FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-03-13 19:38  [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Hello!
Chwilowo stug zaległ z boku stołu, bo musiałem coś szybko skleić, a przy okazji zrealizowało się moje ciche modelarskie marzenie.
Tydzień temu dostałem kolorowe zdjęcia testoweo sklejonego modelu u Wydawcy i po oglądnięciu zdjęć sporządziłem listę spostrzeżeń i uwag. Skontaktował się także ze mną Projektant i zaczęła się nasza kilkudniowa i wytężona praca. Analizowaliśmy dziesiątki, a może bez przesady setki zdjęć. Maciek spokojnie (przynajmniej w korespondencji) przyjmował moje kolejne uwagi i poprawiał większe i mniejsze detale. Tak naprawdę cała obła część wieży powstała na nowo, co odmieniło tą cześc modelu byście mogli mieć niezłą zabawę ze świetnym ostatecznym efektem.
Poniżej moje pierwsze fotki jeszcze niegotowej wieży. Więcej o Wydawcy i Projektancie w kolejnej odsłonie. Zobaczcie jak pięknie zbiegły się listki na obłości wieży. O sposobie formowania jaki zastosowałem opowiem później.
Wieża została na szybko ustawiona na kadłubie mojego plastikowego T34-85 (stąd widać różnicę średnicy pierścienia wieży). Metalowa lufa F34 produkcji PHA, jest dostępna w sklepie w serii limitowanej.



Do następnego .

--

Post zmieniony (06-03-13 19:48)

 
06-03-13 22:03  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ładne toto :) Cieszy wysyp starszych wersji Teciaka, a nie tylko kolejne -85 :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-03-13 22:32  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie marudź Kolego, ja czekam na wieżę do 85 z zakładu 112, tzw 8 częściową, choć linie na niej to tylko pozostałości po podziale form, czyli taką jaką miał wóz dowódcy z Nr1000 na Wale Pomorskim, a później pod Dworem Artusa w Gdańsku.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-03-13 19:37  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Kartonowa wieża na plastiku??????? Toż to profanacja papieru. Fuj.... ;-)

--

Post zmieniony (07-03-13 19:38)

 
07-03-13 20:11  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

"Zobaczcie jak pięknie zbiegły się listki na obłości wieży. "
Można prosić o zdjęcie tego elementu przed szlifowaniem? Wbrew pozorom są jeszcze ludzie, którzy nie malują modeli :)

 
07-03-13 20:18  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To są zdjęcia przed szlifowaniem, a po zaglutowaniu wieży, bo ścierała mi się farba z drukarki.
Poza tym użyłem CA podobnego w nazwie do Super Glue, coś z Art w nazwie i to zaczęło druk rozpuszczać do chwili zaschnięcia.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-03-13 22:01  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Dzięki za odpowiedź. Te listki na zdjęciach nie wyglądają, żeby pasowały świetnie, ale skoro piszesz, że się farba ścierała to pozostaje mi wierzyć na słowo.

 
25-03-13 10:08  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Pora już kończyć te relację, bo miała być krótka i szybka. Niestety nie umiem sklejać testowo, to trzeba jasno powiedzieć. Wiele rzeczy zmieniłem, pewne cześci, takie jak oklejki wyrzuciłem, bo i tak model maluję. Teraz już zdjęcia i krótki komentarz do nich.

Tak jak lubię, czyli otwierane włazy, a w przyszłości we włazie figurka jako element obowiązkowy. Tutaj poszedłem dalej i zrobiłem otwierany port dla świec dymnych i rakiet sygnalizacyjnych.




Detale wieży



Solidnie ospawane osłony bocznych peryskopów oraz porty pistoletowe.



Przerobione jarzmo armaty, uchwyty do podnoszenia wieży oraz peryskop.



Nowości które zastosowałem przy budowie to fototrawione cyferki z zestawu R03 oraz główki śrub 35A101 firmy Aber oraz żywiczne śruby zamiast ciętych laserem, które często się rozwarstwiają.





Na koniec pokazałem obecną wieżę przygotowaną do malowania z modelem z Małego Modelarza z roku 1968 (?) w opracowaniu Bohdana Wasiaka. Model był sklejany około roku 1973, więc ma 40 lat i to więcej niż 2 epoki w modelarstwie.



Obecnie wieża już pomalowana zielonym schnie i czeka kolejnych kroków czyli kalek . Ostateczne wykończenie czyli weathering, wash, etc dopiero jak doczeka sie podstawki w postaci kadłuba.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-03-13 16:47  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fajnie wyglądają spawy i powierzchnia wieży.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-03-13 17:42  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

A te figurki są w skali 1:25? Gdzie takie można dostać?

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024