FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
24-01-13 21:30  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja niestety przyznam rację przedmówcom.Szata graficzna modeli mówiąc oględnie jest kiepska.Przy pancerce nie stanowi to takiego problemu,ale samoloty....To już inna bajka.Macie w swojej ofercie wiele ciekawych pozycji,i może warto zainwestować w dobrą grafikę?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
24-01-13 21:49  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A nie pomyśleliście ze może być ciekawa propozycja dla początkujących?
Sami wiecie że młodzi często chcą kleić "duże". A ten model wcale (proporcjonalnie do innych modeli) nie jest za drogi, ma swoje rozmiary a części za dużo nie ma. Pewnie nie jeden model AH ma silnik z większej ilości elementów niż ten samolot :-)
Oceniacie tylko wg swoich wymagań, ale pomyślcie. Nie zechcielibyście go zrobić gdybyście zaczynali? Fakt, grafika mogła być lepsza, ale to taki właśnie oldskulowy model o których zawsze piszecie jak nowi się pytają (piszecie "sklej sobie Wasiaka" itp) dla młodszych kolegów to chyba będzie mniejszy problem niż dla nas.
Mi się podoba w sumie :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-01-13 21:57  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Młody początkujący też chce sklejać ładne modele, nie chodzi o stopień skomplikowania, a jedynie o nową szatę graficzną. Model podobał mi się, ale naście lat temu.

 
24-01-13 22:40  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moim zdaniem ten model może być kierowany TYLKO do początkujących. Ja przyłączę się do wypowiedzi zbina. Sam temat modelu, gabaryty i bryła są OK. Też nie wymagam modeli na miarę AH. Nie kazdy chce się bawić z bazyliardem detali których później i tak nie widać. W pojazdach pancernych walorkę mozna zrobić sobie samemu ale w samolocie jest to o wiele trudniejsze, zatem szata graficzna jest bardzo ważna. Lubię wydawnictwo Modelik, jestem z nim jeszcze od czasów ModelCard, kiedy to jako dzieciak kleiłem m.in. Mausa. Wiele modeli obecnie wydawanych bardzo mi się podoba. Mają swoje zalety, a to że są prostsze konstrukcyjnie tylko dodaje im kolorytu. Jednak opracowania graficzne wielu modeli są kiepskie. To tyczy się niestety również tego Dorniera, oraz wspomnianego wcześniej Condora na którego choruję od dawna ale opracowanie graficzne skutecznie mnie odstrasza.


Łosiu masz rację - to jest oldschoolowy model i zrobiłbym go chętnie, ale nie z taką grafiką. Sorki no, nie będę malował całego modelu bo raz że nie mam czym a dwa że nie czuję się na siłach by przemalowywać model samolotu.
--
ogólnie wydawnictwo Modelik kojarzy mi się z modelami kierowanymi do mniej zaawansowanych modelarzy. Co jakiś czas trafia się perełka bardziej skomplikowana, jak choćby wznowienie Scud-a, które moim zdaniem prezentuje się fantastycznie! I chciałbym zobaczyć czasami również samolot dla bardziej wymagających modelarzy a ten Dornier jest idealnym materiałem na taki model.

Post zmieniony (24-01-13 22:45)

 
25-01-13 09:13  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Arkusze które widać na www.modelik.pl to nie są skany z wydruku, tylko "pedeefy" wykonane poprzez eksport z Corela. Zdjęcia z aparatu są na www tylko w przypadku starszych modeli. Rzeczywiste kolory na arkuszach zawsze się potem mniej lub więcej różnią, bez względu na to czy drukowane były jako CMYK czy gotową farbą Pantone. Zdjęcie wydrukowanego arkusza mógłbym zrobić i na Forum zamieścić, ale to nie ma sensu - aparat fotograficzny, a potem monitor, też nie oddadzą tego co w oryginale.
Kolory wydrukowane często muszą być jaśniejsze niż oryginalna farbka Humbrol, bo te wszystkie "Dark Green" są na ogół tak ciemne, że bardziej czarne niż zielone i w wydruku zanikłyby na tym czarne kontury.
Jestem jedynym wydawcą, który tak dużo pokazuje w swoim sklepie internetowym. Czasem się zastanawiam, czy gdybym pokazywał tak jak inni tylko okładkę i cenę + podstawowe informacje to nie wyszedłbym na tym lepiej...

Zarówno Haller jak i Do-18 to są modele zaprojektowane 20 lat temu na podstawie dostępnej wówczas dokumentacji i są tylko po "face liftingu" - to nie są nowe projekty. Sugerowane zmiany wymagałyby zupełnie nowego opracowania.
Tym którzy traktują modele kartonowe jak dokumentację historyczną (często w ogóle ich nie sklejając tylko analizując "odstępstwa od oryginału") modele podobały się nie będą, ale tym którzy kleją dla przyjemności traktując model kartonowy jako zabawkę (bo to jest zabawka!) na pewno sprawią wiele przyjemności i z efektu będą zadowoleni. Osobiście pamiętam, że gdy kleiłem MM-y jako nastolatek 40 lat temu to dzieliłem modele kartonowe na dobre (te które nie miały błędów w spasowaniu części - np. wczesne modele p. Wasiaka) i złe, czyli te w których trzeba było części docinać, dorabiać itp. (np. modele p. Karpińskiego). Nigdy nie liczyłem ogniw w gąsienicach, nie porównywałem z planami i zdjęciami itp., zresztą internetu wtedy nie było a jakość merytoryczna bardzo nielicznych książek i czasopism była niska. Złośliwi powiedzą, że tak mi zostało, ale nic nie poradzę - od lat nie projektuję nowych modeli bo nie mam na to czasu, nie znam Rhino ani Photoshopa i za stary jestem aby to zmienić. Super projekty niech tworzą młodsi i zdolniejsi, których przecież nie brakuje.
Na koniec mała dygresja. Wydawnictwa które na Forum wychwalane są pod niebiosa i podawane jako wzór doskonałości na konkursach modelarskich jakoś przeważnie reprezentowane są mizernie, a te "be" zabawki jednak znacznie liczniej. Poza tym "wybajerowana", super widowiskowa na arkuszach grafika często zupełnie inaczej prezentuje się w sklejonym modelu, który potem wygląda na pierwszy rzut oka jak "wypaprany" i sklejony byle jak, a ten czysto sklejony bez "waloryzacji" prezentuje się dużo lepiej. To oczywiście rzecz gustu o którym nie należy dyskutować, więc nie chciałbym wywoływać lawiny komentarzy na ten temat.

--
JOL

 
25-01-13 10:16  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak wspomniałem, mi się podoba, ale narysować linie podziału blach i po prostu więcej rysunku na kadłubie to chyba można było ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-01-13 13:34  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Może źle szukałem, ale na wszystkich zdjęciach oryginału czy np. na modelach plastikowych linie podziału są wyraźne na skrzydłach i na gondoli silnikowej i te w modelu kartonowym uwzględniłem, natomiast kadłub (nie wiem czym był kryty) albo jest całkiem gładki, albo ma nieliczne pionowe podziały które w moim modelu pokrywają się z liniami łączenia segmentów kadłuba. Na niektórych zdjęciach (ale tylko na niektórych, na innych wyraźnie jej nie ma) jest jakaś pozioma gruba krecha od linii natarcia pływaków do dziobu - tej nie uwzględniłem bo nie wszędzie ją widać i nie wiem co to jest.

--
JOL

 
25-01-13 14:58  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Mógł być podobny trochę do tego:
http://maquetas.mforos.com/353330/10494299-dornier-do-18-g-1-matchbox-1-72/
Nie chodzi o barwę kamuflażu, ale o podział blach, nitowania itp.
Pozdrawiam.

--

 
25-01-13 15:18  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Nie moja bajka ale popieram ideę i myślenie wydawcy.
Rozsądne modele za rozsądną cenę i nie ma co pitolic o replikach,
Kto chce skleja
pzdr

 
25-01-13 17:15  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, rozumiem Pański tok myślenia i po części zgadzam się z nim. Nawet w dużej mierze. A przekonał mnie Pan na tyle, że skusze się na ten model i sprawdzę co da się z niego wycisnąć. To, czego mi brakuje w tym modelu, to trochę nowszego podejścia do tematu, bo ten model jest tylko "kalką" oryginału przerysowaną na komputerze. Brakuje mi jakiejś siatki na poszyciu i delikatnego nitowania. Mam w domu inny model - GRUMMAN J2F-5 "DUCK" - i tu grafika poszycia wygląda niemal wzorowo! Przeglądałem również plastikowe wersje Dorniera i w większości wyglądają one marnie.

Nie traktuję modeli jako dokumentacji historycznej, ale faktycznie zależy mi na tym, by model nie wyglądał jak kawałek kanciastej bryły. Dlatego miło jest jak model graficznie prezenruje się ładnie - w końcu nabywca pierwsze co widzi to grafikę.

Sklep Modelika, choć nie jest doskonały to jako jeden z niewielu pokazuje cokolwiek. Nie wydaje mi się, aby usunięcie fotek ze strony cokolwiek zmieniło, ponieważ większośc osób i tak szuka w necie relacji, galerii czy innych zdjęć modelu który zamierza zakupić. Kiedyś istniały sklepy modelarskie, w których mozna było sobie obejrzeć model, dziś juz tego komfortu nie ma więc trzeba sobie radziś inaczej. Scud-a kupiłem ponieważ znałem oryginał, sklejałem go zaraz jak ukazała się w ModeCard, wiedziałęm czego się spodziewać. Ale jeżeli chodzi o inne modele to zawsze szukam informacji na ich temat.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024