FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-03-13 19:49  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Model po sklejeniu ma swój urok. Mnie osobiście się podoba. Mam sklejony podobny japoński czołg lekki, ale Type Chi-He.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
26-03-13 20:34  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Miło Syriusz że tu zaglądasz, ja co prawda nie jestem rasowym pancerniakiem ale te modele staram sie jak na swoje mozliwości poprawnie skleic.

Doszły boczne błotniki. Wykonane są jako jeden element który należy odpowiednio ukształtować. Błotniki posiadają wewnętrzne wklejki więc nie trzeba ich malować od wewnątrz.





Ponieważ błotniki na całej długości dochodzą do kadłuba krawędziami, ja w niejscu gdzie błotnik jest schowany pod wystep, zastosowałem pasek łączący pomiędzy krawędzią błotnka a kadłubem.



Od spodu podoklejałem też pokrywy luków.
W wycinance są tylko częściowo wykonane nity i śruby, Ja postaram się je wykonać w całym zakresie.Część będzie już gotowych (laserowo wycinanych ) a część wykonam sam.



Krawędzie tych pokryw i kadłub przy nich będą jeszcze lekko przybrudzone.
Jeśli chodzi o spasowanie to nie miałem kłópotów.

Tyle na dzisiaj
c.d.n.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-04-13 16:27  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Mała aktualizacja, od ostatniego wpisu wykonałem podpory błotników, elementy osłaniające mechanizmy zawieszenia podwozia i skrzynie tylnego zawieszenia kół. Cały kadłub został lekko zwaloryzowany suchymi pastelami.






c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
14-04-13 20:50  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Coraz ładniej japoniec wygląda.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-04-13 09:57  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,może juz pisałem ,powinieneś dostać Honorowe ,obywatelstwo kraju kwitnącej wiśni,chyba ,że już masz, bo inaczej jest to duże zaniedbanie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-04-13 11:07  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam, Coś ci się Jorzik zdjęcia nie wyświetlają. A może to tylko u mnie... Ale pierwsze Twoje posty są ok.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
15-04-13 11:33  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Borowy dzieki.

Marek1, takowego obywatelstwa nie nabyem, a tematyce jestem ,,wierny jak czterej pancerni". Moze to dla niektorych monotonne, ale nie dla mnie.

Kubeksus, u mnie wszystko z fotkami jest OK.

Sorki za pisownie ale uzywam ENG klawiatury.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-04-13 21:08  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Kolejny kroczek przy budowie modelu.
Wykonałem zestaw wahaczy, wózki pod koła nośne, oraz koła podtrzymujące.




c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
19-05-13 19:53  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Podganiamy troszkę prace przy modelu.
Po dłuższej przerwie zabrałem się za nitowanie. Doszedł również brudzing z którego nie jestem zadowolony, jednak przy okrętach lepiej mi to wychodzi,
Płyta czołowa


Nowe elementy pod koła napinające. tutaj został pomalowany pierścień (na pierwszym zdjęciu) z nitami na kolor pasujący do kamuflażu bo był zielony,


Na tylnej płycie oprócz nitów i śrub doszły też zawiasy. Dorobiona została również mała klapa.


c.d.n...

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
19-05-13 21:54  Odp: [R] Type 4 Chi-To japoński czołg średni-STM
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Bardzo podoba mi się Twoje wykonanie i mam nadzieję, że nie przesadzisz z brudzeniem. Napisz proszę jakie wymiary ma kadłub (z błotnikami) tego czołgu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024