FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-02-13 22:52  [R/G] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Rozpoczynam pracę nad kolejnym okrętem, tym razem wybór padł na kolejny chronologicznie trałowiec pływający pod polską banderą po klasie MT .

Zdjęcie oryginału :


O samym okręcie więcej tu :
http://www.mierzejewska.com.pl/Mors.html

a zainteresowanych odsyłam do lektury :
Trałowce typu BYMS w polskiej służbie. „Morza, Statki i Okręty” 6/2001

Założenia : model oparty na wycinance z wydawnictwa Orlik, będzie przepuszczony przez ksero i pomalowany ( wyjątkiem są pokłady bo jestem za cienki na deskowanie więc tu ksero kolorowe :) )
Oczywiście model do linii wodnej, taki jaki widziany bywał przez większość ludzi ;)

Model wydaje się nieźle zaprojektowany więc wiele do kombinowania nie pozostaje . Samych Yms amerykańce natłukli ponad 500 sztuk więc o zdjęcia nietrudno. Jedynym problemem jest uzbrojenie, po przejściu pod polską banderę okręt został uzbrojony w działo 85 mm -52 90 k produkcji radzieckiej
O takie :

oraz 4 wkm Colt-Browning kalibru 12,7 mm o takie:

W przypadku działa mam pomysł żeby wykorzystać to z MM nr :8-9/1988 Duży ścigacz okrętów podwodnych typu Kronsztad oczywiście po jakichś tam modyfikacjach w przypadku km... coś się wyskrobie

Docelowo ma to przypominać Morsa, o którym tak naprawdę niewiele wiadomo ;(

koniec nudzenia

zdjęcie części oraz ksero ( co by mnie nikt piractwa nie zarzucił ;) )


sklejony szkielet :

i przymiarka do podstawki :

niby nic nie zrobiłem a już mi napsuł krwi tu i tam nie pasując, być może moja wina ponieważ szkielet w ramach dopasowania do lini wodnej wymagał pewnych modyfikacji
w najbliższym czasie poszycie burt i decyzja czy nie restartować projektu

Pozdrawiam
Jacek

Post zmieniony (26-11-14 21:08)

 
03-02-13 04:27  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jkorjat :
"zdjęcie części oraz ksero ( co by mnie nikt piractwa nie zarzucił ;) )"



oj, żebyśmy Ci nie zarzucali piractwa to byś musiał zaprezentować wręgi wycinane laserowo jako zabezpieczenie :P

 
03-02-13 10:42  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ktoś tam kiedyś gdzieś pisał o jakichś problemach z dopasowaniem dziobu o ile dobrze pamiętam. No ale skoro malujesz całość to problemu nie ma.
Tak czy inaczej okręt w setce to jest to :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-02-13 10:55  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajna,zwarta sylwetka!
Chociaż nie jestem "okrętowcem", to na dobrą modelarską robotę zawsze miło popatrzeć ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-02-13 11:06  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Ciekawie się to zapowiada.

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
03-02-13 21:35  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Witam

Dziękuje za zainteresowanie, postaram się nie nawalić ;)

Vansen poległem... a co gorsza musiałem żonie wyjaśniać ten żart bo zaciekawiona była z czego się śmieje .... było ciężko bo niewiasta o modelarstwie wie tyle że śmierdzi i że dużo kosztuje ( choć po prawdzie ma na koncie 2 modele Malbork i Wiatrak razem ze mną poczynione :) )

Stary : Wiem , zanim przystąpiłem do pracy nad nim sporo szperałem i ... znalazłem tylko jeden ukończony model na rosyjskiej stronie . Napisałem nawet do wydawnictwa z zapytaniem o erate, niestety nie byli świadomi błędu za to zaproponowali przeprojektowanie jesli opisze im problem, więc uważam że są bardzo w porządku. Ostatnie postanowiłem problem rozwiązać przesuwając nieco ową problematyczną cześć do przodu a braki z tyłu uzupełnić zapasem koloru z ksera, zobaczymy co wyjdzie .

MirZ liczę na relacje Pomorzanina :)

Mariusz : Fakt okręt ma ciekawy kształt , zupełnie inny niż inne trałowce, bardziej przypomina kuter rybacki :)


Miałem spore plany na ten weekend, ale rodzina najważniejsza, zrobiłem tylko tyle :


wygląda brudno, ale czego oczy niewidzą ... ;) przykryje sie pomaluje i będzie mam nadzieje cacy ;)

Pozdrawiam
Jacek

--
Si vis pacem, para bellum

 
04-02-13 09:34  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Tylko tyle i aż tyle. Podobają mi się te drzwi (fajne klamki).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
04-02-13 16:18  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zapowiada się ,,smakowicie". Będę śledził relację niczym Bruner Klossa :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-02-13 18:54  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ha, a właśnie oglądam na Ipli "Stawkę" ;) Relacja okrętowa, wiec obecny!!

 
04-02-13 20:34  Odp: [R] Orp Mors 1:100 czyli YMS po Polsku
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,szkoda ,że łaczenia desek nie sa na łączeniach sklejek,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024