FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-03-13 14:39  [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam
Po ukończeniu tego postanowiłem zabrać się za Śmiałego. Nie planowałem galerii bo cudów tutaj nie ma. Po pewnym czasie zaobserwowałem jednak, że średnio pół godziny dziennie poświęcam na oglądanie gotowego modelu. Więc dałem mu szansę. Jako zadeklarowany okrętowiec musiałem trochę przypomnieć sobie jak kleić modele w skali innej niż 1:200 bo od sklejenia ostatniego w 1:25 minęło blisko 20 lat ;). Jak wiadomo Śmiały to model dosyć leciwy. W momencie ukazania się był jednak swego rodzaju novum bo był to (o ile dobrze pamiętam) pierwszy model ze śladami eksploatacji. Chociaż od razu mi się spodobał (bo jego długość to ok. 1m - jak ciężki krążownik ;)) to nie kupiłem go w momencie premiery bo miałem dosyć ciasny plan budowy pływadeł. Potem chciałem kupić ale nakład się wyczerpał. Ceny z Allegro wydały mi się trochę przesadzone, chociaż nigdy nie oszczędzałem na hobby. Z pomocą przyszła firma GPM, której właściciel, wykazując znakomity zmysł do biznesu, cudownym sposobem odnalazł „zagubioną” część nakładu, jak osobiście poinformował mnie na wystawie we Wrocławiu 3 lub 4 lata temu. Od razu pojawiły się lasery do modelu, które też nabyłem.
Model przy budowie sprawił mi sporo przyjemności, chociaż w oczywisty sposób odstaje od współczesnych opracowań. Przede wszystkim wykonałem klasyczne podposzycie dla dużych powierzchni. Od podstaw zrobiłem też reflektory bo te z wycinanki nie cieszyły oka. Jak widać na zdjęciach model został pomalowany. Maluję po prostu wszystko co kleję. Nanoszenie śladów eksploatacji było najbardziej kreatywną częścią budowy. I chociażby dlatego było warto. Fachowcy oczywiście znajdą mnóstwo uchybień zarówno w kwestii mojej techniki budowy jak i malowania. Nie mam co do tego wątpliwości bo sam wiele widzę, a jeszcze więcej zobaczyłem po wykonaniu zdjęć. Modelarstwo to dla mnie wspaniała rozrywka, a każdy model traktuję jako „migawkę” swoich umiejętności w danym momencie. Dlatego nic nie poprawiam - to byłoby fałszerstwo. Oczywiście rozumiem kontrowersyjność takiego podejścia i potencjalne zniesmaczenie, jakie może wywołać. Taka postawa ma jednak pewną zaletę - jest moja i bardzo ją lubię ;).
Osobnym wyzwaniem było sporządzenie torowiska. Te wycinankowe było kiepskie a z drugiej strony nie chciało mi się dłubać tych wszystkich mocowań. Nabyłem więc gotowe żywiczne szyny z mocowaniami od obecnego na forum Mario. Oszczędziłem sobie tym mnóstwo pracy a efekt jest naprawdę dobry. Polecam leniwym ;). Podkłady wykonałem z tektury 2mm Między kamyczki z akwarium powklejałem trochę trawy Polaka. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że mogło jej być więcej.

Zapraszam do oglądania.

 
24-03-13 15:09  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak dla mnie bomba :). Bardzo podoba mi się twoje wykonanie. Gratuluję. I jako kompletny laik ,,kolejowy" mam pytanie na koniec. Do czego służyła ta rura biegnąca od komina w dół ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-13 15:14  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, bardzo ładny model,klimatyczne zdjęcia<pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-03-13 15:16  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Boro 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zadaniem tej rury było odprowadzanie dymu z komina pod koła pociągu. Wtedy pociąg był trudniejszy do wypatrzenia przez wroga.

--

Post zmieniony (24-03-13 15:16)

 
24-03-13 15:57  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Pięknie wykonany modelik :) Gratulacje :)

--

 
24-03-13 16:13  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Model ładnie zrobiony, ale by to docenić przydałyby się lepsze/jaśniejsze zdjęcia. Chciałoby się podejrzeć szczegóły.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
24-03-13 16:33  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podoba się ! - wykonanie no cały zestaw. Słowa uznania za waloryzację - rdzawe zacieki klasa!

 
24-03-13 18:14  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za oświecenie :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-03-13 18:15  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo mi się podoba. Gratuluję tak pięknego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-03-13 19:25  Odp: [G] PP-2 Śmiały, GPM, 1:25
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Może by tak go przytargać w czerwcu do Wrocławia, w końcu temat wystawy specjalnej to "Świat kolei" ? ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024