FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
18-02-13 08:35  [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Targany wyrzutami sumienia i nękany przez Tommiego z powodu mojego modelarsko-kartonowego bezruchu zabrałem się za realizację jednego z moich marzeń.
Oczywiście gdyby nie Tomek nic by z tego nie było, bo dobrego stuga na rynku nie ma, oczekiwanie na stuga IV projektowanego przez Przemka przeciąga się w lata, więc spróbowaliśmy zrobić coś z niczego.
Mój Kolega Bogdan, którego z resztą od lat zapraszam na Forum, by się ujawnił i pochwalił swoimi perfekcyjnymi modelami, pokazał mi kiedyś przeskalowanego z 1-35 i świetnie sklejonego stuga III G z Answera.
Jak już pisałem Tomek model dla mnie przeskalował, trochę wprowadziliśmy korekt bazując na modelu 1-35 z Tamiyi i prace ruszyły. To co pokazuję to owoc wczorajszej nocy (do 4.30 ;) ) i dzisiejszej niedzieli. Wszystkie płyty porozcinałem, a następnie za pomocą CA i Hermolu posklejałem. Szybko jednak wybrałem metodę "spawania" cjanoakrylem, bo zależało mi na takim uchwyceniu położenia płyt, by miały one szczeliny na spaw czy wyglądały jak na zdjęciach stugów z Finlandii. Cały czas posiłkowałem się tą świetną stroną patrzac gdzie i jak płyty się zazębiają .
Tommy wspierał mnie on-line co chwila korygując wymiary kolejnych elementów czy przesuwając włazy etc. Wielkie dzięki Przyjacielu ! za mobilizację, pomoc i dobre słowa teraz i w ostatnich trudnych miesiącach.








Co do dalszych kroków to chcę by pojazd miał żywiczne kółka, wiele elementów fototrawionych, żywiczne akcesoria, ryflowane błotniki, może metalową lufę oraz nowo opracowane gąsienice do rodziny pojazdów Pz III/Pz IV.
Próby z figurką kierowcy też już się odbyły, jednak na wykonywanie wnętrza poza łożem armaty, które zapożyczę z GPM-owskiego stuga III F chyba się nie zdecyduję.
Z powodu mnogości odmian produkcyjnych stugów proszę wszystkich o wsparcie merytoryczne w trakcie postępu prac.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Piterpanzer 4366 18-02-13 08:35
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Piterpanzer 342 21-01-15 00:12
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Borowy 240 21-01-15 15:49
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Piterpanzer 453 21-01-15 16:33
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Winek 306 21-01-15 21:08
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
LuZaK 539 21-01-15 21:12
 Odp: [R] StuG III G /rescaled Answer + Tommy`s help and scratch/  nowe
Piterpanzer 765 03-04-15 19:04

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024