FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-13 21:24  [R/G] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Witam Panów i Panie.Lancaster chwilowo powędrował do przechowalni.Muszę wytłoczyć owiewki strzelcom,ale jeszcze nie wiem jak to zrobić :-)
Ostatnio wzięło mnie na czyszczenie szuflad,i tym sposobem wpadł mi w ręce ten oto śmigłowiec.Model atrakcyjny pod względem malowania,już mi się opatrzyły wojskowe kamuflaże.
Po pierwszych bojach z modelem stwierdziłam,że nie będzie łatwo.Śmigłowiec jest zaprojektowany na dwie wręgi,czego nie lubię.Autor poszedł na skróty nie tylko z tym......
pierwszy segment śmigłowca.Kabina.
Szkielet składa się bardzo ładnie.


Reflektory wykonane z wytłoczek po lekach.Żarówki imitują krople wikolu.

Słynne napisy.Tu jest nie halo z oklejką.Albo będą nam pasować litery,albo drzwi.

Górne oklejki skleiłam w całość.Sklejanie na modelu chyba nie dałoby zadowalającego efektu.I tak wyszło średnio na jeża.

Segment nr.2.Wręgi okien wkleić dopiero po przyklejeniu wewnętrznego poszycia.

Wlew paliwa stanowi istny majstersztyk ze strony autora.Prostokąt należy przerobić na coś takiego.Kształt identyczny jak osłony wydechów w T34.

"Pancernym" zwyczajem wszystko wzmacniam.

Tyle na dzisiaj.W miarę rozwoju sytuacji zobaczymy,czy da się coś uplastycznić,i wzbogacić o nowe elementy.W tym momencie chcę zrobić cały kadłub,a potem drobnicę.

--

Post zmieniony (15-02-13 16:39)

 
27-01-13 20:47  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Mrówka o wirniku wie,i skorzysta z pliku.
Czołgi mogę zacząć produkować od nowa,bo po przeprowadzce zostało ich niewiele:-(
Brnę z modelem dalej,i coraz więcej drzew robi mi się w tym lesie.Albo daje znać brak doświadczenia w dziedzinie "samolotowej",albo jest gorzej z projektem niż myślałam.Szlifuję te wręgi,dopasowywuję,kleję dokładnie,a i tak potłuc to wszystko o kant stołu.Moim skromnym zdaniem jest za mało wręg w konstrukcji szkieletu.Mam wrażenie,że segmenty mi się po prostu wichrują po oklejeniu poszyciem.


W segmencie 5 zaczęły się dziać cyrki.Nie pasowała mi oklejka wewnętrzna.Musiałam wydrzeć wręgę 5b,i dopiero wkleiłam poszycie.Musiałam też przyciąć wręgę 5f.


Tylne szybki wytłoczyłam przy pomocy suszarki i szablonów.

Kadłub.

Części belki ogonowej.

Idę brnąć dalej....

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
28-01-13 21:40  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

hetzer-wkładasz folię między dwie tekturki,i nagrzewasz to suszarką.Parzy palce,więc użyłam do trzymania tego "urządzenia" kombinerek.Ot,i cała filozofia.
Syriusz-buzka jest z programu PhotoScape.
Dzięki za ciepłe słowo.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
03-02-13 19:25  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dobry wieczór.Brniemy dalej.
Spód śmigłowca wzmocniłam tekturą,zaszpachlowałam i wyszlifowałam.

Jakoś posklejałam do kupy to wszystko.Pomyliłam się na zdjęciu.Zamiast wręgi 13b,powinna być 13d.

Niezłą jazdę bez trzymanki zafundował mi silnik.Obudowę należy skleić w całość i dopiero nasunąć szkielet.Kształty są bardzo trudne i klejenie na modelu będzie bardzo niewygodne.


Tutaj pomyliły mi się oklejki,te elementy są zamienione miejscami.

Wkleiłam siateczki,wykorzystałam filtr do kawy.

Tak to wygląda w całości.

Na koniec poprawiłam trochę niezgodność kolorów.Spróbuję jeszcze coś zrobić z czerwonym.Śmigłowiec dostał też listwę,którą wypatrzyłam na oryginalnym wiatraku.Wykorzystałam do tego celu barwiony brystol.W wycinance nie ma ani centymetra zapasu koloru.


--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-02-13 13:44  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Dzień dobry.Miło mi,że się podoba mimo niedoróbek.Dzisiaj część dalsza układu napędowego.Dokleiłam osłonę wału i radaru.

Przy podstawie wirnika dorobiłam taki mały pierścień.

Rzut oka na całość.

Powoli zabieram się za drobnicę.Gwoli ścisłości-wnętrza nie będzie.Jest tak badziewiarskie,że nawet mi się nie chce robić.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-02-13 23:25  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Hastur-zostanie w tym malowaniu.Żeby go pomalować należałoby zastosować inną technikę budowy.
Hator-chodzi o to zdjęcie?

Jeżeli tak,to na zdjęciu widać świeży klej.Osłona radaru pochodzi z wycinanki.Od wewnątrz wkleiłam kawałki papieru toaletowego,na zewnątrz zalałam SG i wyszlifowałam.Potem szpachla i znowu szlifowanie,a po dość długiej przerwie w celu uzyskania zadowalającego efektu poszła farba.
Dziękuję bardzo za komplementy,aż się normalnie zawstydziłam.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
08-02-13 19:43  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Hator-niestety jest więcej takich kwiatków.
Przyszedł czas na drobnicę,pływaki i koła.
Tylne koło zrobiłam według własnego widzi mi się.Rysunek montażowy właściwie mógłby nie istnieć.

Pływaki w tym modelu są godne iście pancernej konstrukcji,czyli czołgu.Zrobiłam je po mojemu,a większość wręg wysłałam w drogę na śmietnisko.


Te charakterystyczne uwypuklenia na pływakach autor umieścił na zwykłym papierze do drukarek(to chyba offsetowy?).Nie sposób tego skleić,bo się rozłazi.Wykazałm się iście noblowską pomysłowością i wyszlifowałam to z tektury.Kolor nadałam zupełnie niezgodny z oryginałem,ale ten model i tak ma niewiele wspólnego z kolorystyką prawdziwego śmigłowca.


Trochę drobnicy.

Gdyby cały śmigłowiec był zaprojektowany na sklejkę i miał taką ilość wręg jak pływaki,to prezentowałby się naprawdę wyśmienicie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
10-02-13 23:38  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Póżno już jest więc będzie szybko.
Śmigłowiec już nie kuleje.Ośka kół jest za krótka,więc są trochę pijane.

Wirnik ogonowy poprawiony,jest pięć łopat.Drutologia zrobiona na podstawie fotek.Te czerwone elementy,to też moja inwencja twórcza.


Z daleka tych kwiatków nie bardzo widać,ale z bliska jest dużo gorzej.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-02-13 13:58  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Relacja zmierza ku końcowi.Umieściłam chyba wszystkie "dekoracje" na kadłubie.
Wycieraczki zrobiłam z drutu i pasków papieru.

Wyciągarka chyba jest mało atrakcyjna,ale robiłam co mogłam.Powinny być jeszcze dwa reflektorki,ale są tak małe,że nie mam pomysłu jak je zrobić.Może coś wymyślę.

Spust paliwa.

Antena.

Wyciągarka pod kadłubem.Zostały mi części 63e,nie wiem co z nimi należało zrobić,a z rysunku trudno coś wywnioskować.

Jakieś tam antenki.

I prawie w pełnej krasie.

Łopaty wirnika ogonowego zapewne nie trzymają kąta,ale nic już na to nie poradzę.Teraz jeszcze wirnik główny i włala.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
13-02-13 15:51  Odp: [R] WESTLAND SEA KING MK41 MM
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Vansen-włala,to taka moja parafraza francuskiego słowa voila(na "a" pada akcent),czyli gotowe.
Zbigu,nie posiadam wolnych wycieraczek samochodowych,ani tym bardziej szlifierki kątowej.I nie chwalmy dnia przed zachodem słońca tfu,tfu,tfu.....

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024