FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-01-13 17:17  [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam i zapraszam do galerii mojego kolejnego projektu :)

Przedstawia ona parowiec "Bałtyk", największy statek pasażerski pływający kiedyś po Wiśle.

Nieco historii:
Rozpoczął służbę w 1928 r. w barwach "Polskiej Żeglugi Rzecznej", kursując między Warszawą ( będącą portem macierzystym ) a Gdańskiem. W Warszawie zastała go II w.ś., i tam wpadł w ręce niemieckie. W czasie konfliktu pływał jako wycieczkowiec, statek inspekcyjny, by jako hotel zostać zatopionym przez wycofujących się Niemców w Gdańsku. Przebudowany, w 1948 przechodzi pod zarząd państwowy, armatorem zostaje "Żegluga Rzeczna". W 1953r. zderzył się z parowcem "Matejko", w wyniku czego zniszczył dziób oraz jeden z tamborów, po czym wyremontowany pływał dalej. W latach 1957-59 dokonano kolejnego remontu zmieniając jego pomieszczenia oraz wygląd. W roku 1967 pływając jako wycieczkowiec FWP wymieniono w nim maszynę parową. Sześć lat później zużytą jednostkę wycofano z linii. Zmienił nazwę na "Alina", zagrał również w filmie "Dzieje grzechu". Były plany przebudowy go na hotel, sporządzono nawet dokumentację konserwatorską. Na łamach czasopisma "Morze"podjęto nawet akcję mającą go uratować. Niestety w 1985 "Bałtyk" ( bo nazwa ta została mu przywrócona ) przeholowany został na Zalew Zegrzyński, gdzie służył jako magazyn. Tam w 1990 roku został zgnieciony przez lody i osiadł na dnie. W połowie lat 90. wrak zakupił prywatny właściciel, po czym jednostka została rozebrana na złom.

Model w skali 1:100 przedstawia jednostkę wg. stanu z 1961r. Poniżej kilka fotek z budowy:


Gotowy model:




Oraz plenerowa galeria w naturalnym środowisku, z tym że rzeka w tle jest obecnie żeglowna tylko w dolnym biegu ;)



--

Post zmieniony (26-01-13 17:44)

 
26-01-13 17:48  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny,z podziałami nie tylko poszycia ale i nadbudówek,łańcuch kicha, odstająca od reszty,ładna grafika,z czego korzystałeś jakich planów?pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-01-13 18:03  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pogratulować, bardzo mi się podoba. Rzeczywiście, łańcuch mógłby być z mniejszych oczek i może z grubszego drutu. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-01-13 18:17  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki za pozytywne słowa :) Łańcuszek rzeczywiście wyróżnia się, chociaż trudno mi się też wypowiedzieć jakie były używane w rzecznych kotwicach, i jak się je dokładnie mocowało. Ten akurat wydziergany kiedyś do któregoś z pływadeł, zostało trochę w rezerwie ;)
Marek - plany z Modelarza 9/2000

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
26-01-13 18:25  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Tomaszu. Brawo. Ale jestem troszkę zły. Hehe. Uprzedziłeś mnie z tym projektem.

A tak przy okazji. Czy ten statek nie był głównym pływadełkiem w filmie REJS?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-01-13 18:28  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


... ciach ...

Post zmieniony (01-02-13 22:45)

 
26-01-13 18:32  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mbig - tematów rzecznej floty do opracowania jest jeszcze mnóstwo :) W Rejsie natomiast grał "Neptun", przynajmniej tak jest podpisany na filmie. Poza tym mocno się różnią.

--

Post zmieniony (26-01-13 19:21)

 
26-01-13 18:32  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

To był Neptunhttp://www.youtube.com/watch?v=uHf7Ek7POtg&feature=related

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
26-01-13 18:48  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A sam projekt nie jest już tajny? Jeśli można wiedzieć?
Model na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie. Fajna grafika. Ciekawią mnie te "siatki" czy jak to nazwać - na burtach. Wycinane ręcznie czy jakaś siateczka?

--

Post zmieniony (01-02-13 22:45)

 
26-01-13 19:17  Odp: [G] Ach co to był za REJS ...! Wiślany statek pasażerski S/P Bałtyk, 1:100, projekt własny
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jurek - podobieństwo pewne jest, np. układu tekstu, kolorystyką nawiązać chciałem do paska na kominie. Stopkę dodałem z kolei aby nie znaleźć bez mojej wiedzy zdjęć gdzie indziej :) Nie chciałem kopiować Twojej stopki . Dzięki za uwagi :)

Galerię z kolei mogę pokazać :) Relingi cięte laserem.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024