FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-03-13 06:16  [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Po ...dziesięciu latach przerwy Hawker Typhoon sklejony , w toku Schreiber-Bogen Worms Cathedral ( na ukończeniu ).

Za czołgi , samochody opancerzone z technika jaką posiadam jeszcze sie nie zabieram. jeszcze muszę nad sobą popracować. Teraz chciałbym zabrać się za jakiś okręt , statek.
Dobrze sklejalny , dobry na start ( żaden Tytanic lub lotniskowiec ) .
Wolałbym Polski .
Wpadł mi w oko ORP KRAKÓW http://kartonowakolekcja.republika.pl/ORP_Krakow/

Strażak bardzo ale wydaje mi sie na poczatek za trudny
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=7364

Ciągnie mnie też w strone Sołdka tylko skala mi sie nie podoba 1:250 wolałbym skalę statku tej wielkosci zbliżoną do 1:100 :((
http://www.modelnet.pl/products/17/p/617

może macie jakies pomysły ?

--

Post zmieniony (25-03-13 07:39)

Post zmieniony (25-03-13 11:32)

 
25-03-13 08:26  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Oba mam na półce i faktycznie są prostę. Jeśli jednak należysz do większości, to pewnie dobrze będzie zdobyć doświadczenie w oklejaniu poszycia dennego.Sołdek jest do lini wodnej, Kraków ma pudełkowe poszycie więc tu sobie tego nieprzypomnisz. Polecał bym Jaskółke w 1:100 Halińskiego albo ( lepiej ) z MM ( wydanie z lat 80-tych) .

Pozdrawiam
Jacek

 
25-03-13 10:39  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ja osobiście na start polecałbym kanonierkę ORP Haller z Modelika. Model dość prosty w budowie, a gotowy fajnie się prezentuje na półce.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
25-03-13 11:55  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Jkorjat - co masz na myśli pisząc że Sołdek jest do linii wodnej ? A a pro po ORP Kraków to może właśnie dlatego od niego zacząć ? :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-03-13 14:31  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Hej

Ano wygląda to tak :
http://www.sklep.jsc.pl/?d=produkt&id=163

model jest uproszczony, i zwyczajnie nie ma części dennej, do tego ma nietypowy pudełkowy szkielet. Nie twierdzę że model jest zły, lub niefajny, zwyczajnie jest nietypowy :)
(ja osobiście dna niecierpię i nie praktykuje ;) )
Co do Krakowa: mam go na półce ale jeszcze nie kleiłem MirZ sklejał, ale mnie sie wydaje że na pierwszy model się nada w końcu to projekt P.Mistewicza :)

Pozdrawiam
Jacek

 
25-03-13 14:57  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Do Sołdka mam sentymentalne podejście choćby z tytułu ,że pracował (remontował ) go mój tata , miejsca zamieszkania. Ale niestety nie widze w opracowaniach Sołdka w przyzwoitej skali .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
25-03-13 19:58  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
FloggerB   

Haliński - tylko model Pana Halińskiego dowolny - będzie lepszy od czegokolwiek od innych wydawców

 
25-03-13 21:22  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
biket26   

Modele Pana Halińskiego są faktycznie świetnie opracowane, ale mają dużo detali trudnych do sklejenia. Lepiej wybrać coś niedużego z niewielką liczbą części. Ciekawy jest T-22 Elbing z GPMu, Ewentualnie HUNT II, KiJI z Answera, Chociaż ja osobiście wziąłem na pierwszy okrętowy warsztat duży model. Kwestia twojego poczucia czy dasz radę i konsekwencji w doprowadzeniu klejenia modelu do końca. I DOKŁADNOŚĆI, DOKŁADNOŚCI I JESZCZE RAZ BRAKU POŚPIECHU ;)
Pozdrawiam.

--
Każdy modelarz jest nałogowcem. Lecz nie każdy nałogowiec jest modelarzem :*)

Ukończone: GPM W-3WA Sokół 0516

W planie: MIG-15, MIG-21, MIG-23, MIG-31, SU-7, SU-9, SU-30, SU-34,SU-39, SU-47, F-14, F-15, F-16, F-18, F-18 SUPER HORNET, F-22, F117, C-130,LECLERC, BWP-2, HUMMER, ABRAMS, CHALLENGER, MERKAVA :)

 
26-03-13 07:59  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Osobiści zdecydowanie optuję za czymś z niewielka iloscią części i w miarę mozliwości detalami małej wielkości. Niestety muszę zaopatrzeć się w lupę na jakims stojaczku bo w okularach wycinanie małych "elemencików" za bardzo męczy wzrok. Chcę coś sklecić w kilka tygodni , nie lat :) zachowując przy tym dokładność. A na pewno przy dużym projekcie konsekwencji zabraknie , na tyle siebie znam. Pozdr

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-03-13 08:18  Odp: [PYTANIE] model okrętu na start po przerwie
micdmo   

Polecam ORP Piorun z MM w opracowaniu Pawła Mistewicza. W moim przypadku (po kilkunastoletniej przerwie w modelarstwie) sprawdził sie świetnie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024