FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
24-01-13 08:29  [Nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model ten (mojego autorstwa) ukazał się już raz w „wersji analogowej” prawie 20 lat temu (Modelcard nr 39). Nowe wydanie, oczywiście wykreślone komputerowo, zostało nieco przeprojektowane, testowo sklejone i poprawione. Klejony blok A3 zawiera 8 arkuszy z częściami do wycinania i 2 arkusze z rysunkami montażowymi. Cena detaliczna modelu wynosi 50,00 zł. brutto. Do modelu dostępny jest zestaw wręg wycinanych laserowo w cenie detalicznej 25,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami, rysunki montażowe, zdjęcia modelu (sklejonego z I wydania) i zdjęcie zestawu wycinanego laserem.
UWAGA: zamówienia będą realizowane (wysyłane) od 1 lutego.



--
JOL

 
24-01-13 09:26  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Trochę na inny temat. Można by prosić autora tego modelu wyżej, aby wydał Jaka-23 co był wydany w latach 80 w małym modelarzu?
Wystarczy tyko trochę go poprawić, bardziej uszczegolowic kabinę pilota. Dodać wnęki podwozia, dodać oddzielne powierzchnię sterowe.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-01-13 10:01  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mam w ofercie model samolotu Jak-23 innego autora (Modelik 16/04) - dużo lepszy i bardziej szczegółowy niż tamten prymitywny model, notabene był to mój pierwszy model samolotu.

--
JOL

 
24-01-13 10:25  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mam oba. Jeden już sklejony, ten z MM. Mam wrażenie że ten z MM jest dużo lepszy niż obecny w ofercie wydawnictwa. Jedyny minus to pancerny papier tego z MM.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
24-01-13 17:54  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Witam.
Mam zasadnicze pytanie. Czy pokazane na stronie wydawnictwa arkusze z częściami to rzeczywisty wygląd wycinanki czy to jakaś surówka?
Wygląda graficznie jak jakaś zabawka, bez podziału blach, bez zaznaczonych nitów itp.
Temat zacny i spodziewałem się że nowe wydanie będzie co najmniej zbliżone graficznie do modeli pana Pawła M.
Pozdrawiam.

--

 
24-01-13 18:09  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem co o tym modelu mysleć...Sam temat bardzo mi się podoba i gdy zobaczyłem tytuł to ucieszyłem się, że kolejny świetny samolot niemiecki i już miałem wrzucać do koszyka, gdy zobaczyłem arkusze i po prostu nie wierzę w to co widzę. :(

Post zmieniony (24-01-13 18:22)

 
24-01-13 19:27  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Podepne sie pod Raziela... Przy okazji - skoro model byl sklejony testowo, to czy mozna byloby pokazac jego zdjecia?

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
24-01-13 19:46  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ostatnio zapanowała moda na forum, aby w przypadku wskazania jakiś uchybień w sklejanym modelu pisać taki " zajefajny " tekst - klejem model nie replikem : }
Panowie Projektanci i Wydawcy w przypadku jakichkolwiek uwag ze strony forumowiczów o jakości oferowanego modelu proponuję odpisywać - opracowaliśmy i wydaliśmy model nie replikem - dobre nie : }
A już tak na poważnie to mieć na składzie takie arcyciekawe tematy jak FW 200 Condor ,czy ten Dornier Do-18 i nie wykorzystać całego potencjału jaki mogą prezentować po wydaniu to trochę kicha. Oczywiście tego modelu nie widziałem , ale widziałem FW-200 Condor i nie mam złudzeń , a raczej chyba nie można liczyć na nowe opracowania tych modeli , chociaż ...

 
24-01-13 21:10  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Kilka ważnych wskazówek dla wydawcy. Znając opinie szerokiego grona modelarzy (bądź wąskiego, nie znam się) moja wielka prośba - warto by było zatrudnić w wydawnictwie profesjonalnego grafika. To się tyczy tego modelu i innej nowości. Czasy są takie, a nie inne. Można też porozmawiać z projektantami, tymi z którymi współpracujecie.
Macie wspaniałe tradycje i spuściznę w postaci modeli Model Card,a większość z nich należy się nowe życie. Nie żądam maksymalnej detalizacji modeli, ale tylko i wyłącznie nowej szaty graficznej.
Sklejam te modele które mi się podobają kolorystycznie, te które choć trochę nie kojarzą mi się z chińską zabawką. Nie musi być to model na miarę "AH", ale może być jak "KK", wtedy bardzo chętnie kupię i cieszył się będę z modelarstwa.
Modele Pana Pawła M z powodzeniem zdobyły rynek i są dostępne np. w EMPIku (można obejrzeć w realu przed zakupem). Sklejając modele z wydawnictwa Pana Halińskiego tracę bardzo dużo czasu żeby osiągnąć pożądany efekt (ale warto).
Dobra Więcej pisał nie będę, ale wdzięczny będę jeżeli ktoś mnie wysłucha.
Ps:
Trochę wściekły jestem bo temat fajowy i znowu kiszka.
Pozdrawiam.

 
24-01-13 21:20  Odp: [nowość: MODELIK 1/13] DORNIER Do-18D
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nie wiem o co wam chodzi... Pliki arkuszy przed wydrukiem zawsze wyglądają bardziej "cukierkowo" niż arkusz po wydrukowaniu. Panie Januszu czy można poprosić z jedno zdjęcie arkusza już wydrukowanego?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024