FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-04-13 12:19  [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
Nules   

Witam. Nie ukrywam, że jestem kompletnym żółtodziobem jeżeli chodzi o modelarstwo. Mam problem z zamykaniem brył, a mianowicie chodzi mi o to, że gdy chcę już zamknąć jakiś element to mam problem z podklejeniem "pióra" pod element właściwy (brak możliwości dociśnięcia. Tutaj screen o co mi mniej więcej chodzi:

http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg 6.imageshack.us/img16/4050/rysunek1lu.png

Klej bez dociśnięcia chwyta lekko, ale po chwili się odkleja. Macie jakieś techniki jak to skleić aby się nie rozklejało i było stabilne?

Z góry dzięki za odpowiedzi

 
12-04-13 12:41  Odp: [Pyatnie] Zamykanie brył - modele papierowe
Sebastian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja wykorzystuje do tego najczęściej wykałaczkę lub cieńki pilnik, które przykładam do lisktów od strony wewnętrznej i uzyskuje ładne klejenie.

 
12-04-13 14:33  Odp: [Pyatnie] Zamykanie brył - modele papierowe
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Przy dobrym kleju możliwe jest klejenie na styk, pomijając listki.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
12-04-13 15:03  Odp: [Pyatnie] Zamykanie brył - modele papierowe
Edekyogi 

 

To i ja się dołączę.
No a jak trzeba zamknąć bryłę?
Mam problem z porządnym sklejeniem zamkniętego sześcianu (chodzi o pomoc "naukową" dla dzieciaka na matmę.
Chodzi niby o to samo ale nie ma jak od wewnątrz docisnąć tych listków. Radzę sobie tak, że listki odginam nieco na zewnątrz i dociskam ścianką. Listki troszkę sprężynują i jakoś to trzyma. Ale właśnie JAKOŚ...

 
12-04-13 16:53  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jak już nauczysz się sklejać te "listki", to stwierdzisz że sprawniej i efektowniej, można sklejać na styk - zwłaszcza w przypadku takich elementów jak pokazujesz na rysunku. Możesz więc pominąć grę wstępną i od razu przystąpić do rzeczy:)

Jakiej metody byś jednak nie wybrał, podstawą jest, tak jak pisze Mariusz, klej. Do niego potrzebne są natomiast umiejętności z nim się obchodzenia. Jak jest dobry i umiesz się nim posługiwać, to skleisz i i listki i styki, bez dociskania, przyciskania i ogólnego ugniatania. A o klejach to już tutaj napisano sporo. Nic tylko czytać, a jeszcze lepiej - próbować:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
12-04-13 17:40  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Tylko i wyłącznie klejenie na stryk. Po co te paski i zbędny uskok

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
13-04-13 05:39  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
Ślimak 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Take elementy kleję tylko na styk, problem pojawia się przy większych gabarytach. Ja sobie radzę w ten sposób: węższy bok podklejam tekturką , której wymiar jest pomniejszony o grubość papieru. Uzyskuję wtedy ładny gruby ( w zależności od użytej tektury najczęściej 1 mm ) obszar klejenia. Tekturę naklejam butaprenem a samą krawędź kleję wikolowatym klejem.

--
A takie coś robię w realu ;)
MAJÓWKA Z ASG
http://www.youtube.com/watch?v=tM5sR8yGx6c

 
13-04-13 06:38  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mają rację - na styk .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
13-04-13 12:30  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Oczywiście nie należy zapomnieć o zeszlifowaniu klejonych krawędzi pod kątem ok. 45 stopni.

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
13-04-13 19:56  Odp: [Technika] Problem z ''zamykaniem'' brył
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A tu relacja jak kleić na styk, tylko nie wpadnij w kompleksy :))))
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7919&postdays=0&postorder=asc&start=0

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024