FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-03-13 13:27  [R] King George V 1:200 (AH)
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,w końcu zaczynam swoją relacje z KGV.Kadłub powstał jakiś czas temu,niestety nie mam zdjęć z jego budowy.Nie planowałem wtedy relacji.Dopiero przy galerji Dreda przekonaliście mnie do niej.Jak wyszło każdy widzi.Generalnie wszystko grało z wyjątkiem dna.Wszystkie elementy były za długie o jakieś 2mm (tu nie ma problemu starczy je odpowiednio ściąć)i za szerokie (0,2-0,3mm) co powodowało różnice przy kilku elementach rzędu 1-2mm.Można sobie z tym poradzić ścinając co niektóre u mnie był to el.9 i od 21 do końca.Nie jestem z wszystkiego zadowolony na 100%.Efekty na zdjęciach poniżej.
Pozdrawiam


--

Post zmieniony (10-03-13 22:09)

 
05-03-13 13:47  Odp: [G/R] King George V 1:200 (AH)
ROBO 

 - 10

...ależ ten Dredzik malusi przy tych kolosach !

- powodzenia.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-03-13 14:16  Odp: [G/R] King George V 1:200 (AH)
Walbe   

Ah. KGV, jeden z moich ulubionych. Czekam.

 
05-03-13 14:25  Odp: [G/R] King George V 1:200 (AH)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładnie wyszedł Ci ten kadłub. Równo i czysto - tak jak powinno być.
Dlaczego wyciąłeś w pokładzie miejsca na nadbudówki?

Pozdrawiam i kibicuję.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-03-13 22:06  Odp: [G/R] King George V 1:200 (AH)
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Spychacz-dziury w pokładzie są profilaktycznie,podstawy nadbudówek są płaskie a pokład lekko opada na burty od osi symetrii okrętu.Jest ryzyko wystąpienia szczelin między nadbudówkami a pokładem.Planuję je tak jakby włożyć do środka.Według wydawnictwa wszystko powinno pasować bez robienia dziur w pokładzie ale wolałbym się nie zdziwić.Jak by nie było same w sobie nic nie szkodzą.

 
06-03-13 03:26  Odp: [G/R] King George V 1:200 (AH)
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piekny okret sam go wlasnie sklejam tez sie boje tego ze nadbudowki moga lekko nie pasowac ale ja zaryzykowalem i zostawilem calosc. Bardzo czysto i ladnie wyszedl ci kadlub gratuluje i bede kibicowal ci caly czas. Gdyz King jest pieknym okretem a wiec jestem stalym bywalcem tej relacji,i czekam na dalsze postepy

 
11-04-13 17:21  Odp: [R] King George V 1:200 (AH)
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,po miesiącu coś nowego:

 
11-04-13 17:38  Odp: [R] King George V 1:200 (AH)
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spychacz-dziury w pokładzie są profilaktycznie,podstawy nadbudówek są płaskie a pokład lekko opada na burty od osi symetrii okrętu.


To przyglądnij się dobrze, ponieważ u mnie szkielet nadbudówek jest wklęsły i pięknie pasuje do pokładu :-) Tylko jest pewien "myk" trzeba wręgi pionowe w nadbudówce wkleić odwrotnie niż są pokazane na instrukcji. Moja teza opiera się na laserach, a jak jest na wydruku nie wiem .
Zerknij tu :
Ładnie wszystko mi dolega bez szlifowania i cudów wianków :-)

Post zmieniony (11-04-13 20:20)

 
11-04-13 17:50  Odp: [R] King George V 1:200 (AH)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Fajnie to wygląda. Może jedynie mogłeś łopaty śrub zeszlifować ,,na ostro". Choć w realu może aż tak tego nie widać jak na zdjęciach.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-04-13 20:39  Odp: [R] King George V 1:200 (AH)
pompa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

yukikaze dziury są najprawdopodobniej nie potrzebne, teraz z tym nic nie zrobię.Ani nie zaszkodzą ani nie pomogą.
Borowy faktycznie można było je szlifnąć ale teraz już je zostawię jak są.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024