FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-03-13 14:42  Recenzja monitora M. 18 z JSC
deglock   

Jak się bardzo nie pogniewacie to przedstawię wam recenzję nowych modeli z JSC. Właśnie dziś dostałem list, a w nim bardzo niezwykle wydany model (a w zasadzie modele). M.18 i zbiornikowiec Delpan wchodzą w skład jednego jamnikowatego wydawnictwa. Myślę, że to dobry sposób na wydawanie niewielkich modelików, choć trzeba się do tego przyzwyczaić. JSC wydało w ten sposób już barkę Europa i bunkierka EKO-SERWIS. Modeliki są bardzo proste i można je skleić w przerwie pomiędzy obiadem, a kolacją. Poniżej macie link gdzie jest instrukcja.
http://www.kartonbau.de/forum/board101-partnerverlage/board151-jsc-polen/board152-ankündigungen/29058-jsc-407-monitor-m-18-tanker-delapan-1-400/
Jestem wielkim fanem modeli z JSC i serce mi krwawi, że tak jakoś mało wydają. Pamiętam czasy, kiedy JSC miało nowy model praktycznie co miesiąc. Śp. Pan Sławomir miał bardzo mądrą filozofię wydawania i projektowania modeli. Musiały być tak zaprojektowane aby modelarz (zwłaszcza ten młodszy) szybko widział efekt swojej pracy. Po prostu model się nie nudził… a duma z wykonania była gwarantem, że taka osoba zabierze się za kolejne modele.
Małe modeliki są całkiem szczegółowo opracowane. Moje zastrzeżenia budzi jednak fakt umieszczenia drobnych elementów do zwijania na normalnym grubym kartonie. Tych kilka części można zmieścić na kawałkach cienkiego papieru (na którym wydrukowano instrukcję) co znacznie uprościłoby budowę. Tak samo banderki, które będą raczej słabo wyglądały po złożeniu. Zbiornikowiec Delpan można wykonać także w wersji niemieckiej z czasów II wojny… stąd banderka z wiadomym symbolem. W sumie mamy już 3 monitory tego typu gdyż wcześniej wraz z Renownem wydano stawiacz min Medusa , który przed przebudową był monitorem właśnie tego typu.
Dla naszej Kasi modelarki to fajny temat bo można zrobić dioramę… na przykład bitwę pomiędzy sowieckimi bocznokołowcami i angielskimi siłami ekspedycyjnymi (ot taki pomysł).

 
21-03-13 15:51  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Modelik fajny :) malutki i dziwaczny . Co do JSC mam nadzieje że wpadną na pomysł elektronicznej dystrybucji swoich modeli. To są modele wręcz idealne do takiej sprzedaży, czesto 2 do 4 stron a4 . A niestety niektóre modele są niedowykopania na allegro ( gdańsk / sołdek czy orp Burza ) :(

p.s. swoją drogą strasznie bym chciał żeby wydali zeszyt z flotą rybacką w tej skali ;)

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (21-03-13 15:54)

 
21-03-13 17:59  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Wiem, że nie na temat, ale dawno temu pojawiło się zdjęcie surówki modelu Great Eastern z JSC. Niestety, do dzisiaj nie został wydany.
http://www.bildrum.se/jsc.htm

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
21-03-13 21:18  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
Przemek   

@
Jkorjat

Jest Sołdek na allegro, tani
http://allegro.pl/soldek-gdansk-jsc-i3112731947.html

 
22-03-13 08:28  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Pomysł na dioramę przedni, nie powiem. Dziękuję :)

Ja w ogóle lubię takie różne małe karaluchy, barki, bunkierki, drobnicowce, portową galanterię. A brakuje tego. Jak się chce zmajstrować dioramkę typu "okręt w porcie", to zawsze z jednostkami pomocniczymi jest problem.

Do pomysłu elektronicznej dystrybucji przychylam się.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
22-03-13 20:29  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Kaśka - a zeszyt MM "Portowy basen drobnicowy" znasz??

--

 
22-03-13 21:16  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
Walbe   

Trza będzie zamówić! :)

 
23-03-13 09:17  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

sa jeszcze baseny z MON oraz jednostki pomocnicze typu pogłębiarka jednostka pożarnicza ... ale to sa modele wyjściowe do bardzo daleko posuniętej walorki. choć fajne i sklejalne:) dlatego mam nadzieje ze JSC coś wyda w tym kierunku. inaczej zostaje hmv w 1:250

tyle z offtopa:)

pozdrawiam
Jacek

 
23-03-13 10:36  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

A zeszyt z basenami znam, mam. Też uważam że jako wyjściowy do walorki się doskonale nadaje.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
23-03-13 12:30  Odp: Recenzja monitora M. 18 z JSC
kari   

... lubię to Wydawnictwo i projekty jakie do tej pory wydało, ale dzisiaj chciałoby się powiedzieć: "dokąd zmierzasz" albo "nie idź tą drogą".
... jeżeli są problemy z nowymi projektami to może "odgrzać" kilkanaście takich, z których po "liftingu" (nowe kamuflaże, okręty po modernizacji, bliźniacze, itp, ... o modelach z podwodziem nie wspomnę) otrzymalibyśmy nowe jednostki. Z resztą problem nie dotyczy tylko jadnostek pływających, ale wszystkich projektów JSC. Widać, możliwości jest sporo. Pytanie; tylko czy Wydawnictwu JSC będzie się chciało i na tym zależało?

... z przykrością stwierdzam, że takimi projektami rynku nie zawojuje:





...
-----------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024