FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-03-13 17:19  [G] Pruski parowóz T3 Modelik
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam.
Chciałem zaprezentować Wam pokazać galerię modelu pruskiej lokomotywy T3, z Modelika, autorstwa "Kierownika" Jana Kołodzieja .
Szczątkową relację z budowy modelu a w zasadzie podstawki do niego prowadziłem na sąsiednim niebieskawym forum, więc część z Was być może ją już zna.
Model jak Widzicie nie jest w standardzie, sklejał się bez problemów, podstawka to darmowe tory od Astra28 naklejone na "nasyp"
uzupełnione zebranym z wiejskiej drogi, przesianym tłuczniem. Infrastrukturę kolejową uzupełniają równie darmowe elementy ze strony Pkprepo , trawka z odzysku, suszone zielska podniesione z chodnika.










Podsumowując, model sklejało mi się bezproblemowo, z malowania jestem zadowolony w jakichś 90 procentach, szyny Astry28 jak prawdziwe, infrastruktura kolejowa z Pkprepo jak żywa, z podstawki jestem też zadowolony, a całości mam już dosyć, fajnie, że to już KONIEC, ale jeżeli będziecie mieć jakiekolwiek pytania czy chcieli zobaczyć jakiś szczegół , piszcie.

--

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
17-03-13 17:20  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Ej dobra ludzie nie szalejcie tak bo dziś to normalnie przez cały dzień szczękę zbieram!!

Swietny model:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
17-03-13 17:36  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

no no...imponujące. Piękny model! :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
17-03-13 18:40  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z czego zrobiłeś tłuczeń i chwasty?

 
17-03-13 18:41  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,dzisiaj wysyp bardzo ładnych modeli,dioramka również,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-03-13 18:48  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wyrażałem już ochy i achy na niebieskim, ale warto i tutaj :-) Model wraz z podstawką i załogą - uczta dla oczu!

--


 
17-03-13 19:10  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witajcie!
To naprawdę przyjemne czytać takie opinie o swojej pracy.
Mario super ochasz i achasz.
Akra naprawdę tłuczeń zrobiłem z tłucznia ( przesiany o granulacji pomiędzy 1,5 a3 mm.) a chwasty są z chwastów rosnących przy chodniku. Wybrałem jesień jako porę roku bo wydała mi się najłatwiejsza przy moich umiejętnościach.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
17-03-13 19:56  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krótko i na temat - tłuczeń zrobiony z tłucznia , chwasty z chwastów, lokomotywka z kartonu : ) . Coś przesympatycznego pod każdym względem !

 
18-03-13 11:51  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tłuczeń - OK. Rzeczywiście pewnie można na torach znaleźć tłuczeniowe drobiażdżki. Ale chwasty? Polakierowaleś je, żeby nie usychały czy tylko "zasadziłeś" je na potrzeby galerii?

 
18-03-13 12:32  Odp: [G] Pruski parowóz T3 Modelik
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Akra Z roślinkami to tak jest, że one faktycznie schną i robią się bardzo kruche.
Zdecydowałem się na gablotkę, więc kruchość roślinek nie ma większego znaczenia.
Przy podstawce bez gablotki byłby poważny problem, bo każde dotknięcie powoduje odłamanie czegoś. Makieciarze od kolejek próbują moczyć te roślinki w glicerynie, ale mi nie chciało się z tym bawić. Ja moje roślinki pomalowałem kilkoma warstwami lakieru do włosów oczywiście z przerwami na wyschnięcie.
Trawy wysokie na makiecie zrobiłem z włosia z pedzla i podmalowałem mieszaniną żółtego i niebieskiego tuszu do drukarki (taki test czy się da).

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024