FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-03-13 19:46  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hmm, ciekaw jestem jak będzie się prezentował do wcześniejszych wydań "Suki", a mianowicie do wydania z Małego Modelarza, Kartonowy Arsenał i fly model.
I mam takie pytanko. Z tych trzech wydań które jest najlepsze?
Mam dwa z KA i MM.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-03-13 22:34  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ale nie masz wydania od Graby. Na okładce i w opisie Korabielnyj,a w środku lądowy.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-03-13 09:40  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
István 

 

Autor Dmitri Udałow?
Jaka szkoda... Lubię Hala

 
20-03-13 10:17  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wszyscy narzekają na ten projekt, a ja w sumie nie wiem dlaczego. Model jak model, sklejalny i wygląda po zrobieniu. Może ktoś sprecyzować co jest w nim tak znienawidzonego przez modelarzy? :D

 
20-03-13 11:01  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
rysiu62   

Kto mi wyjaśni różnicę między wschonią a zachodnią metodą konstruowania modeli. Jeśli jest metoda północna i południowa to również proszę o parę słów wyjaśnień.

 
20-03-13 12:15  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

PiterATS - "syrenka", "warszawa", "Mi2" - te modele pewnego autora też są sklejalne.
Pudełko na buty zresztą też.

Pewnie kilka osób się napali i sklei.
Graficznie to jakieś wczesny "gierek", a merytorycznie to zawiera praktycznie z każdej wersji coś po trosze, tak dla ogólnego zadowolenia.

Sławne skrzydła od SU-32 które w/g autora są takie same we wszystkich wersjach - taka unifikacja, silniki zresztą też. i parę innych detali.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
20-03-13 13:05  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No to jeśli ten projekt ma takie kwiatki to już nie mam więcej pytań. Szkoda słów.

 
20-03-13 15:30  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
FloggerB   

Czyli tylko Pan Haliński !

 
20-03-13 18:51  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
Hator   

Weźcie pod uwagę rzecz taką: Są tacy, co kleją bez wnikania w każdą szczelinę i dla nich najważniejsze jest, by model dało się zrobić bez robienia przerwy na wizytę u terapeuty, bo co chwila wychodzi mniejsze lub większe niespasowanie części. Podejrzewam, że takich jest najwięcej. Osoby, którym coś tam nie pasuje od strony merytorycznej, zwyczajnie nie kupią modelu. Tak będzie zawsze. "Typową rurę" łatwiej skleić, niż płatowiec Suhoja, czy innego e-F-a. Zobaczcie ile osób chce skleić modele znanych maszyn? Widać po relacjach na innych forach. To taka analogia do wydawania Messerów i Spitów. Sztuka jest sztuka. Rzeszta kupi inne opracowanie lub poczeka na nowe.

@Andrzej Px48
A jak spasowany jest Su-27 od Grabowskiego? Pytam, bo to model kreślony ręcznie.

@zetpt
"Gierek", nie "gierek", pomijając zgodność z oryginałem, w galerii na stronie projektanta nie zauważyłem, aby był rozrysowany linią 0.7mm lub grubszą. ;-)
Pudełko na buty wcale nie musi być klejone. Jest taki patent jak "pióro-wpust" ;P

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
20-03-13 19:00  Odp: [Z] Su-27UB (Orlik)
Gunarson 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Poczekajta na skany arkuszy. Będziecie mogli dyskutować merytorycznie. Bo jak na razie to zanosi się na rozmowy a la "prognozowanie pogody w pierwszym tygodniu lipca, na podstawie zwiększonej aktywności kretów w moim ogrodzie"..

Budowa zachodnia modeli polega na tym, że zaczyna się lepienie od krytyki..a później wycina się pierwszy segment.
@ FloggerB Tylko modele kartonowe!...Halu nie takie tulipany sadził...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024