FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-03-13 16:39  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

To teraz poprosimy Szanownego Piotrapsiknęsobiecośjeszcze, o kilka zdań na temat:

- robienie faktury odlewu
- robienie spawów
- uzyskiwanie efektów przetarć

odpowiedź typu " psiknę podkład, potem kolorek na to washe, qwasze, kamasze i brudzing , priscing itp. z góry jest zdyskwalifikowana :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-03-13 20:51  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
JSJ   

"Póki co" moja odpowiedź Szanownemu...: Nie, nie przekonuje, nic a nic. To zdjęcie właśnie ilustruje słowa "niemal symetryczna..." Ma się wrażenie, że to był układ symetryczny w zamyśle, tylko został nieco zaburzony błędem montażu.
Załączam zdjęcie prawdziwka - nie szukam nawet specjalnie przykładu odlewanej wieży sormowskiej, bo wszystkie wieże z F-34 miały tę samą asymetrię (mutry też). A na spawanej widać krawędzie ścian, zdjęcie ma jeszcze tę zaletę, że jest zrobione niemal idealnie "po osi" wieży.



Co do różnych proporcji i dysproporcji: Myślę, że obecnie opracowywanie modelu nie może polegać na kompilacjach innych modeli oraz na wysilonych spekulacjach typu " w tym zapewne jest kopnięte to, a w tamtym tamto, więc..." W nieskończoność powstają tak konwersje i zlepki wielce nieakuratne; dużo by o tym pisać. Czy nie lepiej sięgać do istniejących, choć rozproszonnych podstaw (źródeł) i wiedzieć z nich np., że podstawa tej odlewanej wieży ma średnicę ok. 178 cm? To w Wasze ręce "perswaduję", zamiast wdać się w jałowe domysły o tamiyowych lub czyich tam błędach.

Post zmieniony (30-03-13 21:01)

 
30-03-13 21:22  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janie, co do wymiarów i dokumentacji musisz podejmować polemikę z Projektantem, nie ze mną. Ja przekazywałem Maciejowi tylko uwagi na temat tych elementów, które sam wypatrzyłem, wysyłałem fotki z rosyjskich stron, które znasz, gdzie wieże są solidne obcykane. Jedno jest pewne, nie wypatrzyłem wszystkiego ;-( .
Szkoda, że mając taką wiedzę i dokumentację na temat T34 nie zabrałeś głosu w momencie, gdy pokazałem pierwsze zdjęcia, wielka szkoda, bo Maciek na pewno by je uwzględnił.

Rajkub, czy jest sens opisywać to po raz kolejny?
Wszystko już było w moich wcześniejszych relacjach i na 1-25SAF.
Faktura odlewu - raczej delikatna powstała podczas glutowania kartonu, a została wzmocniona podczas jak to napisał Chopin paćkania stalową H53.
Na to poszedł bazowy H116, cieniowanie to H116 rozjaśniona H 94.
Ślady na jarzmie to pilnik na zaglutowanym kartonie, spawy jak zwykle szpachla Wamodu mieszana z klejem Humbrola do plastików, nakładana wykałaczką. Kształtowanie dopiero gdy pasek "spawu " zaczyna podsychać, można wtedy jeszcze spaw modelować dość swobodnie.
Przetarcia to suchy pędzel z H53 mieszanej z H33, oraz pędzelek 5.0 do malowania rys i odbić, których za dużo nie ma. O wash`ach nie ma co pisać, kto był we Wrocławiu to widział. Jedni lubią ich duuużo, inni mało, kwestia wyboru.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-03-13 22:59  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
JSJ   

Piter, na żadną polemikę się nie szykuję. Po prostu miałem wrażenie, że Twój udział w powstaniu tej formy był większy i dlatego liczyłem na wyjaśnienie pewnych kwestii. Co zaś się tyczy podrzucania z boku korekt projektującemu, to ja nie bardzo wierzę w taką drogę, a w tym przypadku szczególnie. To mi wygląda na worek bez dna.

 
31-03-13 01:06  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Niestety Janie, jeśli chodzi o umiejętności projektowania to mogę co najwyżej narysować kreskę . Widziałem model testowy ,odniosłem się do niego zauważając kilka rzeczy do poprawki, zostały one uwzględnione i tyle mojego. Żałuję, że nie zabrałeś głosu w dyskusji wcześniej, na pewno projekt by na tym zyskał . Ja zawsze chętnie czytam Twoje wpisy, bo wiem jaką wiedzą na temat T34 dysponujesz.
Jak kiedyś będę miał swojego 1:1 to na pewno będziesz jedną w pierwszych osób, którą zaproszę do wsparcia.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-04-13 19:07  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Extra Model   

JSJ, odpowiadam.
Przesunięcie o którym piszesz zostało uwzględnione w projekcie.
Napisałeś
"Co zaś się tyczy podrzucania z boku korekt projektującemu, to ja nie bardzo wierzę w taką drogę, a w tym przypadku szczególnie. To mi wygląda na worek bez dna."
Czy możesz wyjaśnić o co ci chodzi?
Pozdrawiam, Maciek

--
www.extramodel.pl

 
03-04-13 21:28  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
JSJ   

Domyślam się, że mam przyjemność z Autorem. Witam.
Kwestia przesunięcia osłony: Jeśli zrozumiałem, została powiększona asymetria - ale teraz mam wątpliwosci, czy nie zabrakło miejsca na zrobienie tego poprawnie, gdyż boczne ściany wieży schodzą się z przodu zbyt wąsko (proporcje!). Czy osłona za szeroka, czy wieża za wąska - nie wiem na pewno, ale podejrzewąjac zbyt malą podstawę wieży typuję raczej to drugie.
Ten przykład właściwie tłumaczy mój sceptycyzm co do korekt z boku. Nie sprzyja im zakres rzeczy budzących zastrzeżenia, jak i etap, na jakim projekt został pokazany. Gdy się pokazuje testowe sklejanie, to raczej juź mija się z celem rozgrzebywanie tych problemów, jakie rozwiązuje się na etapie podstawowych rzutów. Przy sklejaniu można poprawić jeden, dwa szczegóły i to raczej pod kątem pasowania; tu szereg merytorycznych potknięć (włączając domniemaną "podskalową" wielkość ogólną) to, wedlug mnie, praktycznie potrzeba projektu od nowa. Worek bez dna oznacza, że co nie było sprecyzowane u podstaw, to przy korektach w fazie scalania może powodowac "domino" posunięć ratunkowych bez dobrego końca.
Widzę dzieło jakby nieogarnięte, więc nawet mi do głowy nie przyszło przykładać do niego ręki ani szczegółowo analizować i w tym duchu odpowiedziałem Piterpanzerowi. Listę większych dostrzeżonych kiksów (nieco ponad 10 pozycji) mógłbym jednak zaserwować, gdyby ktoś pytał ;).

 
03-04-13 21:45  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janie co do korekt to mylisz się, ponieważ Maciej narysował praktycznie wieżę od nowa. Co do tej asymetrii, po przeglądnięciu plików muszę uderzyć się w pierś i powiedzieć, że to ja dałem ciała folgując sobie z oklejkami, którym pozwoliłem zejść zbyt na zewnątrz. Przez to zniknęła owa asymertia.
Myślę także, że każda lista uwag wymienionych sensownie, tak jak Ty to potrafisz zrobić, przyda się jeśli nie w tym to w kolejnym projekcie, lub osobom, które sklejając poprawiają każdy model.
Ja za taką listę będę wdzięczny, bo poszerzy ona moją znajomość lub jak się okazuje nieznajomość tematu T34.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-04-13 21:53  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Super wygląda ta malowana surówka i te figurki :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
03-04-13 22:02  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Figurki seryjne, były dostępne w sklepach i Empikach.
Tak szczerze to w większości są mocno średniej jakości, ale póki nie ma lepszych....

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024