FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-03-13 16:57  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na upartego można zeskanować ramkę z wycinanki i wydrukować na papierze samoprzylepnym, są takie w sprzedaży. Może kiedyś wydawcy tak zrobią, ale modele wydane do tej pory można tak potraktować., Z tym że ten klej na papierze samoprzylepnym nie jest tak mocny jak taśma. Zwłaszcza na wąskich paseczkach może się to dać we znaki.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
18-03-13 17:05  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki za wszystkie porady. Spróbuję z taśmą dwustronną. Do wykonania osłony uzyję plastikowej wytłoczki sprzedawanej przez wydawnictwo. Swoją drogą mój ojciec lata temu przyklejał wszystko na Hermol i zawsze czyściutko. Nie odziedziczyłem po nim tej skilla :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
18-03-13 18:09  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Jeszcze mi się taki patent przypomniał :-)
Aby ułatwić sobie przyklejanie ramki można ją podzielić na kilka fragmentów. Miejsca cięć będą praktycznie niewidoczne, a o wiele łatwiej je dokładnie przykleić, zwłaszcza ramkę wewnętrzną.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
18-03-13 22:58  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Rekrut. Ja od kilku lat drukuję sobie wręgi na papierze samoprzylepnym (nie tylko ramki kabiny). Efekt jest bardzo fajny, przyklejenie wręg na karton trwa kilka sekund.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
19-03-13 14:35  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
Airman   

Rzeczywiście z tą tasmą dwustronną to fajny patent. Mam tylko pytanie. Czy taśma klejąca nie powoduje zabrudzenia kartonu??? Używałem takiej taśmy do przyklejania np. plakatów do ściany i papier w miejscu przyklejenia taśmy tak jakby natłuszczał się tzn. robiła się na papierze jakby tłusta plama.

Pozdrawiam

Post zmieniony (19-03-13 14:36)

 
22-03-13 14:56  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
Airman   

Hehe... Fajny patent, ale jak już pytam o czystość klejenia taśmą dwustronną to wszyscy nabierają wody w usta :) ... ???

 
22-03-13 19:03  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
maly 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ja mam takie pytanie czy folię można najpierw pomalować bezbarwnym lakierem a następnie na to przykleić wcześniej przygotowany element? Chodzi o to czy klej z taśmy dwustronnej lub klej (butapren, UHU) nie będzie miał negatywnego wpływu i np: nie będzie się chciał przykleić, źle będzie łapał lub będzie inny nie pożądany efekt

 
22-03-13 19:22  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

wcześniejsze malowanie folii nic nie da, wręcz zaszkodzi. Lakierowanie na samym końcu, aby poprawić przejrzystość i związać szybkę z ramką. Taki lakier na szybce nie jest zbyt mocno przyczepiony, łatwo go zdrapać, więc wcześniejsze malowanie nie ma sensu.
Co do przebarwiania kartonu przez taśmę klejącą. Nie zauważyłem takiego efektu, a gdyby nawet wystąpił to na wąziutkich ramkach nie będzie zbyt widoczny, najwyżej całe ramki ściemnieją odrobinę,

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
22-03-13 21:42  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
maly 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

aha - dzięki za info

 
23-03-13 00:41  Odp: [P] Jak czysto wykonać oszklenie kabiny pilota?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Spróbuję przetestować jeden pomysł przez łikend ;). Klejąc reklamy, zwilżam powierzchnię wodą z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. Powoduje to, że folia nie przykleja się od razu i mam czas na korekcję (przesunięcie) naklejanego elementu. Może uda mi się to samo z ramkami na folii.

--

Post zmieniony (23-03-13 01:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024