FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-03-13 12:36  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
FloggerB   

No i ten pokład - nie ten żółty kolor !
No i co będzie w następnym numerze

 
05-03-13 14:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
cfemar   

BeBe żyję w wolnym kraju i mam prawo zadać nurtujące mnie pytanie np w tym wątku dotyczącym konkretnego wydawcy. Gdybym jeszcze namolnie korzystał przy okazji dyskusji o nowościach z tego prawa. A tu patrzcie na 9 lat obecności na forum pierwszy czy drugi raz zadałem tego typu pytanie i już chcą badania naukowe prowadzić:-) Ech ci magistrowie ;-)
Co do samego modelu to mogę ująć to tak kupię jak zawsze i wszystko od Hala, tylko niech się pojawi w moim kiosku...dziś nie było.

 
05-03-13 18:06  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
skom25   

W empiku nie kosztuje 63 a 47 zł. Kartoniaków już nie robie ale z ciekawości zajrzałem, wyglądał całkiem fajnie, stron z częściami było chyba 6.

 
05-03-13 18:19  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
donmarianos   

To ciekawe że bezpośrednio u "źródła " jest drożej niż w sklepie. Dziwna ekonomia tu rządzi...

 
05-03-13 18:29  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Co dziwne, w opisie uzbrojenia nic o Schräge Musik nie ma, ale ewidentnie na okładce lufy są, a i w modelu przewidziano na nie miejsce.
Tylko czarny od spodu to raczej ciemnoszary, ale za to lepiej widać detale "brzusia". Kiedyś Me-110 w takim malowaniu do kompletu i jestem happy:)

A politykę cenową sam P. Haliński niejednokrotnie wyjaśniał, nawet na tym forum, więc nie wiem skąd to zdziwienie. Tylko się cieszyć należy (oczywiście osoby którym temat odpowiada).

--
per aspera ad astra...

 
05-03-13 19:31  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
rysiu62   

Już przy poprzednim modelu zwróciłem uwagę o tej zachłannej "polityce' cenowej . Co napisał przedstawiciel wydawnictwa to mnie wlaściwie nie interesuje, ważne są czyny. Policzmy , w EMPiK 47zł w wydawnictwie 63zł plus wysyłka 12zł. Przypominam dla niewiedzącym iż EMPiK musiał uzyskać zniżkę która nie wynosi np. 5zł tylko więcej aby opłacało się handlować. Ciekawe też jaka jest wydrukowana cena na modelach zakupionych w wydawnictwie. Kolejny raz napiszę - zmniejszenie nakładu - zwiększenie ceny to nie tędy droga . Są jeszcze tacy głupi jak ja co kupują ,ale niestety kiedys to się skończy i chyba będą wtedy musieli wydawać weselne zaproszenia.

 
05-03-13 19:56  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Barbarossa 

 

Czegoś chyba nie rozumiem.
Hurricane z KK kosztuje w tym samym EMPiKu 25 zł. Za ok. dwukrotnie większy objętościowo i odpowiednio rozmiarowo Ju-88 mamy 47,35 zł. To chyba dobra cena?
A Wydawca za sprzedaż u siebie może zażądać ile chce - Jego prawo.

Jeżeli już poruszać kwestę ceny to uważam, że "małe" samoloty z AH mogły by być o 10 zł. tańsze, ale po co Wydawca ma obiżać cenę jeżeli ktoś je kupuje, a biznes nadal się opłaca?

Głosujmy portfelami, a cenę pozostawmy Wydawcom. Niech wydają jak najwięcej jak najlepszych modeli i wychodzą przy tym na swoje.

--
per aspera ad astra...

 
05-03-13 19:57  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Porsche, Lamborghini, Ferrari, Bentley, Rolls-Royce

Te firmy na popyt nie narzekają. Towary z najwyższej półki sprzdają się bardzo dobrze, a ilość egzemplarzy jest ograniczona.

Fiat czy Opel zalicza glebę..... a ceny mają takie atrakcyjne i dostępność od ręki :-]

--
Pozdrawiam!
Michał

 
05-03-13 23:05  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W sumie staram się nie narzekać, rozumiem że ludzie są różni i to szanuje, nie oceniam kogoś po poglądach itd itp

Ale wręcz wk..a mnie jak inni rozprawiają nad czyimiś pieniedzmi, a szczególnie "że on za dużo zarabia". Nosz ile można? Takie kurna rozprawianie nt tego ile ktoś moze zarobić...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-03-13 01:01  Odp: [N] Ju 88C-6 Haliński
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Taka różnica w cenie tj 47 empik, 63 wydawca, to nic innego jak chwyt marketingowy, a do tego bardzo skuteczny. Taka psychologiczna cena powoduje że ta rzecz sprzeda się bardzo szybko. Kto teraz się nie zdecyduje to po 2 miesiącach będzie musiał zapłacić więcej. Jak by cena była identyczna lub. Małej różnicy to dużą większość z nas by czekała z kupnem. Przez to nakład by schodził dużo wolniej.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024