FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-03-13 22:01  [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Chciałem zdać Wam relacje z budowy tego samolotu.

To dość mało znana konstrukcja i dość egzotyczny wydawca, więc może kogoś zainteresują moje zmagania. Model został wydany cyfrowo. Ma to swoje wady. Druk jest dość wrażliwy, ciemne kolory potrafią się przecierać podczas pracy nad częściami. Z tego powodu czarny kolor poprawiam farbką akrylową Vallejo, a całość na pewno będę lakierował.
Model zaprojektowany jest w starym stylu - na podwójna wręgę i tak go wykonuję. Co wyjdzie, to wyjdzie. Póki co, wszystko pasuje dobrze i pewne niedoskonałości są mojego autorstwa.

Warto wspomnieć o instrukcji... Jakiej instrukcji? Nie ma czegoś takiego, a rysunki niewiele wyjaśniają. Na początku to nie problem, ale tę część robiłem już na czuja:

Pomijając te drobne problemy model ma potencjał i skleja się dość przyjemnie.

--

 
03-03-13 22:51  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

trzymam kciuki, jestem ciekaw tego modelu. Wydawnictwo nie takie egzotyczne. Powoli będe startował z Tu 95 z YG model - na papierze wygląda nieźle choć rysowany jest ręcznie. Czy Demon też jest rysowany ręcznie, czy to komputerowa robota?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-03-13 23:37  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Demon jest kreślony komputerowo. Zresztą jest to powodem pewnych problemów w tym wydaniu. Niektóre linie zdają się mieć mniej, niż 0,1 mm - słabo się wydrukowały i nie zawsze są czytelne, czasem wręcz zanikają.

Z Tu 95 będziesz miał trochę sklejania ;) Zdaje się, że na gotowy model trzeba przeznaczyć osobny pokój ;)

 
04-03-13 00:13  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nie ma tragedii. Myślałem że będzie większy. W Tu 95 z kolei niektóre linie są bardzo grube, inne zaś cienkie. Nawet w jednym elemencie fragment linii jest cienki, a zaraz przemienia się w grubą. :) Nie mówiąc już o łukach, które nie są półokragłe, lecz kanciaste.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-13 10:09  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
karlos   

Podobno Tu-95 to jedna wielka wtopa )-: tak bynajmniej pisal ktos na tym forum .Raziel3 jak zaczniesz budowe tego giganta to daj znac czy naprawde jest tak zle bo moj egzeplasz lezy w szafie i .......no zobacze moze kiedys

 
07-03-13 20:57  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Zaczęło się robić nieco demonicznie :)
Jedna z wręg (K6) trochę mi się rozjechała i musiałem ją rozciąć po środku, aby jakoś dopasować całość.

I to chyba była moja wina, ale potem było jeszcze gorzej. Kabina jest straszna. Nie wiadomo co, jak sklejać, jej montaż w kadłubie to niezła zabawa – zacząłem ją montować po złożeniu segmentów i nie był to dobry wybór. Na razie zostawiłem rozgrzebaną i poleciałem dalej z kadłubem - wrócę do niej, jak nabiorę dystansu i wymyślę, jak ją uratować.


Z pierwszych przymiarek ogona widzę, że wręgi będą za małe, a jednej w ogóle nie mogę znaleźć w wycinance.
Ale samolot i tak mi się podoba :)

Off topic:
A w chwili przerwy zrealizowałem zamówienie mojego kluczowego klienta:

Mustang w konwersji Lego. Do budowy użyłem starego Mustanga z FlyModel, skleiłem go z zamkniętym podwoziem, bez retuszu i z pominięciem drobnych części, które i tak zaraz by odpadły podczas zabawy. Owiewki nie szkliłem, kabina pilota jest goła - w miejsce fotela pilota wkleiłem sześciopinową podstawkę do wczepiania figurek lego. Całość polakierowana dla wzmocnienia. Przewidywany czas życia: około 1-2 miesiące ;)
To dość przyjemny sposób na twórcze pozbywanie się starych zapasów. Model polecam wszystkim miłośnikom starych modeli - bardzo fajne i dość precyzyjne opracowanie.

--

 
10-03-13 21:04  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Słowo daję, że chyba odpuściłbym sobie już ten model, gdybym w chwili słabości nie ogłosił relacji z jego budowy. A więc zakończenie – dobre, lub złe – będzie. Póki co, zrobiłem ogon i zaczynam skrzydła.


Model sprawia wrażenie, jakby był zaprojektowany na inną skalę. Może 1/48? Nie wiem. W każdym razie duże i ciężkie skrzydła przyczepiane są na styk. Tak. NA STYK. Sam nie wiem, jak to ma wytrzymać, po zainstalowaniu uzbrojenia (choćby papierowego) i podwozia. Trzeba zawczasu kombinować wzmocnienia we własnym zakresie. Gorąco to polecam, choć sam do tych zaleceń się nie zastosowałem.
Staram się wyciągnąć z tego projektu tyle ile może mi się przydać przy budowie innych modeli. Choćby wykonanie takich ażurów:


Podobne rzeczy są do zrobienia w Helldiverze. O ile zdecyduje się podjąć tego wyzwania, warto poćwiczyć wcześniej. Nie mam zestawu narzędzi z igieł i nie jestem na tyle sprytny, by sobie takie przygotować. Otwory „dzięciołowałem” więc nożykiem Olfy, potem poprawiałem wykałaczką nasączoną BCG. Jeszcze będę to poprawiał, ale to chyba ten kierunek, chyba, że macie inne pomysły.

--

 
10-03-13 21:24  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Projekt nie napawa optymizmem, no ale ta sylwetka a'la Phantom. No muszę go mieć :)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
10-03-13 21:41  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
jacko1971   

Witam, model bardzo fajny i ciekawy, zwłaszcza że to samolot pokładowy. Wytrwałości, modelarstwo powinno przynosić spokój i ukojenie a nie powodować nerwowość. Projekt jest taki jaki jest, zawsze to kolejne doświadczenie. Powodzenia w budowie. Pomysł z Mustangiem i Lego przedni! Znakomity sposób na zainteresowanie brzdąca modelarstwem.
Pozdrawiam
Jacek Kupiszewski.
PS
Czy strona z modelami samolotów w skalach 1:200 i 1:300 będzie aktywowana? No chyba, że coś przegapiłem...

--

 
10-03-13 22:10  Odp: [Relacja] McDonell F3H Demon, YGmodel, 1/33
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Strona będzie funkcjonowała, ale muszę pomyśleć nad jej poważną rewitalizacją. Przez kilka lat w ogóle jej nie aktualizowałem. Koszt utrzymania był niewielki - ok. 30-40 złotych rocznie, ale biorąc pod uwagę, że nie miałem nic nowego do zaoferowania, trochę szkoda było kasy na utrzymywanie tej wstydliwej stagnacji ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024