FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-04-13 14:23  [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Tematem najnowszego, szesnastego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest lekki, nocny samolot bombowy Polikarpow Po-2 WS (LNB), czyli coś dla smakoszy odgrzewanych kotletów. Jak nie trudno się domyślić jest to wznowienie modelu z 2008 roku po drobnym liftingu i w nowej szacie graficznej. Model w skali 1:33 przedstawia maszynę ze słynnego 46 "Tamańskiego", Gwardyjskiego Pułku Nocnych Bombowców w oznakowaniu z jesieni 1944 roku. 46 Pułk należał do jednej z najczęściej odznaczanych jednostek sił powietrznych ZSRR. Znany był przede wszystkim dlatego, że służyły w nim wyłącznie kobiety. Niemcy nękani nocnymi nalotami kobiet pilotek nadali im nawet obraźliwą nazwę "Nachthexen, czyli "nocne wiedźmy". Okładka:




Kilka informacji odnośnie samego opracowania. Autor modelu: Paweł Mistewicz. Objętość zeszytu: 6 arkuszy kartonu offsetowego formatu A4 z elementami modelu ( w tym 4 kolorowe). Całkowita liczba części kartonowych: 622 szt. Model raczej trudny w budowie, zwłaszcza montaż płatów wraz z całą "drutologią". Replika waloryzowana graficznie. Lotki, stery wysokości i kierunku zaprojektowane jako oddzielne elementy. Konstrukcja kadłuba - szkieletowa.
Zawartość numeru:
- elementy modelu (6 arkuszy),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (5 stron, w tym dwie z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona),
- "Nocne wiedźmy" - historia 46 "Tamańskiego", Gwardyjskiego Pułku Nocnych Bombowców (2 strony).
Poniżej zdjęcia modelu roboczego. Do jego wykonania użyłem między innymi elementów ciętych laserem i kół żywicznych.




Numer KK z modelem Po-2 tradycyjnie będzie dostępny w salonach Empik od piątku 05.04.2013 (przez 90 dni) oraz sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna zeszytu 25 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (cena 14 zł). Do nabycia są również koła żywiczne produkcji GPM (cena 10 zł).
Oficjalna prezentacja modelu "na żywo" odbędzie się w piątek (5 kwietnia) na cotygodniowym spotkaniu QWKAK w godz.17.30-20.00 w Domu Kultury "Działdowska" przy ul. Działdowskiej w Warszawie. Prezentacja tego dnia połączona będzie oczywiście z możliwością zakupu modelu w promocyjnej cenie.

Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
04-04-13 15:38  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Daragije druzja taakie kotlety w tak przystępnej cenie to ja ljublju , a czy ta blondyna też jest opracowana w modelu ? : )

 
04-04-13 15:51  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Sowietskaja diewuszka to wyrób ukraińskiego Master Box-a. Ja musiałem jedynie ją pokolorować, bo w przeciwieństwie do większości kobiet sama pomalować się nie chciała.

--
http://www.kartonowa.pl

 
04-04-13 16:00  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
cfemar   

Panie Pawle lubię Pana modele ale muszę tym razem ponarzekać... czy nie można było zrobić tego samolotu np w wersji sanitarnej z zabudowanym miejscem dla rannego?

 
04-04-13 16:34  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniale, kupuję oczywiście i przerabiam na nasz "polski"!

 
04-04-13 16:36  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Fajnie, tylko żeby miał więcej szczęścia do drukarni niż pierwsza wersja...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-04-13 16:48  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

I bardzo fajnie, "starszak" będzie miał rodzeństwo... i to dziewczynkę. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-04-13 21:15  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Wznowienie jak najbardziej mile widziane, brawo! Co prawda tego numeru nie zamierzam na razie kupować, bo na półeczce stoi już PO-2 LNB. Nie mniej jednak nowe szaty Kukuruźnika bardzo mi się podobają, więc może kiedyś, w dalszej przyszłości skleję go jeszcze raz :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
04-04-13 21:26  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Piękny. Swego czasu szukałem w poprzedniego PO-2, dlatego bardzo cieszę się z tej nowości. Pozycja obowiązkowa:)

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
04-04-13 22:03  Odp: [NOWOŚĆ] Polikarpow Po-2 WS - Kartonowa Kolekcja nr 16
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękny temat!
Gwarantowany sukces!
A przewiduje się dodruk maszyny LNB?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024