FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-13 13:53  [R/G] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam.Czas zacząć coś,co tygrysice lubią najbardziej.Mam już w swojej kolekcji pełzającego owada,więc należy mu "dorobić" kolegę.Pocięłam sobie wycinankę Modelika autorstwa P.Rycharda.Nazwisko pozwala mniemać,iż model jest sklejalny.Niestety troszkę się rozczarowałam.Mamy trochę błędów.

Model jest opracowany z wnętrzem przedziału kierowcy i jakoś tak ubogo wygląda.W porównaniu do IV z GPemu jest gołe i wesołe.Postanowiłam trochę to zmienić.Odnoszę też wrażenie,że skrzynia biegów jest zbyt wielgachna.Oklejka tejże skrzyni jest za duża,albo wręgi za małe,jak kto woli.Fotelik kierowcy i parę innych drobiazgów pożyczyłam sobie z IV GPemu.Szkielet dość skomplikowany i należy mu poświęcić sporo uwagi.

Przy oklejaniu poszycia należy uważać.Jest trochę za duże i czeka nas sporo docinania.

Tak sobie klejąc myślę,że wycinanka jest dość bidna i,że trzeba ją urozmaicić."Rąbnęłam" sąsiadowi siatkę na zakupy,która doskonale nadaje się do waloryzacji modeli.Taką samą siateczkę przykleję też na błotnikach.

Rzut oka na spód wanny.

I od góry.

Modelik jest i będzie malowany.Dostanie inne ubranko.

--

Post zmieniony (29-03-13 12:48)

 
20-02-13 14:02  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

No i znów się zaczyna. :D Uczta dla oczu oczywiście. :D Może nie wypada używać tego stwierdzenia-zwłaszcza w stosunku do kobiety-ale mam zamiar podglądać. :D I to z premedytacją.
Powodzenia Beato! :D

 
20-02-13 14:18  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
Seba 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mróweczko ale Ty masz tempo ;D I znów zaczyna się genialna relacja. Powodzenia!

 
20-02-13 14:31  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja mysle, ze Mrowka to ma drugi czasozakrzywiacz, tak jak Krystian... Co ciekawe, te urzadzenia maja tylko "pancerni" :) Tez bede sie przygladal, bo Hummel lezy w kregu moich zainteresowan...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-13 16:19  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Hummel to mieszanka elemntów z Pz III i Pz IV, pamiętaj o tym przy zapożyczaniu części.
Koło napędowe zdecydowanie zmień, bo to co jest w modelu nie przypomina ani tego z Pz III, które było stosowane, ani tego z Pz IV. Tak z głowy nie pamiętam jakiej używano w nim skrzyni biegów, ale to znajdziesz w internecie. Tak więc masz "dawców narządów" w kilku modelarskich stajniach.
Malowanie z jakiej jednostki planujesz wykonać?
Powodzenia.

--

Post zmieniony (20-02-13 19:41)

 
20-02-13 20:12  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
daruś 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 17
 

Beato Piterpanzer ma rację koła napędowe powinny być od pzkpfw III L i skrzynia biegów też od panzer III ,ta co jest w modelu przypomina tą z panzer VI

 
20-02-13 20:38  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Zapowiada się kolejne genialne wykonanie. Co do wnętrza, to nie przesadzałbym z nadmierną detalizacją, bo jak założysz wszystkie włazy to i tak prawie nic nie będzie widać.

 
20-02-13 21:40  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Mam trzmielika za sobą przyjemny model ale widzę, że zapowiada się totalne malowanko więc będzie się działo. Trzymam kciuki.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
20-02-13 21:43  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Przedział kierowcy zamknięty,już więcej nic nie dłubałam.
Koło napędowe ma być takie,jak na zdjęciu,a reszta zawieszenia i koło napinające?

To jest III L.
A tu jest fotka póżnej wersji Hummela,taka jak w wycinance.

--

Post zmieniony (20-02-13 22:02)

 
20-02-13 21:45  Odp: [R] Sdkfz 165 Hummel (MODELIK)
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Beato tak myślałem, że po ukończeniu śmigłowca będziesz kleić czołg. Potężny i trudny sobie wybrałaś. Lecz Ty zawsze świetnie je kleisz. Z fantazją i pełne realizmu. Miłego klejenia. ps. Fajne ząbki wycięłaś.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024