kolego mógłbyś podać mi nazwę tego lakieru w sprayu byłoby mi łatwiej go znaleźć i ewentualnie zakupić (" w mojej mieścinie nie ma Casto)

 
26-04-13 21:22  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Szukaj DUPLI COLOR, maja w tej serii lakiery matt i połysk, farby i podkłady uniwersalne. Przez pewien czas stosowałem tez matt od nich ale po użyciu matu z PACTRY zrezygnowałem.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-04-13 21:33  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Ewentualnie Motip Klar Lack. Ten sam producent co Dupli a jakość trochę lepsz. Puszka 500 ml kosztuje ok 30 PLN.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
26-04-13 21:42  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Motp-a nie stosowałem ale wielu modelarzy go poleca :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-04-13 21:56  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

W tak dużym modelu to musisz podklejać wszystko oprócz silników brystolem - i nie trzeba lakierować wtedy. A od lakierowania podniosą się "włoski" bedzie wyglądał jak zmechacony - i jescze jedna rzecz lakierowanie tak dużego modelu po sklejenou to beż zagruntowania kaponem - to zbyt ryzykowna sprawa - różna wchłanialność papieru w róznych miejscach - może czekać ciebie duzo rozczarowań . Nie wspominająć już o oszkleniu W wielosilnikach zmien technologię bo to jest zupełnie inne klejenie niz jednomotorowców.

 
26-04-13 22:01  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

modellot1 - nie zgodzę się z Tobą, połyskiem można malować i gotowy model i arkusze i nic się nie stanie. A kabinę można dokleić na koniec, podobnie z matem. Po pierwszym modelu sam dojdzie do tego jaka technika mu pasuje,

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
26-04-13 23:03  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
Piotrek(orzech)   

Jak by nie było na brystol już za późno. zazwyczaj moje modele pokrywałem lakierem nitro.. ale strasznie sztywne i żółkły. akrylem pokryłem Su 47 berkut z Hobby Model (nie zbyt dokładne opracowanie) i nie wyszło tak źle( mniejsze powierzchnie). od sprayu chciałbym uciec ale jeśli tylko takie wyjście jest.. aby jakoś to wyszło. A tak poza tym straszny kolos z tego model i dziś ledwo co znalazłem miejsce w mym skromnym pokoju :)

 
27-04-13 07:53  Odp: [Technika] Jaki lakier polecacie do pomalowania B-52D z GPM?
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Też kiedyś lakierowałem nitro zarzuciłem to .
Konradoo - ale b 52 ma bardzo dużą powierchnię i naprężenia w strukturze mogą w trakcie lakierowania spowodaować nieodwracalne pofałdowania- model czołgu, model do 50 cm rozpiętośći owszem ale b 52 to nie jest za dobry pomysł . Nie jesteś w stanie 'opryskać' tak żeby nie rozmiękczył się z jednej strony a z drugiej nie był jeszcze polakierowany. - zresztą przeciwko lakierowaniu - ostateczny dowód - to co się stało z Hummelem Mrowki - więcej szkody niż pożytku . lepiej by wyglądał bez żadnego lakierowania. To dotyczy większości modeli .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024