FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 18Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-02-13 21:50  Odp: [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących + spis patentów
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Patent na obciążenie dziobu w modelach samolotów (tych z przednim kółkiem).

W modelach jednosilnikowych, nie wklejam pierwszego segmentu podczas budowy. Sklejam model i na koniec, jak już stoi na podwoziu wrzucam do drugiego segmentu śrut ołowiowy. Następnie wklejam pierwszy segment ze zrobionym śmigłem. Zawsze ładnie się kręci, nawet na lekkim przeciągu, bo mam czas na dopracowanie łożyska.

W modelach wielosilnikowych robię podobnie, tylko że z pierwszym segmentem kadłuba. Jak model jest duży, to wkładam obciążenie w dwa pierwsze segmenty.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
18-02-13 22:14  Odp: [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących + spis patentów
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

We wspomnanej kwestii obciążenia dziobu modelu - 3 grosze ode mnie ;-) :


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-04-13 21:32  Odp: [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Porada Mbig ( cytat) - jak uniknąć wygiecia wzdłużnicy przy wąskich przekrojach.
"Wygięcie wzdłużnicy w dół może być spowodowane dwoma prostymi (i często niezamierzonymi ) błędami.
Pierwszy, to wycięcie delikatnie za wąskich szczelin na wręgi (często projektanci nie uwzględniają grubości papieru, na którym są wydrukowane wręgi). Wkładając wręgę, delikatnie rozpychasz górę wzdłużnicy, a to powoduje jej wygięcie w dół. Warto wycinać szczeliny troszeczkę szersze. A po sklejeniu zalać je klejem.
Drugi błąd występuje zwykle, gdy mamy do czynienia z bardzo niską wzdłużnicą, taką jak w Twoim przypadku. Najprawdopodobniej wyciąłeś pierwsze wzdłużnicę, a następnie wyciąłeś szczeliny pod wręgi. W tym przypadku, cienkie ostrze mimo wszystko rozpycha troszeczkę górną część wzdłużnicy i, niezauważalnie, odgina ją w dół, co jest potem trudne do skorygowania, bo naruszona jest struktura tekturki. Dodatkowo efekt jest większy na bardziej miękkich tekturkach, takich jak piwna. Powinieneś wyciąć szczeliny pierwsze, a następnie odciąć część od arkusza.
Jeżeli używasz klejów na bazie wodnej, smaruj klejem tekturkę, a nie część na cienkim papierze. Tekturka, jako grubsza, jest mniej podatna na odkształcenia pod wpływem wody. Następnie naklej część na tekturkę, ale bez poprawek, musi być "za pierwszym razem. Nawet, jak naciągnie troszkę wody z kleju i się pomarszczy delikatnie, po wyschnięciu powinna się ładnie naszpanować. Jak po wycięciu nie będzie gdzieś klej trzymać, zawsze można podkleić"

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-05-13 22:25  Odp: [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących + spis patentów
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

skórzane obrzeża kabin http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=238130&t=238130&filtr=0&page=1

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
21-08-13 12:37  Odp: [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Jarek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Kolejny patent dobrze znany, ale co mi tam... :

Bulaje

--
Nie oczekuj od dnia, tego co mogą dać jedynie lata, ale nie zapominaj, że lata składają się z dni. Dlatego postanów, że nie zmarnujesz ani jednego dnia.

Pozdrawiam


 
06-02-14 22:01  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
tadeusz 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
 

Mam patent do wykonywania ładnych rurek - pręty wziąłem ze starej anteny radiowej - takiej składanej - lub można na przykład kupić druty w sklepie z włóczkami te (do robienia na drutach ) mają wymiary co 0.5 mm są długie i pokryte farbą do której nic nie przylega - przyjemnej zabawy .

--
10 ,CZARNA BRYGADA

 
12-02-14 15:37  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Blacha ryflowana trapezowa - Można ją wykonać z taśmy zabezpieczającej jaką używa się do pakowania w transporcie. Niestety nie wiem jak ona się fachowo nazywa ale jest z racji zastosowania szeroko dostępna.



Do pancerki i kolei jak znalazł. Pomalować i gotowe :)

 
12-02-14 17:07  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A jaka jest maksymalna spotykana szerokość takiej taśmy?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
18-02-14 09:03  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Nie kasować, gdy ostatni wpis w tym wątku jest starszy niż ostatni wpis na pierwszej stronie tego działu, to nieprawidłowo przełączane są strony.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
05-03-14 15:37  Odp: [Technika] Poradnik dla początkujących + spis patentów
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Kalafior: to jest plastikowa BANDÓWKA.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 18Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024