FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
03-04-13 11:14  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Więc Panowie głosujmy portfalami i tyle. Skoro modelarstwo ma się rozwijać nie płaczmy ze coś kosztuje tyle a tyle. Co inngeo kupić planiki z PM i rabnąć model co innego kupić dokumentację stoczniową.
Co do zapowiedzi tak z rynku; rok temu dostałem zapowiedź o samochodzie który mnie interesuje, w tym roku obejrzałem zdjęcia prototypu, w produkcji i sprzedaży będzie pewnie za rok. Innformowano mnie że w tym.
Pewnie czekać nie będę, ale na forach nie płaczę z tego powodu :-)
pzdr

 
03-04-13 12:40  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dokker - obejrzałem z ciekawością galerię z Twoim "Frankiem". Powiedz mi jedno - jakim cudem na katapultach znalazły się samoloty SOC "Seagull" w malowaniu z 1942 roku podczas gdy model prezentuje wersję po przebudowie według stanu na 1944 rok? Czyżby samolotów nie było w zestawie i wrzuciłeś na katapulty te maszyny z "San Francisco" wyd. "Kartonowy Arsenał"?

--
MacGregor

 
03-04-13 13:11  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Mój model San Francisco to pomniejszona wersja modelu wydawnictwa Halińskiego z 1996 r bodajże. Malowanie i wszystkie elementy okrętu wraz z wyposażeniem prosto z wycinanki.
Nic nie zmieniałem, generalnie jak pisałem wcześniej nie jestem "historykiem śledczym" :-) Ma już parę lat. Jak go kleiłem to nawet chyba jeszcze internetu nie było :-)
Pzdr

 
03-04-13 13:34  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy chyba rozmawiacie o dwoch roznych modelach.....
"SF" z linku to model wydany przez Modelik w roku 2009 a autor - Piotr Turalski
"SF" o ktorym piszesz dokker jak domniemam bo nie widze zadnych zdjec to model wydany przez wydawnictwo ze Stegny nie pamietam pod jakim tytulem serii chyba z roku 1994 a autor to wyzej Ciebie zapytujacy MacGregor.
To dwa rozne modele przedstawiajace ten sam okret ale w roznych okresach swojego istnienia....... 1944 i 1942.
Zreszta poczytaj co o modelu z Modelika napisal na poczatku galerii jego wykonawca:
"...Po niemal roku budowy "San Francisco" opuścił stocznie. Po zwodowaniu dwóch "Hali", okręt z Modelika okazał się dosyć wymagającym modelem ze względu na niepasowalność elementów, problemem z poszyciem dennym i małą ilością rysunków
montażowych oraz praktycznie brakiem schematu olinowania. Zgodność z oryginałem pomijam. Było to omawiane na forach, a budując ten model nie brałem tego pod uwagę chociaż parę rzeczy przerobiłem lub dodałem od siebie. "

No sorry ale nie wyglada to raczej jak zacheta do budowy.
A to sa dwa rozne opracowania. Moze w swoim wczesniejszym wpisie miales na mysli wlasnie opracowanie wczesniejsze?

Pozdrawiam serdecznie

--

Post zmieniony (03-04-13 13:38)

 
03-04-13 14:03  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

O ile dobrze zrozumiałem wypowiedź dokkera, to link, który odsyła do galerii modelu "San Francisco" z Modelika nie jest modelem w jego wykonaniu - sądziłem, że jest i stąd moje zapytanie o samoloty. Skoro jednak to nie dokker wykonał ten model z Modelika (link do niebieskiego forum), to moje pytanie nie miało sensu. Sorki...

--
MacGregor

 
03-04-13 14:46  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Tak śledząc te piękne i mądre wywody dochodzę do wniosku że są trochę nie na temat. Myślę że powinno się na nie założyć osobny wątek skoro dyskusja i tak już bardzo odbiegła od tematu modelu Yamashiro.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
07-04-13 18:39  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Panie i Panowie na konkursie w Oświęcimiu w dniu dzisiejszym oglądaem i podziwiaem model lotniskowca Taicho . Tak jak wydawca obiecal na swojej stronie. W porównaniu do Ise i Kongo postęp wydawniczy kolosalny , takie modele można kleić z przyjemnością. Krytyka po Przeciszowie pomogla. Naresznie ktoś posuchal ludu.
Pozdrawiam Andrzej

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
07-04-13 19:16  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No i jak wyglądają ci wszyscy dokerzy ,którym wszystko się kojarzy z " biciem piany" ? Można przemówić do rozsądku wydawcom - można : ) Oczywiście każda konstruktywna uwaga o jakości modelu jest nie po myśli projektantów i wydawców, ponieważ niestety muszą się troszkę wysilić, ale przypominam, że modeli jest na rynku od groma, ceny są coraz większe i sorry winetu, czy inny szurechend łachy nikt nikomu nie robi. Kupie sobie IJN Kaga z Domu Bumagi via GPM i będę miał roboty na 4 lata, poczekam jak AH wyda kolejny świetny model dużego okrętu i następne 4 lata z głowy : ).

 
07-04-13 19:45  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Wyda na pewno świetny model okrętu który będzie miał dno w kolorach tęczy.....powodzenia!!!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
07-04-13 19:49  Odp: [Z] IJN Yamashiro, Answer 1:200
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja tam tego Taicho nie widziałem, na pokładzie jego nie stałem - jak by powiedział Pawlak.

Proszę zdjęcia pokazać, a nie jakieś mi tu pitu, pitu.

Post zmieniony (07-04-13 19:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024