FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-02-13 19:55  [free model] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na zaprzyjaźnionym Słowacki forum "papermodelers.sk" pojawił się model czechosłowackiego bunkra wz. 37.

Wygląda to mniej więcej tak na fotografiach:







W domyśle (jestem laikiem w temacie) jest to jakaś wersja bunkra tradytorowego.

Autor opracowania zastrzega jednak, że jest to wersja "nieprzetestowana" i sklejający bierze na siebie ryzyko wynikające z tego faktu ;-)

Jak dla mnie jest to bardzo ciekawa propozycja, odchodź by dlatego, że sam przymierzałem się do zaprojektowania i wykonania w tej skali jakiegoś elementu fortyfikacji polowej z II wś z "ziem ojczystych".

Model można pobrać bezpośrednio stąd.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-02-13 22:08  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Tak, tak, tak. Biorę :-)
Bunkry vz. 37 uszczelniały ogniową zaporę przeciwpiechotną pomiędzy bunkrami z działami ppanc i w wielu innych miejscach. Sam odwiedziałem bunkier Alej w Darkovičkach, gdzie taki bunkier był w polu widzenia bocznych kaemów (obok dział ppanc 47 mm).
U nas linia Beneša to temat praktycznie nieznany.
U mnie do kompletu przy bunkrze będzie samochód pancerny Tatra OA-30, już kupiony.

--

Post zmieniony (13-02-13 22:10)

 
13-02-13 22:36  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik ja mam w planie lekkiego "profana" i ustawie obok samochód wz.34 ;-) I gdyby ten pojazd nie był surówką, to "profanował" bym dalej i maznął go na barwy wermachtu ;-) Wtedy hipotetycznie mogło by się coś takiego zdarzyć ;-) Chociaż kto wie co mi jeszcze do łba strzeli w przyszłości ;-)

laki zrobił mi tym modelem taki prezent, że głowa mała :-D Musze mu coś skrobnąć w podziękowaniu. Normalnie czuje się, jak by dać dzieciakowi wymarzoną zabawkę ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-02-13 23:55  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chopin: mam do kompletu Tatrę OA-30 z Attimona. Dioramka byłaby fajna.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
14-02-13 16:55  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Łukasz   

Oby więcej takich modeli.

 
16-02-13 12:02  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Chopin - a nie było choćby jednego takiego schronu na Zaolziu?
Byłaby dioramka: wz. 34 na ziemiach odzyskanych.

Swoją drogą jakoś żadnemu wydawcy nie przyszło do głowy, że u nas też byłoby co lepić
w tym temacie - Śląsk, Jastarnia, Wizna, fortyfikacje na wschodniej granicy...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
16-02-13 18:16  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sturmovik z tą tatrą może to całkiem fajnie wyglądać.

vwsmok-u szczerze powiedziawszy to nie mam bladozielonego pojęcia, a w temacie jestem laikiem.

Dopiero niedawno coś mnie ruszyło w temacie dioramy z bunkrem i ze zgrozą zauważyłem, że poza "betonową Panterą" to tak naprawdę ten temat jest mocno dziewiczy w budowlach kartonowych.
Plastikowcy to chociaż maja jakieś "gipsy" w 1:35, a kartoniarze w 1:25 to se mogą pomarzyć lub "obywatelu, zrób sobie dobrze sam".

Jedna jaskółka wiosny nie czynie ale może Laki zrobił ten pierwszy krok do jakiegoś większego ruchu w temacie?

Tak z innej beczki to zauważyłem, że koledzy ze Słowacji jakoś nie mają żadnych zahamowań i kompleksów w temacie kartonowym. Dla nich każdy temat jest atrakcyjny. Czy to cywil czy wojskowy, nisza czy temat topowy, jadą z koksem, że aż czasem dech zapiera. Tylko podglądać i uczyć się ;-) bo naprawdę warto :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-02-13 08:42  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Na całych Morawach było ich od jasnej choinki, więc pewnie i niejeden na Zaolziu.
Z profilu wyglądał mniej więcej tak http://www.empikfoto.pl/hotlink,51493905,img_7812.jpg - to jest widok z celownika podwójnej Besy w sąsiednim bunkrze MO-S-19 Alej. Granica była od lewej, widać, że bunkier stoi za linią przeszkód przeciwczołgowych i przeciwpiechotnych, te miały przytrzymać czołgi, żeby większe bunkry - stojące PRZED linią przeszkód - miały czas na ich ostrzelanie; pogoda niestety była podła i tylko dlatego nie podszedłem do samego bunkra vz. 37 porobić więcej zdjęć. Ale zamierzam trochę podrążyć temat :-)
Smoku, swoją drogą - jest jeden zasadniczy problem: te bunkry małe nie są. Zobacz, jakie są proporcje bunkra Alej i pancernej Tatry w mojej galeryjce, a bunkry szeregu Obora-Alej-Orel nie były jeszcze największe. Alej w 1:25 miałby metr, nie licząc otoczenia. Chyba, żeby wydawać bunkry w skali np. 1:72, wtedy znajdzie się naprawdę sporo materiałów do dioram, również kartonowych.

--

Post zmieniony (17-02-13 14:06)

 
17-02-13 14:10  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Wygląda na to, że było ich co najmniej siedem ;-)

http://www.bohumin.fortyfikacje.pl/index.html

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
17-02-13 14:24  Odp: [FREE MODEL] Lekki bunkier czechosłowacki wz. 37 TYP A-160 w skali 1:25
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawy temat, jestem całkowicie "zielony", słyszałem tylko, że Rosjanie rozbijali niemieckie bunkry z zenitówek, tak długo "walili" w jedno miejsce aż wybili dziurę. Z drugiej strony, to średnia przyjemność siedzieć w takim bunkrze pod takim ostrzałem. Prawdopodobnie z tego doświadczenia powstały potem "sziłki". Dioramka byłaby całkiem całkiem.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024