FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-03-13 18:01  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piterpanzer a feee.... Tak ordynarnie pędzlem popaćkać ;-D

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-03-13 18:33  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Chopin taki wirtuoz i się nie poznał, nie popaćkać tylko artystycznie zagruntować.
Figurki są z serii żołnierzy WP.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
25-03-13 20:52  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Extra Model   

A może tak dioramkę zrobisz.

 
25-03-13 21:07  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A fe... taka scena... z dwoma lufami... fuj

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-03-13 23:21  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A popsiukać nie lepiej było ;-) Teraz będzie trzeba szlifować ;-) bo są maziaje ;-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
25-03-13 23:31  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Nie, najczęściej maluje pędzlem pierwszą warstwę traktując ją jako gruntowanie.
Model już jest zielony i schnie. Jutro położę kalki, tak jak pisałem.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-03-13 00:01  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czołgista wdepnął w krowi placek?

--
serwusik

 
29-03-13 10:11  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To już ostatnia odsłona w relacji z testowego sklejania wieży.
Pierwsze malowanie i delikatne cieniowanie góry.



Następnie Sidolux i kalki z serii "Wojsko Polskie" produkcji Panzer Hobby Art, czyli mojej.
Po położeniu i dociśnięciu kalek kolejne warstwy Sidoluxu dla ich "zatopienia".


Kolejny krok po wyschnięciu lakieru to washe Valleyo w 3 odcieniach, a następnie odrapiania.
Nie są tak piękne jak Jackyla, pewnie otoczenie strzelające do czołgu było mniej subtelne.








Na koniec mała figurkomania i kończymy.


Dopiero gdy wieża doczeka się kadłuba całość zostanie ostatecznie zmatowiona.

Tak jak obiecałem robiąc Wam świąteczny prezent przedstawię Wydawcę i Projektanta.
Model ukaże się po Świętach Wielkanocnych w GPM w innym niż moje malowaniu i mam nadzieję, że klejąc go będziecie mieli tyle zabawy co ja.
Projektantem, który dzielnie znosił moje marudzenia i wybrzydzanie, by ostatecznie osiągnąć taki efekt jest Maciej Herbut.
Dzięki Macieju za możliwość pracy z Tobą, te wspólne godziny dopracowywania modelu to była prawdziwa przyjemność, a wysiłek włożony odpłacił ostatecznym efektem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa !

--

Post zmieniony (29-03-13 10:13)

 
29-03-13 23:19  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
JSJ   

A ja z dziegciem do tego miodu... Jakoś bałamutnie wygląda tłumaczenie, skąd się wzięła tak duża dysproporcja wielkości podstawy wieży wobec rozmiarów kadłuba pod nią. To by miało znaczyć, że ten plastik jest aż tak przeskalowany in plus (?). Jednak nic na to nie wskazuje, a według niego szacując, podstawa tej wieży ma średnicę o dobre 10 cm (w realu) za małą.
Nie chcę tu uprawiać czepialstwa ani antyreklamy, ale coś jest na rzeczy i chciałbym zrozumieć, jak powstają takie rozbieżności. Owa podstawa to nie jakiś tam detal - ona praktycznie określa wielkość całej wieży i ta niestety, w takim zestawie wygląda na zdecydowanie zbyt małą. Swoją drogą ciekawe, jak to się ma wszystko do siebie w zapowiadanej kartonówce.
Nie wiem też, jak można dziś, przy bogactwie materiałów choćby ikonograficznych, proponować model z takimi np. błędami, jak niemal symetryczna wobec czoła wieży osłona działa - asymetria w oryginale aż bije po oczach. "Wespół w zespół" powstało coś, co budzi wiele zastrzeżeń i pytań. Bez urazy, albo projektant ma mgliste pojęcie, albo zbytnio sobie pozwala w interpretacjach najbardziej charakterystycznych cech oryginału. Tak czy siak, słabo to rokuje...

 
30-03-13 01:37  Odp: [R] Wieża T34-76 zakładu 112 / testowe sklejanie/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Janie witaj!
Twojego dziekciu to na pełny żoładek by się człek najadł, albo jako balsamu używał, bo uwagi z ust Twoich są jak drogowskazy. Co do modelu plastikowego, to chińska kopia Tamiyi z lat 70 wydana przez Toy Star. Pozostawia ona wiele do życzenia.
Co do asymertii działa czy to zdjęcie Ciebie choć trochę przekonuje?


--

Post zmieniony (30-03-13 01:38)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024