FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
07-04-13 22:00  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Raziel_3 jeśli masz jakieś problemy z tym modelem, to czy możesz pokazać kilka zdjęć o co chodzi? Z tego co piszesz wynika że podposzycie jest większe od poszycia, a mi to wygląda troszkę inaczej.;-)

 
07-04-13 22:16  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

@zbin: ale mówimy o segmencie cz.29? Ja w moim modelu musiałem przyciąć podposzycie. Nie chodzi o szerokość, lecz o długośc części, bo na szerokość jest OK. Po doświadczeniu z cz. 1 tym razem najpierw wyciąłem obie owijki cz. 29 i przymierzyłem je do siebie. Od razu stwierdziłem różnicę, a nawijająć podposzycie na wręgę III po prostu na łączeniu obu końców został duży nadmiar. Więc poszycie właściwe przymierzyłem do segmentu 1 i wyszło że jest OK. Wygląda tak, jakby podposzycie cz. 29 przypadkowo zostało zaprojektowane na poszycie właściwe cz. 29a, a nie pod nie. :) Zatem stwierdzam zbytecznośc podposzycia cz. 29. :)

@Mariusz: Przepraszam ale relacji nie założę z dwóch powodów. Po pierwsze obecnie nie mam czym zrobić fotek, nawet nie mogę zrobić galerii do rozpoczętej relacji (model już skończony). Próbowałem apareatem z telefonu ale jest marnie więc nie będę umieszczał niewyraźnych zdjęć na forum. Po drugie efekty mojej pracy nie są dla mnie zadowalające. Budowa co prawda postępuje ale rewelacji nie ma. Choć źle też nie jest. W sumie to efekt podobny do tego jaki uzyskałem w Fw190.

@Ados777: może masz znajomego lub kogoś z rodziny w Wawie. W Empiku w Centrum mają kilkanaście egzemplarzy. Widziałem w ubiegły czwartek. Z tego co wiem to różnica w cenie wynika z tego, że egzemplarze w sklepach internetowych i w wydawnictwie mają inną okładkę (bez ceny i na innym papierze).

--

Post zmieniony (07-04-13 22:20)

 
07-04-13 22:32  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

No teraz to kapuję, faktycznie po zmierzeniu coś jest nie tak. Podposzycie jest większe po obwodzie o około 2mm od poszycia.:-)

 
07-04-13 22:42  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Hator   

Byłem dzisiaj na dworcu PKS w Białymstoku i w salonie prasowym Relay stało sobie pokornie w rządku, kilka egzemplarzy Junkersa. Opracowanie ładne, ale to nie moja bajka. :D

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
08-04-13 09:53  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
rysiu62   

Jeśli różnica w cenie 20 zł wynika tylko z polakierowanej okładki to przypuszczam iż znalazłoby się wielu chętnych aby to robić np po 8zł za egzemplarz. .,, Lakiernik" i nabywca tańszego modelu byliby szczęśliwi..

 
08-04-13 10:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Szymek95   

U wydawcy model jest na kredzie z tego co pamiętam...

 
08-04-13 10:57  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Marek S. 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hator...pochwal się placem, zweryfikujemy dziury w trylince ;)

--

 
08-04-13 12:59  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Cytat ze strony Wydawcy: Zeszyty dostępne u nas posiadają wydrukowaną na kredzie i pofoliowaną okładkę.
Skąd informacja, że model jest na kredzie? Zakupił ktoś może?
Bo jeżeli nie to prosiłbym o podawanie rzetelnych informacji, bo się z tematu głuchy telefon zrobi.

A co do Empików to polecam Warszawa Nowy Świat, kupiłem niepogięty i parę jeszcze takich było.

--
per aspera ad astra...

 
08-04-13 13:39  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Barbarossa a gdzie jest informacja, że model jest wydrukowany na kredzie ???
Okładka jest wydrukowana na kredzie i pofoliowana , a nie model wydrukowany na kredzie ;-)

--

 
08-04-13 15:52  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Wpis Szymek95, strona wcześniej.

--
per aspera ad astra...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024