FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
25-01-13 17:47  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Panie Januszu w pełni się z Panem zgadzam odnośnie stopnia detalizacji i waloryzacji modeli! Może się nie znam, ale według mnie jest więcej osób, które kleją łatwe i średnio-trudne modele niż te maksymalnie wypasione. Gdyby wszyscy wydawcy zaczęli wydawać tak, jak legendarne wydawnictwo na H. to na tym forum byłoby 10 sklejaczy i reszta oglądacze :). Przy okazji mam pytanie do Wydawcy: czy w planach na najbliższą przyszłość jest jakaś pancerka z 2 wojny?
Odbiegając od tematu to zauważyłem, że ostatnio co nowość lub zapowiedź to same narzekania: a to za drogo, a to lasery wciskają, a to niezgodne z oryginałem...

 
25-01-13 17:57  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

średni stopień trudności nie wyklucza wysokiej detalizacji. A tym bardziej graficznej która ma się nijak do stopnia trudności :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-01-13 18:06  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Na opak zrozumiałeś moje słowa. Ludzie narzekają, że Modelik wydaje zbyt ubogie szczegółowo i graficznie modele. Chodzi mi o to, że skoro rynek przyjmuje ich produkty, to jest jednak na nie zapotrzebowanie. Nawet zerknij na to forum - modele Modelika o ile nie mają najwięcej relacji/galerii to na pewno są w czołówce, czyli znajdują nabywców.

 
25-01-13 20:23  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
rysiu62   

Zgadzam się i dotyczy to równiez ,,opluwanego,, MM. Koledzy to są tylko zabawki , modele jak ktoś chce mieć replikę to nich sobie rzeżbi z odpowiedniego metalu. 95% nabywców modeli kartonowych kompletnie nie interesuje czy model jest ,,zgodny,, z tzw dokumentacją , wymiarami. Przypomnijcie sobie początki swojej zabawy w modelarstwo jeśli nie dopadła Was amnezja.

 
25-01-13 21:42  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak to dobrze, że mieszczę się w tych 5 %. "Modelik" - tak trzymać !

 
25-01-13 22:05  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Trzeba się z takim stanem modelu pogodzić w jakim został wydany. Może w przyszłości zostanie to uwzględnione.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
25-01-13 22:30  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Hator   

Moim zdaniem racja jest po obu stronach.
@JOL
Sposób podania modeli w firmowym sklepie uważam za godny naśladowania. Za zawsze zaglądam jeśli pojawiają się nowości lub też starsze wydania, żeby sobie przypomnieć jak dany model jest wydany.
Dobrze, że wydawnictwa decydują się na wznowienia starszych modeli, poprawiając wcześniej dostrzeżone błędy. Natomiast. Czy pozostawienie szaty graficznej jest słuszne to już oceniają kupujący przy kasie. Na pewno atrakcyjniej wygląda model jeżeli kamuflaż ma płynne przejścia tonalne. Samo podrasowanie grafiki do panującego od dłuższego czasu standardu nie uważam za coś złego. Nie musi to oznaczać "wybabrania" modelu. Skoro model i tak został wrzucony do komputera celem "faceliftingu" to lekkie rozmycie kamo chyba nie wymaga projektowania całości od początku? O waloryzacji nie mówię, bo do tego trzeba wyczucia. Kiedy GPM zaczął na siłę wznawiać modele dodając ślady eksploatacyjne, mnie osobiście odrzuciło. Wtedy to była nowość, hit. Jak dla kogo. Tamta GPM-owska waloryzacja robiła z modeli zardzewiałą kupę złomu. Takie było przynajmniej moje odczucie. Na szczęście nie wszyscy poszli tym tropem. Teraz, kiedy programy graficzne są bardziej zaawansowane, zrobienie łagodnej waloryzacji nie wydaje się być trudne.

@Bomb007
Dla mnie szczegółowość modelu nie jest głównym powodem zakupu. Nie wszystkie modele wymagają waloryzowanej grafiki, np. modele cywilne. Natomiast w przypadku lotnictwa, czy pancerki, sam kamuflaż w odświeżonym wydaniu dodaje wartości takiemu modelowi, który wcale nie musi mieć setek części. Nie każdemu się chce siedzieć kilka miesięcy nad jednym modelem, jeżeli z wolnym czasem jest trudno.

@Rysiu
Mi osobiście MM nie przeszkadza. Jeżeli pojawia się model, który mnie zaciekawi to go kupię. Jeżeli się okaże, że ma niespasowane części to nie będę bić piany, ale też nie będę mówić, że model jest super. :-))) Większość z nas klei, bo lubi. Jeżeli komuś zależy na dokładniejszym odwzorowaniu to sobie z tym poradzi, jeśli chce.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
26-01-13 09:20  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

JOL, w googlach pierwsze zdjęcie w dziale grafika po wpisaniu do-18

http://www.ww2incolor.com/gallery/albums/black_and_white/do18.jpg

Coś tam jednak widać, ale fakt, że samolot na pewno mnie obfotografowany niż me-109 i inne He-111 z tego choćby powodu, że żaden nie przetrwał.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-02-13 00:04  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podejrzewam, że to zdjęcie z oryinału Do-24 również byłoby bardzo pomocne w rozwiązaniu podziału blach. To były bardzo podobne konstrukcje.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Dornier_Do_24_Rumpf.jpg

Swoją drogą, może sprawić Do-18 takiego braciszka: (cicha prośba w stronę wydawcy)

http://www.wwiiaircraftphotos.com/LCBW10/Do24V1-2f+s.jpg lub w takiej wersji http://www.daniels-wrackseite.de/pics/Nordsee/Do_24_Kjevik/Do_24_T-3_Wikipedia.jpg

--

Post zmieniony (03-02-13 00:16)

 
25-01-15 13:52  Odp: [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
cantakawah 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 9

Witam.

Jestem z Modelikiem jak i z Modelcardem od lat (w sensie sklejactwa) i zawsze będę stawał w ich obronie. podobnie jak Małego modelarza . myślę że jeśli ktoś chce skleić idealną replikę oryginału to zawsze dorzuci coś od siebie w sensie waloryzacji , a niejednokrotnie autorzy modeli w opisach do tego zachęcają . proponuję by wyluzować i nie szukać dziury w całym . w naszym kraju jest cała masa takich cichych sklejaczy jak ja , którzy z radością witają każdy wydany model :) a oba wymienione na początku postu właśnie mi przypasowały .
Sklejałem D0-18 z ModelCardu , sklejał się praktycznie sam i robił wrażenie na znajomych .
Tego z Modelika zamówiłem z laserkami zaraz jak się ukazał ... dla mnie to oczywiste , bez względu na cenę :)

Pozdrawiam wszystkich modelarzy i projektantów ... niezależnie od wydawnictwa :D

--
Boże ! daj mi czas ... modele już mam :)

Z modelarskim pozdrowieniem

R.W.

Ukończone: BELL AH-1F "Tzefa" , Messerschmitt Bf-110 G-4,Sherman "Maczuga" (WAK),TA - 154 Mosquito (Modelik), P-420 Sparviero GPM, F-14/A Tomcat , IK-3 Rogozarskij , Sd.Kfz.8 DB-10 & Pak 44 128mm Angraf.
W budowie: RMS TITANIC (MM), Gaz-51 "Wichura" GPM.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024