FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-02-13 17:59  [R/G] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam Was w mojej relacji z budowy lokomotywy spalinowej 410D. Model zaprojektował i udostępnił za zupełną darmochę Adam Koch znany tu jako Adam Cook - bomb a opisał to TUTAJ . Pod TYM linkiem można pobrać pdf'a oraz poczytać o lokomotywie. Ponieważ lubię pooglądać orginał sklejanego modelu to trochę poszperałem po internecie, no i niewiele znalazłem, wszystkiego ze czterdzieści zdjęć, więc jesli macie jakies fotografie proszę o nieukrywanie ich dłużej :D . Jeszcze jedna uwaga co do autora, należy mu się od nas wielki szacunek za pracę, ktorą dla nas, modelarzy wykonuje i to za darmochę, ta relacja jest też dla Niego, żeby widział efekty swojej pracy.Jeszcze "okładka"


Pobrałem , więc sobie Adamowego pdf'a, ze zgrozą zobaczyłem, że Adam nie zabezpieczył go antypiracko, NIE MA LASEROW, wydrukowałem na zwykłym kombajnie od "C" MP640, pokryłem Caponem, nic się nie rozmazało i nakleiłem na karton, powinien byc 0,8 mm, jesli jest grubszy to trzeba wyciąć większe otwory we wręgach. Jeszcze jedna uwaga opracowanie Adama chcę potraktowac jako podstawę do jakiejś waloryzacji, jej zakres będzie zależał od ilości materiałow, ktore zdobędę. Trochę zdjęć
























Na dzisiaj tyle.

--

Post zmieniony (27-11-21 18:18)

 
17-02-13 21:18  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Będę podglądał, a Adamowi, faktycznie należą się podziękowania za włożoną pracę!

--


 
17-02-13 22:06  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Dziękuje Panowie.
Dla takich słów warto projektować i udostępniać modele.
Moja lokomotywa robi się także na hiszpańskim forum
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
18-02-13 10:08  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Inicjatywa godna pochwały.

Post zmieniony (02-03-13 09:59)

 
22-02-13 17:00  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam Was w drugiej odsłonie relacji.
Składanie ostoi rozpocząłem od skompletowania podłużnic i pomalowania dwoma warstwami lakieru, jako podkładowy brąz i wierzchnią czerń wykorzystałem dwudziestoletnie zgęstniałe farby, bo niby czemu miałbym je wyrzucać :D.
Malowałem drobnymi okrężnymi ruchami pędzla i efekt mi się bardzo podoba.












Dorobiłem też stopnie do lokomotywy, elementy ślepej osi napędnej, oświetlenie stopni.
































Tyle na dzisiaj.

--

Post zmieniony (09-06-21 19:01)

 
01-03-13 15:46  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam po raz trzeci.

Ostoja w zasadzie skończona, całość posklejam "do kupy" w czasie montażu. Układ hamulca odłożyłem na później, mając nadzieję na dokładniejsze zdjęcia, coś mi się wydaje, że będzie to sklejanie "przerywane". Wszystkie elementy ostoi pasowały jak należy, mimo lekkich przeróbek.
















Na Zdjęciach widać koła, zrobiłem je inaczej, niż zaproponował Adam, mianowicie jako pełne, posklejane z trzech warstw kartonu plus pierścień tylni plus przedni plus przeciwwaga i elementy przy osi.
Kształty tych części takie, jak Adam zaprojektował. po sklejeniu, nasączeniu CA szlifowane.
Niby je skończyłem ale ... no nie wiem czegoś mi brakuje.














Zrobiłem też wiązary i znowuż trochę inaczej, niż Autor przykazał. Wypatrzyłem gdzieś na zdjęciach, że silnik poprzez czop łączy się z tylnym wiązarem, przedni łączy się z tylnym
a u Adama odwrotnie. Jeśli się mylę to proszę o sygnał, bo i tak wiązary będę robił od nowa.







No to tyle.

--

Post zmieniony (09-06-21 19:04)

 
07-03-13 18:21  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Robię sobie dalej.
Przeniosłem się piętro wyżej do "psiej budy". Ponieważ postanowiłem, że coś tam podorabiam do modelu, to muszę go troszkę pootwierać.
Zacząłem od przodu, gril uzupełniłem o siatkę( później i tak ją wymieniłem na inną, o większych oczkach), reflektory wykonane w zasadzie z opakowań po pigułach.
Światła pozycyjne to wyciśnięte końcówką pilniczka kawałki plastiku z pastylek i obręcz z drutu.

















Całość osłony skleiła się bez problemu tak też utrzymuje kształt .







Post zmieniony (09-06-21 19:06)

 
15-03-13 20:31  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam
Dzisiaj skoczyłem sobie do kabiny maszynistów. Pokombinowałem znowuż ze ścianami, z perspektywy czasu, chyba niepotrzebnie. Powinienem pozostać przy podziale zaproponowanym przez Adama, wycinając tylko górę środkowych elementów (cz.31b;32b i33b) by umożliwić wsunięcie szybek od góry po pomalowaniu na gotowo ścian.
Ściany pogrubiłem do ok. 2 mm. po to by móc zaokrąglić boczne krawędzie kabiny.









Podłogę zrobiłem z fornirowych deseczek, porobiłem szafeczki, siodełko, sufit pogrubiony, z dwóch części, zrobię chyba podnoszony.














Obramowania szyb powycinałem osobno i naklejam po pomalowaniu, spróbowałem też zrobić imitację ugiętej blachy pod nitem/śrubą na poszyciu zewnętrznym.









--

Post zmieniony (09-06-21 19:10)

 
15-03-13 20:49  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czy ta lokomotywa też ma przesunięte przeciwwagi?

--

 
15-03-13 20:59  Odp: [R] Lokomotywa spalinowa 410D 1:25 free
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Nie wiem, czy o to Ci chodzi, ale prawa wyprzedza lewą o 90 stopni

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024