FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-13 10:45  [Relacja] Lokomotywa WR 360 1:25 (Modelik)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Po platformie SSys przyszła pora na coś do kompletu, czyli niemiecką lokomotywę spalinową WR 360 wydaną przez Modelika. Przy budowie korzystam z zestawu wyciętego laserowo, który w przypadku tego modelu jest moim zdaniem dobrą inwestycją.
Na chwilę obecną powstała ostoja lokomotywy:



Co do samego projektu mogę powiedzieć tyle, że nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Największą słabością modelu jest instrukcja i rysunki. Nasunęły mi się następujące spostrzeżenia (od razu zastrzegam, że nie mają one na celu krytyki Autora, modelu, ani Wydawcy, a jedynie stanowić pomoc dla osób, które będą ten model budować):

- części 1 (podłużnice ostoi) są o ok 1 mm dłuższe od podłogi lokomotywy (cz. 35), do czego nie znalazłem żadnego uzasadnienia. Niby nic, można przyciąć, ale trzeba wziąć pod uwagę, że części 11 są montowane bardzo blisko krawędzi cz. 1.

- część 10 zawiera białe pole w środku, co może sugerować, że coś ma być do niej doklejone. Części tej nie znalazłem jednak na żadnym rysunku zestawieniowym. Cytat z instrukcji (dosłowny): "Część 10 przyklejamy w wyznaczone miejsce a następnie do wykonujemy z grubszego drutu wzór I". Dla wyjaśnienia - wzór I dotyczy zupełnie innej części.

- cz. 29 podkleiłem brystolem, pojedyncza grubość brystolu to według mnie jednak było zbyt mało.

-konia z rzędem temu, kto na podstawie rysunku z instrukcji wywnioskuje, jak ma być zamontowana cz. 28-28B. Ja będę się posiłkował zdjęciami z innej relacji, którą znalazłem w internecie.

- rysunek montażowy sugeruje, że cz. 3A powinna być niższa niż cz. 3C i 3D, tymczasem wystaje ona dosyć sporo. Nie powinno to jednak stanowić szczególnego problemu, choć to się okaże przy montażu osi.

W tej chwili ostoja jest pomalowana na wysoki połysk, ale oczywiście ostatecznie będzie matowa. Wiąże się to z tym, ze w modelu będzie zastosowana kalkomania, która powinna być kładziona na gładką, błyszczącą powierzchnię. Wprawdzie na ostoi nie będzie kalkomanii, ale w celu uzyskania jednakowego odcienia barwy całego modelu, wszystkie części muszą być malowane w taki sam sposób.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-10-13 09:31  Odp: [Relacja] Lokomotywa WR 360 1:25 (Modelik)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Po dłuższej przerwie kolejna porcja zdjęć, tym razem ukończone podwozie i silnik. Mówiąc szczerze, aktualizacja nie jest najświeższa, bowiem model w tym stanie można było już zobaczyć na WSMK w czerwcu. Od tamtej pory jednak niewiele się działo, bowiem model mnie tak zmęczył, że musiałem zrobić sobie przerwę na inne projekty. W tej chwili prace ruszyły do przodu, powstaje zabudowa silnika.

Zrezygnuję ze wskazywania błędów w modelu, bowiem lista na tym etapie musiałaby być jakieś dwa razy dłuższa niż w poprzednim poście. Ogólnie rzecz biorąc, przy budowie posiłkuję się raczej materiałami i zdjęciami znalezionymi w internecie, niż instrukcją montażu, która częściej dezorientuje niż pomaga.

Ciekawostka - jest to ostatnia szansa na zobaczenie silnika, bowiem podjąłem decyzję że będzie on całkowicie zabudowany i niewidoczny.



PS. Przepraszam za zdjęcia na Photobuckecie, powiększać niestety trzeba ręcznie, ale nie znalazłem jak dotąd sensownej alternatywy. Jeżeli znajdę, podmienię zdjęcia.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
13-10-13 19:59  Odp: [Relacja] Lokomotywa WR 360 1:25 (Modelik)
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Model-mordęga,potwierdzam. Wrzucę Ci sznurek abyś wiedział jakie schody jeszcze przed Tobą Model skończyłem ale galerii jakoś nie.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=10591.0
Wg autora wszystko na komputerze pasowało. No jak widać nie wszystko...

--

Post zmieniony (13-10-13 20:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024